Tarcze, pałki, armatki wodne, kilkuset zatrzymanych. Rozprawa z opozycją

Na Białorusi zakończyły się demonstracje opozycji w związku z Dniem Wolności. Milicja rozpędzała manifestacje przy użyciu armatek wodnych i pałek. Niezależne białoruskie media informują, że w stolicy Białorusi zostało zatrzymanych kilkaset osób. Według nich wieczorem niektórzy zatrzymani uczestnicy protestu zostali wypuszczeni bez sporządzania protokołów, innym są stawiane zarzuty.

Księżna Kate o macierzyństwie. "Nie jest to łatwe zadanie"

- To ważne, żeby mówić o tym, jak cudowne jest macierzyństwo, ale również o tym, z jakim wysiłkiem i presją jest związane - mówiła księżna Kate, żona księcia Cambridge. - Nie jest to łatwe zadanie i proszenie o pomoc nie powinno być postrzegane jako słabość. Jeśli którakolwiek z nas miałaby gorączkę w czasie ciąży, szukałaby pomocy u lekarza. Proszenie o wsparcie w kwestii naszego zdrowia psychicznego niczym się nie różni od tej sytuacji. Nasze dzieci potrzebują nas, żebyśmy ich wspierały i opiekowały się nimi. Bardzo ważna dla naszego dobrego samopoczucia jest rozmowa, która powinna być częścią naszego codziennego życia. Rozmowa na temat problemów z przyjacielem czy inną bliską osoba może sprawić, że poczujemy się lepiej. Niedługo będzie Dzień Matki i chciałabym zobaczyć, jak wszyscy tego dnia świętują, doceniając tym samym, jak ważną rolę matka odgrywa w życiu rodziny.

Beata Szydło przy grobie św. Jana Pawła II

Premier Beata Szydło w sobotę złożyła kwiaty przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Szefowa rządu odmówiła modlitwę, towarzyszyli jej wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański i wiceszef europarlamentu Ryszard Czarnecki.

Gest Beaty Szydło po podpisaniu Deklaracji Rzymskiej

Przywódcy 27 państw UE przyjęli w sobotę Deklarację Rzymską. Ceremonia na rzymskim Kapitolu upamiętniła 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej. Premier Beata Szydło również złożyła podpis.

Uścisk dłoni i uśmiechy. Donald Tusk powitał Beatę Szydło

Premier Beata Szydło przybyła w sobotę na jubileuszowy szczyt Unii Europejskiej. Na rzymskim Wzgórzu Kapitolińskim powitał ją szef Rady Europejskiej Donald Tusk, premier Włoch Paolo Gentiloni, premier sprawującej prezydencję Malty Joseph Muscat oraz burmistrz Rzymu Virginia Raggi.

Wracał z Warszawy. Został zatrzymany

Podczas powrotu ze spotkania z polskimi politykami w Warszawie przywódca opozycyjny i były więzień polityczny Uładzimir Niaklajeu został zatrzymany przez białoruskie służby - poinformował prezes niezależnej agencji BiełaPAN Aleś Lipaj.

Tak wyglądała ewakuacja premier. Nagranie wykonane podczas ataku

Dziennik "The Sun" dotarł do nagrania z monitoringu w Pałacu Westminsterskim, na którym widać ewakuację Theresy May w trakcie ataku, do którego doszło 22 marca. Brytyjska premier w pewnym momencie nie wie, gdzie iść, a w samochodzie, do którego wsiada, nie ma kierowcy, co według ekspertów telewizji Sky News budzi wątpliwości dotyczące pracy służb ochrony. Biuro premier odmówiło komentarza w sprawie nagrania.

Nagła utrata wzroku, ogromny guz w czaszce, operacja w ciąży. Urodziła syna

Kiedy zaczęła tracić wzrok, myślała, że to efekt ciąży. Ale z dnia na dzień było coraz gorzej. Okazało się, że to nowotwór mózgu. Było tak źle, że lekarze zdecydowali się operować, choć pacjentka trzy miesiące później miała rodzić. Wszystko skończyło się szczęśliwie, kobieta właśnie urodziła zdrowego chłopca. Materiał magazynu "Polska i świat".

Będzie trudniej o wizę do USA

Dostanie wizy do Stanów Zjednoczonych będzie jeszcze trudniejsze. Administracja prezydenta Donalda Trumpa rozesłała do wszystkich swoich ambasad na świecie nowe zalecenia, które mają skomplikować procedurę wizową. I nie chodzi tu o obywateli z krajów podwyższonego ryzyka, czyli podejrzewanych o terroryzm. Od tej pory konsulowie mają już na etapie starania się o wizę wyłapywać ludzi, którzy mogą w USA podjąć się nielegalnej pracy. Relacja reportera "Faktów" TVN Marcina Wrony dla "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

USA wydały ostrzeżenie dla podróżnych

Departament Stanu USA wydał w piątek ostrzeżenie dla obywateli Stanów Zjednoczonych odnośnie podróży do Gujany Francuskiej w związku z szerzącymi się tam protestami, które według resortu mogą przybrać na sile zwłaszcza w Kajennie i mieście Kourou.

Juncker uściskiem, Szydło pocałunkiem w dłoń. Powitanie z papieżem

Papież Franciszek w piątek przyjął w Sala Regia w Watykanie 27 szefów państw i rządów krajów Unii Europejskiej oraz przywódców unijnych instytucji, którzy przybyli do Wiecznego Miasta na sobotnie obchody 60-lecia Traktatów Rzymskich. Na audiencji była także premier Beata Szydło. "Szkło kontaktowe" zrobiło zestawienie pokazujące, jak liderzy witali się z papieżem.

Trzy osoby ranne w strzelaninie

Trzy osoby zostały w piątek ranne w strzelaninie, do której doszło w Lille w północnej Francji - poinformowały francuskie media, powołując się na źródła w policji. Według wstępnych ustaleń strzelanina mogła być wynikiem porachunków między handlarzami narkotyków.

Premier Luksemburga w Watykanie z mężem

Szef rządu Luksemburga Xavier Bettel przyjechał w piątek do Watykanu z mężem Gauthierem Destenay'em. Para wzięła ślub w maju 2015 roku. Bettel to jeden z 27 przywódców państw unijnych obecnych na audiencji u papieża Franciszka.