Ławrow rozmawiał z Tillersonem o Korei Północnej

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow rozmawiał w środę telefonicznie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem o niedawnej próbie rakietowej przeprowadzonej przez Koreę Północną - poinformowało MSZ Rosji. Przestrzegał USA przed działaniami militarnymi.

Polska delegacja na Białorusi. "Zależy nam, żeby stosunki rozwijały się niezależnie od różnic"

Staraliśmy się omówić szeroki katalog spraw - mówił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, podsumowując drugi dzień wizyty polskiej delegacji parlamentarnej na Białorusi. Wśród wymienionych przez niego tematów znalazły się sprawy polskiej mniejszości, plany uruchomienia na Białorusi telewizji Polonia, sytuacja białoruskiej opozycji, a także manewry Rosji i Białorusi Zapad-2017.

Szef niemieckiej dyplomacji o Polsce i "francusko-niemieckim silniku"

Jeśli dobrze przyjrzeć się debacie w polskiej polityce wewnętrznej, to duża jej część wiąże się z kwestią tego, że naród ostatecznie może przetrwać jedynie poprzez walkę, poprzez konflikt - ocenił w środę w Paryżu szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel. Jak tłumaczył, taka postawa jest przeciwieństwem przekonania, że suwerenność narodowa może być wzmacniana dzięki współpracy międzynarodowej. Minister podkreślał też, że "francusko-niemiecki silnik ożywił się".

Merkel i Juncker rozmawiali w Berlinie. "Treść spotkania jest poufna"

Kanclerz Angela Merkel i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotkali się w środę, aby rozmawiać między innymi o kwestii praworządności w Polsce. Szefowa niemieckiego rządu powiedziała we wtorek, że traktuje "bardzo poważnie" stanowisko Komisji Europejskiej w tej sprawie i "nie może trzymać języka za zębami".

Budapeszt: Polska jest ofiarą podwójnych standardów

Rząd Węgier apeluje do Komisji Europejskiej, by zgodnie ze swoimi zadaniami była strażnikiem traktatów, nie zaś zajmowała się sprawami politycznymi - powiedział w środę rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs. Uznał, że Polska "jest ofiarą podwójnych standardów".

Niemieckie służby: terroryści mogą powodować katastrofy kolejowe

Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny (BKA) uznał za możliwe ataki dżihadystów na infrastrukturę kolejową - podał w środę dziennik "Westdeutsche Allgemeine Zeitung". Policyjni eksperci doszli do takiego wniosku po analizie najnowszych publikacji Al-Kaidy - wyjaśnia gazeta.

Rowhani: świat patrzy na  Iran inaczej niż dawniej

Prezydent Iranu Hasan Rowhani odrzucił możliwość żądanej przez USA inspekcji irańskich obiektów wojskowych przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA). Jego zdaniem takie kontrole nie są przewidziane w porozumieniu nuklearnym.

Rodzi się więcej dzieci. Dzięki emigrantkom

W latach 1990-2015 emigrantki przyczyniły się do zwiększenia liczby narodzin w USA we wszystkich stanach z wyjątkiem Kalifornii i Rhode Island - wynika z opublikowanego we wtorek raportu amerykańskiego niezależnego ośrodka badawczego Pew Research Center.