zwierzęta

zwierzęta

Jeżeli sądzicie, że wędkowanie to spokojne zajęcie, jesteście w błędzie. Łowienie ryb może być niebezpieczne, o czym przekonał się mały chłopiec mieszkający w Snow Lake (stan Indiana) w USA.

Jak to jest być niewielkich rozmiarów ptaszkiem? To codzienna walka o przeżycie. Nie chodzi tylko o podołanie trudnym warunkom atmosferycznym, czy o posiadanie pełnego brzucha przy ograniczonych ilościach pokarmu. Kłopotliwe jest również nie zostanie posiłkiem jakiegoś głodnego drapieżnika.

Zobaczenie na własne oczy wynurzającego się z wody wieloryba jest wydarzeniem na długo zapadającym w pamięć. A już zwłaszcza wtedy, kiedy łódź, z której można takie widowisko podziwiać, o mały włos nie zostaje przez 15-metrowe zwierzę wywrócona.

Ile radości mogą dać wysokie śnieżne zaspy? Na przykładzie dwóch czworonogów widać, że całkiem sporo. Baraszkujące w śniegu w miejscowości Wilmington (stan Massachusetts, USA) dwa psiaki - Scout i Buster - nie mogą sieę wprost opanować ze szczęścia.

Skarb Państwa wypłacił ponad 586 tys. zł. za straty jakie rolnikom wyrządziły chronione zwierzęta. Największymi szkodnikami okazały się bobry, najmniejszymi natomiast rysie.

Powiedzenie "pieskie życie" ma negatywny wydźwięk, ale w praktyce oznacza mnóstwo zabawy. Przynajmniej dla pewnej dwójki o wdzięcznych imionach Livy i Arther, mieszkających w amerykańskim stanie Kentucky. Opadłe z drzew liście, zamiecione w wielki stos, okazały się kapitalnym miejscem do dokazywania, turlania się, skakania i nurkowania, co widać na upublicznionym przez ich właścicieli nagraniu.

Nie ulega wątpliwości, że zmiany klimatu wpływają na różne elementy przyrody. Nie tylko flora musi przystosować się do nowych warunków panujących w atmosferze, ale także zwierzęta. Naukowcy z Durham udowodnili, że zmiany w atmosferze wpływają na bytowanie m.in. kozic alpejskich. Jednak nie tylko na nich zatrzymuje się negatywne działanie efektu cieplarnianego.