Australia

Australia

Ustalono tożsamość czwórki ofiar wypadku kolejki w australijskim parku rozrywki. W tragedii zginęli siostra i brat oraz partner mężczyzny. Czwarta ofiara nie znała pozostałych, w wagoniku przebywała z synem, któremu wraz z innym dzieckiem udało się przeżyć.

Spośród 410 osób ubiegających się o azyl w Australii, przetrzymywanych w ośrodku dla nielegalnych imigrantów na wyspie Nauru, wielu próbowało popełnić samobójstwo. Powody to więzienne warunki panujące w ośrodku i brak perspektyw - alarmuje Amnesty International.

W Australii kobieta nieświadoma zagrożenia odstraszyła groźne gady klapkiem. Miała wielkie szczęście, bo ryzyko ataku krokodyli było ogromne.

Australijczyk Jordan, który poza imieniem nie chce od pięciu miesięcy podawać innych swych danych, w tym nazwiska, po raz drugi w tym czasie został ugryziony w penisa przez jadowitego pająka.

Australijski sędzia wykazał się dużą przenikliwością i wyczuciem, skazując pewnego 13-latka, który okradł imigranta z Azji, na obejrzenie filmu Clinta Eastwooda Gran Torino. Film opowiada o rasiście, który pod koniec życia zaprzyjaźnia się z mieszkającą w sąsiedztwie rodziną imigrantów.

Intensywne opady na południu Australii, które występują od czwartku, spowodowały powodzie w stanach Wiktoria i Australia Południowa. W trakcie takich zdarzeń cierpią jednak nie tylko ludzie, ale często także zwierzęta. Na szczęście, dzięki pomocy ludzi, jedno z zagrożonych stworzeń zostało uratowane.

29-letni Francuz zabił Brytyjkę i ranił dwie inne osoby nożem w hostelu w Queensland w północno-wschodniej Australii - poinformowała policja. Do ataku doszło we wtorek późnym wieczorem. Napastnik w chwili ataku krzyczał: "Allahu Akbar!".

Australia miała być dla nich rajem, a stała się więzieniem. Tysiące imigrantów zamiast na odległy kontynent trafiły do zamkniętych obozów opłacanych przez władze w Canberze. Coraz częściej pojawiają się informacje o skandalicznych warunkach w nich panujących. Przemoc i gwałty były niemal codziennością. Dopiero gdy wybuchł międzynarodowy skandal rząd Australii postanowił jeden z nich zamknąć, ale pytanie co z uchodźcami? Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS.