Nie chciała zostawić psa. Utknęła w centrum epidemii

Anastazja prosiła i tłumaczyła, prosiła też ukraińska ambasada w Chinach, ale niczego nie udało się osiągnąć. Kobieta próbująca wyjechać z Wuhanu ostatecznie w nim została, bo chińskie władze nie zgodziły się na to, by zabrała ze sobą psa.

Czworo kandydatów, brak porozumienia. Irlandia nie ma nowego premiera

Parlament Irlandii nie udzielił w czasie czwartkowego głosowania wystarczającego poparcia żadnemu kandydatowi na premiera Irlandii. Oznacza to, że nadal będą trwały rozmowy w sprawie sformowania koalicji rządowej. Po posiedzeniu parlamentu premier Leo Varadkar złożył na ręce prezydenta Michaela Daniela Higginsa rezygnację. Ma pozostać na stanowisku do wybrania następcy.

Celebryci zagrzewają do walki, z półek znikają chusteczki z alkoholem

Mniej klientów w restauracjach, mniej sprzedanych biletów do kina i odkażanie sztućców przed każdym posiłkiem - to widok, jaki w miastach południowo-wschodniej Azji od kilku tygodni jest już czymś normalnym. Gospodarka cierpi, bo choć miejscowi robią co mogą, by nie urażać tysięcy odwiedzających kraj chińskich turystów, część właścicieli hoteli odwołuje jednak ich rezerwacje. Wszystko z powodu strachu przed koronawirusem.

Runie symbol kamorry. "Scampia wygrywa 3:0"

Wyburzanie trzech bloków mieszkalnych, które stały się symbolem przestępczości, handlu narkotykami i działalności grupy przestępczej kamorry rozpoczęło się w czwartek w Neapolu. W blokach zwanych "żaglami" nakręcono sceny głośnego serialu o tamtejszej mafii.

Trump skrytykował Brada Pitta i Oscara dla "Parasite"

Nie dość, że mamy dosyć problemów z Koreą Południową w handlu, to dali jeszcze "Parasite" Oscara za najlepszy film roku - mówił na wiecu wyborczym w Colorado Springs Donald Trump. Południowokoreański film poruszający problem przepaści między biednymi i bogatymi jako pierwsza nieanglojęzyczna produkcja w historii dostał Oscara w tej kategorii.

Amerykańskie czołgi płyną do Europy. Pierwszy statek już w porcie

Do Niemiec przybył pierwszy statek z amerykańskim uzbrojeniem i sprzętem wojskowym, które zostanie wykorzystane podczas ćwiczeń DEFENDER-Europe 20. To element największej od ponad 25 lat operacji przerzutu wojsk z USA do Europy. Ponad połowa amerykańskich żołnierzy, którzy wezmą udział w ćwiczeniu, przewinie się przez poligony, bazy lotnicze i porty morskie w Polsce.

Portugalski parlament za legalizacją eutanazji

Parlament Portugalii zagłosował w czwartek za legalizacją eutanazji i wspomaganego samobójstwa dla osób nieuleczalnie chorych. Posłowie przyjęli pięć projektów zgłoszonych przez partie lewicowe i centrolewicowe.

Cztery punkty propozycji współpracy przy zwalczaniu koronawirusa

Chiny chronią przed epidemią nie tylko swoich obywateli, ale również resztę świata - powiedział w stolicy Laosu szef chińskiej dyplomacji Wang Yi na spotkaniu z ministrami spraw zagranicznych dziesięciu krajów Azji Południowo-Wschodniej. Przedstawił czteropunktową propozycję współpracy przy zwalczaniu koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oświadczyła w czwartek, że spadek liczby nowych przypadków zakażeń w Chinach napawa optymizmem.

Zaatakował bary, zabił osoby "o imigranckich korzeniach". Co wiemy o zamachu w Hesji?

Federalna Prokuratura Generalna, która przejęła śledztwo w sprawie ataków na dwa bary, do których doszło w środowy wieczór w Hanau (Hesja), mówi o zamachu o podłożu rasistowskim. Domniemanym sprawcą jest 43-letni Tobias R., który został znaleziony martwy w czwartek rano. Dziewięć ofiar napastnika to osoby o imigranckich korzeniach, obywatele Niemiec i innych krajów.

Ostatni raz widziano ją żywą przed szkołą. Ciało porwanej siedmiolatki znaleziono w worku na śmieci

Meksykańskie władze zatrzymały podejrzanych o zabójstwo siedmioletniej dziewczynki, której ciało odnaleziono w miniony weekend w plastikowym worku na śmieci - przekazała burmistrz miasta Meksyk Claudia Sheinbaum. Morderstwo dziecka, które zbiegło się w czasie z inną brutalną zbrodnią - zabójstwem 25-latki - wywołało falę protestów przeciw rosnącej w kraju przemocy wobec kobiet.