Ukraina

Ukraina

Moskwa: to nie separatyści zestrzelili samolot

Ministerstwo obrony Rosji zakwestionowało oskarżenia Stanów Zjednoczonych i Ukrainy, że to prorosyjscy separatyści są odpowiedzialni za zestrzelenie w czwartek malezyjskiego samolotu pasażerskiego, w następstwie czego zginęło 298 osób.

Własne KGB i "Beria z Naddniestrza". Już wiadomo, co Rosja planuje w Donbasie?

"Republiki ludowe" w Donbasie przypominają już bardziej lenno Rosji niż samodzielny region. Rosyjscy nacjonaliści odsuwają od władzy lokalne elity. Zwłaszcza w Doniecku, gdzie mało kto zauważył pojawienie się Władimira Antiufiejewa - specjalisty od "zamrożonych konfliktów". Kto dziś rządzi separatystycznym obszarem? Analiza tvn24.pl.

Kaczyński: zdumiewająco bierna, kunktatorska, wystraszona UE

- UE jest "zaskakująco bierna i kunktatorska" - tak Jarosław Kaczyński skomentował reakcję Unii po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości oczekiwał raczej "radykalnego zaostrzenia sankcji wobec wspierającej ukraińskich separatystów Rosji". Katastrofa, w której zginęło prawie trzystu pasażerów, przypomina mu tą pod Smoleńskiem.

Holandia wszczęła śledztwo w sprawie katastrofy malezyjskiego samolotu

Holenderska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie katastrofy malezyjskiego samolotu na Ukrainie w związku z podejrzeniem zabójstwa, zbrodni wojennych oraz umyślnego zestrzelenia samolotu komunikacyjnego - poinformował rzecznik prokuratury. Wcześniej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował, że śledztwo będzie prowadzone właśnie w Holandii.

Media rosyjskie: winny ten, komu katastrofa boeinga jest na rękę

Cztery dni po katastrofie malezyjskiego boeinga prasa rosyjska ocenia, że winna zestrzelenia samolotu jest ta strona, dla której jest to "korzystne". Dziennikarze podkreślają, że Zachód nie mając dowodów zrzuca winę na Rosję, a prawda o sprawcach nigdy nie wyjdzie na jaw.

"Kocioł lisiczański" i bój w Doniecku. Rosjanie 50 km od wraku boeinga

Powoli i w ciężkiej walce, ale siły ukraińskie nieubłaganie prą naprzód, wyzwalając kolejne rejony Donbasu. Fala krytyki po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu nie wpłynęła na politykę Rosji. Wciąż dostarcza separatystom ciężką broń, a z jej terytorium są ostrzeliwane ukraińskie pozycje przy granicy. Sytuacja na froncie w analizie tvn24.pl.

Eksporterzy otwierają się na nowe rynki. Przez ukraiński kryzys

Skoro eksport na Ukrainę i do Rosji spadł o 25 proc., to trzeba szukać klientów gdzie indziej. Resort gospodarki wybrał 11 rynków. W chińskim rozumieniu kryzys to zagrożenie, ale jednocześnie szansa. W taki sposób ukraińsko-rosyjski kryzys postrzega też resort gospodarki - podaje "Puls Biznesu".

Walki w Doniecku. Separatyści walczą między sobą?

Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poinformowała, że ukraińska armia nie jest odpowiedzialna za eksplozje i walki, do których doszło w poniedziałek w centrum Doniecka na wschodzie Ukrainy. Podczas ostrzałów bloków mieszkalnych w milionowym Doniecku zginęły co najmniej cztery osoby, a dwie zostały ranne. Z powodu ciągłych wybuchów i ostrzałów z broni maszynowej wielu mieszkańców ukryło się w zaimprowizowanych schronach i piwnicach.

TVN24 Biznes i Świat: wojna na Ukrainie, sankcje dla Rosji

Bezpieczeństwo gazowe Europy wobec wojny na wschodzie Ukrainy, dalsze sankcje dla Moskwy, do kogo trafią czarne skrzynki - to najważniejsze kwestie, którymi zajmiemy się w TVN24 Biznes i Świat. Śledzimy również, jak rozwija się zbrojna operacja w Strefie Gazy.

Przywódca separatystów przekazał czarne skrzynki przedstawicielom Malezji

Przywódca prorosyjskich separatystów na Ukrainie przekazał malezyjskim śledczym czarne skrzynki zestrzelonego w czwartek samolotu linii Malaysia Airlines. Pociąg, wiozący ciała ofiar czwartkowej katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, jest w drodze do Charkowa. W tym mieście ciała zostaną przekazane holenderskim władzom.

W weekend w TVN24 Biznes i Świat: katastrofa samolotu na Ukrainie

Prawie 300 ofiar katastrofy na Ukrainie. Boeing 777 - zestrzelony. Według amerykańskiego wywiadu, najprawdopodobniej przez rosyjskich separatystów. Czy uda się bezspornie wskazać winnych? Jak zbadać wrak, jak godnie potraktować zabitych, kiedy dostępu do miejsca katastrofy blokują uzbrojeni i nieobliczalni ludzie?

"Dzięki Bogu, dzisiaj z rana Buk przywieźli". SBU publikuje "rozmowy separatystów"

Ukraińskie służby ujawniły kolejne nagranie, mające dowodzić udziału separatystów w zestrzeleniu samolotu Malaysia Airlines. - A, gdzie mamy ładować tę ślicznotkę, Nikołajewiczu? [...] Tak, przywiozłem. Jest już w Doniecku [...] Tak, tak. Buk, Buk - rozmawiają o wyrzutni rakiet przeciwlotniczych dwaj mężczyźni. Ustalają później, gdzie przewieźć nowo otrzymany sprzęt.

400-tysięczny Ługańsk pozbawiony wody i prądu

Nie ma prądu i bieżącej wody na większości kontrolowanego przez separatystów obszaru Ługańska we wschodniej Ukrainie. Trwa ostrzał miasta liczącego ponad 400 tys. mieszkańców, płonie główna rafineria obwodu ługańskiego - informuje portal BBC News.

Separatyści zacierają ślady, ale dowodów jest dużo. Mają wyrzutnię Buk

Po katastrofie malezyjskiego B777 na wschodniej Ukrainie separatyści zaczęli usuwać z internetu dowody na to, że mają system przeciwlotniczy Buk, który mógł sięgnąć samolotu pasażerskiego, jak również na to, że strzelali wczoraj do samolotów. Zniknęły między innymi wpisy na Twitterze i VKontakte. Internet jednak "nie zapomina". Pojawiają się kolejne dowody.