Z powodu ulew, jakie pojawiły się w Himalajach, niżej położone regiony stanu Himachal Pradesh w Indiach zostały zalane. Doszło także do osunięć ziemi. Zginęły co najmniej dwie osoby, są także zaginieni.
Na co dzień niepozornie wyglądające potoki, w niedzielę pozrywały drogi i mostki, zalały gospodarstwa. Tak w Świdniku w powiecie nowosądeckim w Małopolsce wyglądają skutki ulew. Mieszkańcy nadal sprzątają i próbują naprawiać uszkodzenia. - Nic nie zapowiadało, że aż takie skutki tej burzy będą - przyznał w rozmowie z reporterem TVN24 sołtys Jan Pawłowski.
Ulewa nawiedziła Nowy Jork w nocy z czwartku na piątek. Spowodowała zalanie niektórych stacji metra i dróg. Ludzie brodzili w wodzie po pas. Obfite opady przyniosła burza tropikalna Elsa, przechodząca przez Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych.
Tureckie służby uratowały 85-letnią kobietę, po tym jak powodzie wywołane ulewnymi opadami deszczu nawiedziły Duzce - północno-zachodnią prowincję Turcji. Zalany został jej dom.
Silne burze przeszły w czwartek przez niektóre regiony Polski. Padał intensywny deszcz, który spowodował zalania i podtopienia. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w województwach zachodniopomorskim, lubelskim i podkarpackim.
Zalane ulice, garaże i piwnice - to skutki ulew, które przeszły nad Szczecinem w środę oraz w nocy ze środy na czwartek. W ciągu doby w mieście spadło prawie 100 litrów wody na metr kwadratowy. Na obszarze całego województwa zachodniopomorskiego strażacy w związku z pogodą interweniowali kilkaset razy.
Tak silnie nie padało od lat - twierdzą mieszkańcy Nepalu, którym doskwiera wyjątkowo intensywny początek sezonu monsunowego. Opady spowodowały już rozległe powodzie i osuwiska, a woda i błoto dosłownie zmiotły domy i sklepy. Zginęło co najmniej 16 osób.
Kilka ostatnich dni przyniosło niektórym regionom Francji wyjątkowo niebezpieczną pogodę. Silnie padało, pojawiły się powodzie i tornada. Z powodu gwałtownej aury zginęła jedna osoba.
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed przymrozkami. Miejscami temperatura przy gruncie może spaść do -2 stopni Celsjusza.
Przez dwa dni w Szwecji padał intensywny deszcz. Miejscami, jak na przykład w Sztokholmie, w czwartek spadło tyle deszczu, ile zazwyczaj w ciągu miesiąca. Z powodu pogody zginęła 80-letnia kobieta.
Ulewy z silnym wiatrem nawiedziły gminę Chongqing w środkowej części Chin. Doszło do podtopień, wiatr powalił na drogi łącznie ponad 100 drzew. Opadom towarzyszył grad.
Co najmniej 76 osób zginęło w wyniku powodzi i lawin błotnych w Indonezji oraz Timorze Wschodnim. Kilkadziesiąt osób pozostaje zaginionych. Żywioł niszczył domy, drogi i mosty.
Peruwiańczycy zmagają się z wyjątkowo obfitą porą deszczową. Rozległe powodzie spowodowały sporo zniszczeń. By uciec przed niebezpieczną wodą, mieszkańcy korzystali z prowizorycznych tratw.
Powodzie, które są konsekwencją ulewnych deszczy, nawiedziły regiony położone w centralnej części Włoch. Wiatr zrywał dachy, woda zalewała domy, a nurkowie pomagali uwolnić ludzi, którzy utknęli w samochodach.
Po wjechaniu do przejazdu podziemnego mężczyzna w mieście Arequipa w Peru znalazł się w poważnych tarapatach. Tunel zalały wcześniej intensywne opady deszczu. Wody było tak dużo, że sięgała szyb samochodu.
Mieszkańcy różnych części Włoch odczuwają skutki weekendowego załamania pogody. Wystąpiły lokalne powodzie, tysiące gospodarstw straciło dostęp do prądu, miejscami ruch jest sparaliżowany.