"Nazywają nas bohaterami, ale jesteśmy tylko ludźmi. Wielu nie daje już rady"

Nasz praca stała się dla nas niszcząca. Nazywają nas bohaterami, ale jesteśmy tylko ludźmi. Wiele osób nie daje już rad – mówi Mirko Lagatto, pielęgniarz z jednego ze szpitali w Piemoncie. Pracę medyków we Włoszech, jednego z najbardziej dotkniętych koronawirusem państw świata, pokazała w swoim wideoblogu reporterka TVN24 Maria Mikołajewska.

Pompeo: USA mogą już nigdy nie przywrócić finansowania WHO

Pandemia COVID-19 pokazuje, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potrzebuje strukturalnych zmian - powiedział sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Ostrzegł także, że Stany Zjednoczone mogą nie przywrócić finansowania WHO, a nawet pracować nad utworzeniem nowej, alternatywnej instytucji.

"Zdrowemu post nie zaszkodzi", ale ramadan pod znakiem obostrzeń

Turecki Dyrektoriat do spraw Religii (Diyanet) wezwał wiernych do utrzymywania społecznego dystansu podczas rozpoczynającego się miesiąca postu wyznawców islamu. Z powodu pandemii COVID-19 zakazał tradycyjnych zbiorowych posiłków przerywających i rozpoczynających post.

Von der Leyen: część państw UE pandemia dotknęła mocniej. Odbudowa gospodarcza nie będzie symetryczna

Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej spotkali się na kolejnym szczycie w formie wideokonferencji w sprawie odpowiedzi na kryzys wywołany przez pandemię. Jak ustalono, Komisja Europejska ma przygotować Fundusz Ożywienia, który będzie powiązany z wieloletnimi ramami finansowymi. Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen zaznaczyła, że mowa jest nie o miliardach, ale o kwocie przekraczającej bilion euro.

Co z brexitem? W obliczu pandemii zszedł na drugi plan

Trudne etycznie decyzje amerykańskich lekarzy, spór o obligacje koronawirusowe oraz powrót do zapomnianego w czasie pandemii brexitu. O czym jeszcze piszą światowe media w dobie pandemii? Przegląd prasy zagranicznej przygotował Jacek Stawiski, redaktor naczelny TVN24 BiS.