Australia

Australia

Indonezyjski kapitan łodzi przewożącej 65 osób chcących ubiegać się o azyl w Australii, zeznał w sądzie, że za zawrócenie jednostki do Indonezji otrzymał od australijskich władz równowartość 30 tys. euro do podziału ze wspólnikami - podały w środę media.

Wózek sklepowy, którym dwóch 28-letnich Szwedów postanowiło pojeździć po ulicach australijskiego Sydney, zderzył się z samochodem. Jeden z mężczyzn wyleciał z wózka i spadł na krawężnik kilka metrów dalej. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Jego kolega miał więcej szczęścia - w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Chociaż w Australii od kilku dni trwa wiosna, zima nie powiedziała tam jeszcze ostatniego słowa. W niedzielę mieszkańców stanu Queensland zaskoczyły intensywne opady gradu. Australijczycy szybko zrobili z niego użytek. Obejrzyj film.

Gigantyczny lej krasowy sprawił, że popularny kemping w północnej Australii znalazł się pod ziemią. Dziura jest długa na 200 metrów i głęboka na trzy. Stale się powiększa.

W ostatnim czasie internet obiegają zdjęcia zwierząt, które podróżują na plecach innych. Do tej pory sławę zyskały zdjęcia łasicy na dzięciole, szopa pracza na aligatorze oraz wrony na orle. Teraz czas na fokę podróżującą na grzbiecie ogromnego walenia.

Nowy premier Australii Malcolm Turnbull zapewnił, że będzie koncentrował się na utrzymaniu stabilności w kraju i poprawie sytuacji gospodarczej. Turnbull został zaprzysiężony na szefa rządu po odsunięciu dzień wcześniej od władzy Tony'ego Abbotta w wyniku wewnętrznego głosowania w jego Partii Liberalnej Australii (LPA).

Samoloty lotnictwa australijskiego dokonały pierwszego ataku na pozycje Państwa Islamskiego (IS) w Syrii - poinformował premier Australii Tony Abbot. Australijscy wojskowi mają też prowadzić działania w Iraku. Rosja podchodzi do takich działań sceptycznie. Kreml po raz kolejny oświadczył, że narzucanie narodowi Syrii jakichkolwiek rozwiązań z zewnątrz jest „niedopuszczalne i niebezpieczne”.