ulewy

ulewy

Sprowadzone przez sztorm tropikalny Colin ulewy spowodowały powodzie i podtopienia w części Florydy. Gubernator ogłosił stan wyjątkowy obowiązujący w ponad połowie okręgów. Władze jednego z nich ewakuowały mieszkańców z powodu zagrożenia ze strony żywiołu.

Na skutek niedzielnych burz ulice w miastach w Niemczech zmieniły się w rwące potoki. Powódź przyczyniła się do śmierci co najmniej czterech osób. Wśród nich była 13-latka. Miejscami w ciągu doby spadło ponad 60 l/mkw. deszczu.

We wtorek nad Rumunią przeszły gwałtowne burze z gradem. Żywioł spowodował wiele zniszczeń. Intensywne opady doprowadziły do licznych podtopień i zalania ulic, paraliżując ruch w miastach. W wielu regionach ogłoszono alerty pogodowe.

Ulewne opady deszczu w boliwijskim mieście La Paz spowodowały potężne straty, wywołując osuwiska i lawiny błotne. Część gruntu z wznoszącego się nad miastem wzgórza zeszła na zabudowania u podnóży góry, grzebiąc dziesiątki domów.

Mieszkańcy nadbrzeżnych miejscowości w Chorwacji zmagają się z silnymi wichurami i lokalnymi podtopieniami. W pasie pomiędzy Rijeką a Dubrownikiem obowiązuje najwyższy stopień alertu meteorologicznego. Władze sugerują obywatelom, by do czasu poprawy warunków nie opuszczali domów.

Ulewy i śnieżyce paraliżują życie mieszkańców Bułgarii. Miejscami spadło ponad 100 litrów deszczu na metr kwadratowy. W rezultacie ataku żywiołu dwie osoby straciły życie. Z powodu złych warunków atmosferycznych ponad 30 tys. gospodarstw domowych pozostaje bez prądu.