Poznań

Poznań

Marsz dla Niepodległej poszedł nawet w Ghanie

Tu nie chodziło o skalę, a o dochowanie tradycji. W miejscowości Akra - w stolicy afrykańskiej Ghany - przeszedł biało-czerwony marsz dla uczczenia 100-lecia niepodległej Polski. - Chcemy łączyć, a nie dzielić. Są wśród nas zwolennicy wszystkich opcji politycznych i wyznawcy różnych religii - mówi organizatorka skromnego pochodu.

"Dziękuję za to, że Poznań może być stolicą radosnego świętowania"

Bębny, konfetti, kolorowe przebrania - ulica Święty Marcin stała się w niedzielę centrum poznańskich obchodów uroczystości 11 listopada. W Poznaniu to nie tylko rocznica odzyskania niepodległości, ale też imieniny jednej z głównych arterii miasta. Tłumy poznaniaków przyszły podziwiać kolorowy pochód 400 artystów - każdy z nich robił wszystko, by to własnie na nim zawiesić oko. Zaproszenie na huczne świętowanie przyjął też Bronisław Komorowski.

25 tysięcy biegaczy na Biegu Niepodległości

Odśpiewali hymn Polski na 25 tysięcy gardeł i o godzinie 11.11 wyruszyli ze startu przy ulicy Solnej. Organizatorzy Biegu Niepodległości chwalą się, że tegoroczny Bieg 100-lecia, który odbył się w Poznaniu, jest największym takim w historii kraju. Jego trasa miała dziesięć kilometrów.

160 hektarów lasu do wycinki. Przez korniki

Z powodu inwazji kornika drukarza w Nadleśnictwie Kościan wycięte ma zostać około 160 hektarów lasu. Jak tłumaczył nadleśniczy Nadleśnictwa Kościan Maciej Cudak, "w zasadzie nie ma już żadnego ratunku”.