Parlament Europejski

Parlament Europejski

Komisja Europejska grozi rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa Unii Europejskiej krajom, które nie przyjęły do tej pory uchodźców w ramach programu relokacji. Na podjęcie odpowiednich działań mają one czas do czerwca. Jednym z wymienionych państw jest Polska. - Nie ma w tej chwili możliwości przyjmowania uchodźców - stwierdziła premier Beata Szydło.

Lista krajów podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy została odrzucona przez komisje Parlamentu Europejskiego. Spis został skopiowany z opracowania międzynarodowej organizacji do spraw walki z malwersacjami finansowymi - oceniają deputowani. Ich zdaniem, Komisja Europejska powinna mieć własne narzędzie oceny, czy dany kraj jest narażony na ryzyko przestępstw.

Na blisko 5 milionów euro Parlament Europejski ocenia straty w związku z fikcyjnymi posadami asystentów europosłów skrajnie prawicowego Frontu Narodowego - podała w czwartek AFP, powołując się na źródła zbliżone do sprawy. Fikcyjną pracę mieli też wykonywać asystenci Marine Le Pen, kandydatki na prezydenta Francji.

Kongres polityczny Europejskiej Partii Ludowej (EPP) wybrał byłego wiceministra spraw zagranicznych, posła Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego na wiceszefa formacji - poinformował w środę na Twitterze przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Planowana na czwartek dyskusja w komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego na temat poszanowania państwa prawa w Polsce została przełożona na 22 marca - podały służby prasowe Parlamentu Europejskiego.