Korea Północna

Korea Północna

Pierwszy taki przypadek. Kim zwraca się bezpośrednio do Trumpa, nazywa go "ramolem"

Korea Północna rozważy stanowczą, "najostrzejszą w dziejach" reakcję na groźbę totalnego zniszczenia KRLD, na jaką pozwolił sobie prezydent USA Donald Trump podczas wtorkowego wystąpienia na forum ONZ - oświadczył w piątek przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un. Koreańska agencja KCNA udostępniła zdjęcie pokazujące dyktatora mającego bezpośrednio odczytywać groźby w kierunku Trumpa. "The New York Times" pisze, że to pierwszy taki przypadek.

"Szczekanie psa". Reżim bagatelizuje Trumpa

- Jeśli on myślał, że może nas przestraszyć tym szczekaniem psa, to śnił psi sen - oznajmił szef dyplomacji północnokoreańskiego reżimu. W ten sposób Ri Yong Ho, w charakterystycznie kwiecistym języku przedstawicieli Pjongjangu, skwitował groźby Donalda Trumpa pod adresem swojego kraju.

Premier Japonii o Pjongjangu: nie pozostało dużo czasu

Premier Japonii Shinzo Abe oświadczył w środę, że wspólnota międzynarodowa powinna się zjednoczyć w egzekwowaniu sankcji nałożonych na Koreę Północną i wywieraniu na nią nacisku, by zrezygnowała ze swych zbrojeń nuklearnych i rakietowych.

Chiny odpowiadają USA: groźby wobec Pjongjangu nie pomagają

Działania bądź retoryka sięgające po groźby nie pomogą w rozwiązaniu sytuacji na Półwyspie Koreańskim - oświadczył we wtorek rzecznik chińskiego MSZ. Była to reakcja na wypowiedź ministra obrony USA Jima Mattisa, iż istnieją opcje militarne wobec Korei Północnej.

Hiszpania odpowiada na działania reżimu w Pjongjangu

Ministerstwo spraw zagranicznych Hiszpanii poinformowało, że poprosiło ambasadora Korei Północnej o opuszczenie tego kraju przed końcem września. Powodem jest rozwijanie przez reżim w Pjongjangu programu atomowego mimo sprzeciwu społeczności międzynarodowej.

Korea Północna "stwarza niebezpieczeństwo dla całego świata"

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył w piątek, że kontynuowanie testów rakietowych przez Koreę Północną zagraża już nie tylko państwom Azji Dalekowschodniej. Waszyngton ściśle współpracuje z Japonią i Koreą Południową nad uporaniem się z tym problemem - dodał.

"Wywrzemy maksymalną presję na Koreę Północną"

Szefowie dyplomacji USA i Japonii, Rex Tillerson i Taro Kono, omówili w rozmowie telefonicznej najnowszą próbę rakietową Korei Północnej. Uzgodnili, że będą wywierać nacisk na Pjongjang, aż uzyskają jego zgodę na denuklearyzację oraz negocjacje.

Syrena i komunikaty. Tak działa ostrzeganie przed rakietą

W piątek Japończyków obudziła syrena alarmowa po tym, jak Korea Północna wystrzeliła pocisk. Przeleciał on nad Japonią i spadł do oceanu około 2 tysiące kilometrów na wschód od Hokkaido. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których słychać alarm i komunikaty ostrzegawcze. Japońskie władze zaczęły wydawać ostrzeżenia około godziny 7 czasu lokalnego w północnej części kraju.