Parlament Europejski

Parlament Europejski

Podziwiam Timmermansa za to, jak fantastycznie zna polskie realia, ale także projekty, które są negowane nie tylko w naszym kraju. Jest świetnie zorientowany - powiedział w "Tak jest" w TVN24 europoseł PO Adam Szejnfeld. Inaczej ocenia wiceszefa Komisji Europejskiej europoseł Ryszard Czarnecki(PiS). - Timmermans skompromitował się na posiedzeniu komisji. Pływa, nie zna materii - stwierdził.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani ocenił, że wynik wyborów parlamentarnych we Francji, gdzie partia prezydenta Emmanuela Macrona zdobyła absolutną większość, wyraża pragnienie zmian i sprzeciw wobec populizmu.

Prezydent USA Donald Trump podczas piątkowej rozmowy telefonicznej z premier Wielkiej Brytanii Theresą May pogratulował jej zwycięstwa Partii Konserwatywnej w wyborach parlamentarnych i zapewnił, że oczekuje na współpracę. Szef Parlamentu Europejskiego przestrzega jednak, "Londyn nie powinien liczyć na taryfę ulgową" w sprawie negocjacji brexitowych.

- Węgry będą podtrzymywać surowe prawa migracyjne - zakomunikował w czwartek Janos Lazar, szef kancelarii premiera Viktora Orbana. Jak podkreślił, w tej sytuacji mur ustawiony na południowej granicy Węgier nie zostanie rozebrany. Stanowisko to jest odpowiedzią na przegłosowaną w tym tygodniu rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Węgier.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i przedstawiciel Malty, która przewodniczy w tym półroczu Unii Europejskiej, podpisali w środę w Strasburgu porozumienie o zniesieniu wiz dla obywateli Ukrainy. - Wracamy do europejskiej rodziny - powiedział obecny podczas ceremonii prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.