"Państwo Islamskie nie jest niezwyciężone"

Państwo Islamskie nie jest "niezwyciężone" i ataki lotnicze osłabiły je - zapewnił w środę w czasie wystąpienia w Brookings Institution jeden z głównych ekspertów ds. walki z terroryzmem w USA, dyrektor Krajowego Centrum Antyterrorystycznego Matthew Olsen.

Awaria Facebooka w USA i Europie

Portal zajmujący się nowymi technologiami, TechCrunch poinformował w środowy wieczór o ogólnoświatowej awarii największego serwisu społecznościowego na Ziemi - Facebooka. Nie działała jego strona. Był też niedostępny poprzez aplikacje mobilne.

Przeciek z Brukseli. Bieńkowska prawą ręką Junckera odpowiedzialną za budżet?

Elżbieta Bieńkowska jest przymierzana do pozycji zastępcy przyszłego szefa Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Junckera i ma być odpowiedzialna za budżet i kontrolę finansową w ramach Unii Europejskiej na stanowisku, które do niedawna zajmował jeszcze Janusz Lewandowski. Tak wynika ze zdjęcia, które ma przedstawiać rozpisany na kartce papieru zespół Junckera. Zdjęcie jako "przeciek" z unijnych gabietów dotarło do dziennikarza od lat pracującego w Brukseli, Georgi Gotewa.

10 lat po Biesłanie. Niezależni dziennikarze: za tragedię odpowiadają siły rządowe

Ilu terrorystów zajęło szkołę w Biesłanie? Co było powodem rozpoczęcia szturmu sił rządowych, do którego nie miało dojść i, do którego dojść nie powinno? Po 10 latach wciąż trwa śledztwo w sprawie najbardziej tragicznego ataku terrorystycznego w Rosji - zginęły wtedy 334 osoby, w tym 186 dzieci. A niezależni rosyjscy dziennikarze znajdują kolejne dowody na niekompetencję urzędników stojących za organizacją ataku.

Wielka Brytania wyda 50 mln funtów na ochronę szczytu NATO

W walijskim Cardiff i innych miastach Wielkiej Brytanii wprowadzono zmasowane środki bezpieczeństwa poprzedzające szczyt NATO zaplanowany na czwartek i piątek. To największa operacja bezpieczeństwa w brytyjskiej historii. Jej koszt sięga 50 mln funtów.

Siedziba Scotland Yardu na sprzedaż

Budynek Scotland Yardu została wystawiona na sprzedaż. Cena: 250 mln funtów (ok. 1,3 mld zł) - poinformował przedstawiciel londyńskiej policji metropolitalnej Craig Mackey. Powodem są głównie oszczędności.

Obama: obrona Tallina, Wilna i Rygi ważna jak Paryża i Londynu

Będziemy bronić każdego naszego sojusznika. Nie ma w NATO starszych, młodszych, czy mniejszych państw. Wszyscy jesteśmy sojusznikami i będziemy bronili każdego z nas. Obrona Tallina, Rygi i Wilna jest tak samo ważna jak obrona Paryża, Berlina i Londynu - powiedział w Tallinie w czasie oficjalnego wystąpienia goszczący w Estonii Barack Obama.

Putin: Rozejm w Donbasie możliwy w piątek

Ostateczne porozumienie w sprawie uregulowania konfliktu na Ukrainie może zostać osiągnięte w najbliższy piątek na spotkaniu grupy kontaktowej - oświadczył w środę prezydent Rosji Władimir Putin. Wśród warunków wymienił wstrzymanie przez ukraińskie siły oraz prorosyjskich separatystów działań wojskowych, wysłanie na wschód Ukrainy międzynarodowych obserwatorów, wymianę więźniów i utworzenie korytarza humanitarnego.

Obama potwierdza: "Odebrano nam Stevena w wyniku strasznego aktu przemocy"

Nasz rząd ustalił, że odebrano nam Stevena w wyniku strasznego aktu przemocy - oświadczył podczas wizyty w Tallinie prezydent USA Barack Obama. Stany Zjednoczone nie dadzą się zastraszyć bojownikom Państwa Islamskiego i stworzą koalicję państw regionu w celu "osłabienia i zniszczenia" tego ugrupowania - podkreślił Obama.

Bezcenny skarb kapitana. "Spojrzenie na dżunglę od wewnątrz"

Marcin Gienieczko 30 sierpnia ukończył 5-dniowy kurs sztuki survivalu, który prowadził kapitan Peruwiańskich Sił Powietrznych. Wiedza od tak doświadczonego i obytego z amazońską dżunglą człowieka jest bezcenna. - Dał mi spojrzenie na dżunglę od wewnątrz - podkreślił Gienieczko w rozmowie z TVN 24.

Jaceniuk chce budować "mur" na granicy z Rosją

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk uważa, że w nowej doktrynie obronnej jego kraju Federacja Rosyjska powinna być uznana za państwo agresora, które zagraża ukraińskiej integralności terytorialnej. Jaceniuk chce też budować mur na granicy z Rosją.

Wałęsa: Polska powinna wypożyczyć rakiety, ustawić i powiedzieć "spróbuj, facet, no, spróbuj"

Jeśli Zachód dozbroiłby Ukrainę, doszłoby do wojny atomowej - uważa były prezydent Lech Wałęsa. W jego opinii konflikt na Ukrainie należałoby rozwiązać pokojowo. - Kto robi to czołgami, jest z góry przegrany - ocenia. Wałęsa radzi, jak odstraszać Rosję, nie zbrojąc się: - Polska powinna wypożyczyć, wydzierżawić rakiety, z atomowymi włącznie, ustawić i powiedzieć "spróbuj, facet, no, spróbuj".

Rosja odmawia udziału w śledztwie ws. śmierci Litwinienki

Rosja odmawia udziału w prowadzonym w Wielkiej Brytanii publicznym śledztwie w sprawie zabójstwa w 2006 roku w Londynie byłego agenta KGB i FSB Aleksandra Litwinienki, bo ze względu na utajnienie materiałów nie będzie ono obiektywne - oświadczyło w środę MSZ Rosji.

Na czołgi mogą odpowiedzieć atomem. Co kryje rosyjska doktryna?

Aneksja Krymu, destabilizowanie Ukrainy i konflikt z Zachodem nie są tak naprawdę żadną niespodzianką. Wszystko to, co robi ostatnio lub czym grozi Kreml, już od kilku lat jest zapisane w doktrynalnych dokumentach Federacji Rosyjskiej. Główne założenia są ogólnie dostępne, szczegóły - oczywiście tajne.

Biesłan. Trzy dni piekła

Trudno zapomnieć ten widok - dziesiątki zakrwawionych dzieci rozbiegających się na wszystkie strony od płonącego budynku szkoły, łapczywie pijące wodę, niesione na rękach przez zapłakanych dorosłych. Ciała leżące na noszach i w czarnych plastikowych workach. I powtarzane przez dziennikarzy informacje, że "właśnie zaczął się szturm na szkołę w Biesłanie". Szturm, którego miało nie być. Jego 10. rocznica mija dziś.

Separatyści: Zawieszenie broni? Poroszenko nie kontroluje swoich oddziałów

- Nasza armia nie wstrzyma ognia co najmniej do tej pory, dopóki w Donbasie znajdują się oprawcy - tak władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej skomentowały oświadczenie prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki o stałym zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy - informuje agencja RIA Nowosti. Kreml zaprzeczył, że do porozumienia doszło.

Bazy NATO na wschodniej flance? Obama: umowa z Rosją będzie omawiana na szczycie

Nienaruszalne, niewzruszone i wieczne zobowiązanie - tak o zobowiązaniach wynikających z Artykułu 5 Traktatu Północnoatlantyckiego mówił w Estonii prezydent USA Barack Obama, podkreślając, że "Estonia nigdy nie będzie sama". Obama dodał także, że umowa NATO-Rosja, na którą powołuje się Moskwa i m.in. Berlin, sprzeciwiając się budowom baz Sojuszu m.in. w Polsce, będzie tematem rozmów na szczycie NATO w walijskim Newport.