"Lewactwo zalęgło się w tym ONZ-ecie". Reakcje posłów PiS na międzynarodową krytykę

- Wie pan, to robi wrażenie, ale to nie jest wyrocznia - tak na krytyczne uwagi ONZ skierowane pod adresem Polski zareagował poseł klubu PiS Tadeusz Cymański. Te i inne słowa wypowiedziane przez polityków Prawa i Sprawiedliwości świadczą o tym, że zarzutów ONZ nie oceniają jako poważne. MSZ wystosowało nawet komunikat w tej sprawie. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.

Media: jest kandydat na nowego szefa FBI. Kiedyś sam był agentem

Były republikański kongresmen Mike Rogers jest brany pod uwagę jako kandydat na dyrektora FBI i następcę nagle zwolnionego z tej funkcji Jamesa Comeya - poinformował w czwartek wysokiej rangi przedstawiciel Białego Domu. Rzeczniczka Rogersa nie skomentowała na razie tej informacji - podaje Reuters.

Kadyrow zmienia ton. Obiecał pomoc w śledztwie w sprawie prześladowań gejów

Ramzan Kadyrow obiecał pomóc w śledztwie dotyczącym doniesień o prześladowaniach homoseksualistów w Czeczenii. Poinformował o tym Michaił Fiedotow, znany obrońca praw człowieka, który spotkał się z przywódcą czeczeńskim. O tym, że homoseksualiści w Czeczenii są prześladowani, wcześniej pisała niezależna "Nowaja Gazieta". Władze w Groznym uznały jej publikacje za "prowokacyjne artykuły".

Korea Północna: mieliśmy prawo bezlitośnie ukarać obywateli USA

Korea Północna ostrzegła w czwartek, że jej suwerennym prawem było "bezlitosne ukaranie" obywateli amerykańskich, których zatrzymała w ostatnich dniach za "wrogie działania". W ciągu ostatniego miesiąca w Pjongjangu zatrzymano dwóch obywateli USA, liczba Amerykanów przetrzymywanych w północnokoreańskich więzieniach wzrosła w wyniku tego do czterech.

Szczątki znalezione w lesie. Szukali go od 32 lat

W lesie w północnej Francji odnaleziono ludzkie szczątki. Śledczy ustalili, że to Seamus Ruddy, jeden z tak zwanych "zaginionych" w czasie konfliktu w Irlandii Północnej. W 1985 roku mężczyzna, wówczas 33-letni, został zamordowany.

Pentagon: będziemy nadal chronić Turcję

Minister obrony USA Jim Mattis zapewnił tureckiego premiera Binalego Yildirima na czwartkowym spotkaniu w Londynie, że Stany Zjednoczone są zdecydowane chronić Turcję jako sojusznicze państwo NATO - poinformowała rzeczniczka Mattisa.

Unia Europejska znosi wizy dla Ukraińców. "Zrywamy z poradziecką przeszłością"

Zniesienie przez UE wiz dla Ukraińców to nie tylko uproszczenie podróży zagranicznych. To również gigantyczny krok do Europy – ocenił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Przedstawiciele państw zasiadających w Radzie Unii Europejskiej zatwierdzili w czwartek zniesienie przez Unię wiz dla obywateli Ukrainy. Był to ostatni formalny krok otwierający dla Ukraińców możliwość łatwiejszego podróżowania do krajów unijnych.

"Umiarkowany optymizm" Kremla po spotkaniu w Białym Domu

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że ocenia z "umiarkowanym optymizmem" spotkanie szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Pieskow zauważył, że stosunki obustronne wymagają jeszcze "wiele pracy". W sceptycznym tonie wypowiedziały się o wizycie Ławrowa media amerykańskie, które zwróciły uwagę, że dziennikarze z USA nie zostali wpuszczeni do Białego Domu.

Najpierw Rosja, potem Ukraina. Trump po Ławrowie przyjął Klimkina

Szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin rozmawiał z prezydentem Donaldem Trumpem o możliwości włączenia USA do tak zwanego formatu normandzkiego - poinformowała w czwartek ukraińska dyplomacja. Przywódcy państw formatu normandzkiego: Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji, podejmują wysiłki na rzecz uregulowania konfliktu w Donbasie.