Po pierwszej erupcji od ponad 40 lat, wulkan La Soufriere jest wciąż aktywny. W niedzielę późnym popołudniem doszło do kolejnego wybuchu. Wcześniejszy pojawił się zaledwie 52 godziny wcześniej.
Tłumy turystów nieustannie odwiedzają położony na islandzkim półwyspie Reykjanes wulkan Fagradalsfjall. Zdjęcia i nagrania wydobywającej się z kraterów lawy otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Zdjęcia satelitarne wykonane przed i po erupcji wulkanu La Soufriere pokazują, jak zmieniła się wyspa Saint Vincent. Całą okolicę pokrywa gruba warstwa popiołu. Do mieszkańców dociera pomoc z innych państw, w tym żywność i maski.
Z wulkanu La Soufriere na karaibskiej wyspie Saint Vincent wciąż wydobywa się dym i popiół wulkaniczny. Wulkanolodzy ostrzegają, że mogą powstać lawiny błotne. Niewykluczone są kolejne bardzo silne eksplozje.
La Soufriere wciąż zagraża mieszkańcom wyspy Saint Vincent. W sobotę okolice wulkanu pokryły się szarym pyłem. Dzień później służby wydały komunikat, że wulkan wciąż emituje ogromne ilości pary i zanieczyszczeń.
Na karaibskiej wyspie Saint Vincent doszło do erupcji wulkanu La Soufriere. Popiół i dym pogrążyły obszar w niemal całkowitej ciemności, przesłaniając poranne słońce. Przy pomocy dwóch statków wycieczkowych ewakuowano 4500 osób.
Grupa mieszkańców Islandii postanowiła pograć sobie w siatkówkę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mieli tryskający lawą wulkan Fagradalsfjall w tle.
Naukowcy pracujący u podnóża wulkanu Fagradalsfjall, który przed kilkoma dniami wybuchł na Islandii, wykorzystali lawę jako gigantyczny grill. Przygotowali na nim parówki do hot dogów.
Przed kilkoma dniami z około osiemsetletniej drzemki obudził się islandzki wulkan Fagradalsfjall. W sobotę teren został otwarty dla turystów. Jeden z Polaków mieszkających na wyspie postanowił w nocy wybrać się na szczyt, a swoją relacją podzielił się z redakcją Kontaktu 24.
Ze szczeliny wulkanu Fagradalsfjall, który wybuchł w piątek w nocy, wciąż wydobywa się lawa. Zdjęcia i nagrania tego spektakularnego widoku otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Na Kamczatce doszło do erupcji stratowulkanu Kluczewska Sopka. Świadek wybuchu uwiecznił na nagraniu wydobywające się z niego czerwone rzeki lawy, kłęby pomarańczowego dymu i wyrzucane w powietrze skaliste odłamki.
Etna wybuchła kolejny raz w ciągu ostatnich kilku tygodni. Eksperci twierdzą, że choć aktywność wulkanu jest wzmożona, nie ma zagrożenia dla mieszkańców okolicy.
Obudził się indonezyjski wulkan Sinabung. We wtorek żywioł uwolnił chmurę pyłu i popiołu o wysokości pięciu kilometrów. Dzięki wcześniej wydanym ostrzeżeniom nikt nie został ranny.
Wulkan Kilauea na Hawajach wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Przyczyną erupcji były najprawdopodobniej pękające szczeliny na ścianach krateru. Po wybuchu doszło do serii wstrząsów.
W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do erupcji wulkanu Etna na Sycylii. Z krateru, na wysokość prawie 100 metrów, tryskała lawa. Unosiły się kłęby dymu, a pył pokrył ulice okolicznych miejscowości.
Na jednej z indonezyjskich wysp doszło do erupcji wulkanu. Wśród mieszkańców okolicznych miejscowości wybuchła panika, blisko trzy tysiące osób szukało schronienia.
Na indonezyjskiej wyspie Sumatra doszło do kolejnej erupcji wulkanu Sinabung. Z wnętrza krateru wzbiły się na wysokość ponad pięciu kilometrów ogromne ilości gazów i pyłów.
W kraterze na szczycie hawajskiego wulkanu Kilauea pojawiła się woda. Jak pokazują zdjęcia NASA, wcześniej w tym miejscu znajdowało się jezioro lawowe.