Pomorze

Pomorze

Prokuratura Okręgowa w Elblągu umorzyła śledztwo w sprawie śmierci dwóch noworodków z Iławy (woj. warmińsko-mazurskie). W ocenie śledczych dzieciobójstwa dokonała matka, która zmarła wkrótce po porodzie, a do przestępstwa doszło bez udziału innych osób.

Szpitalny Oddział Ratunkowy kosztował dziesiątki milionów złotych. Nowoczesny sprzęt, a nawet lądowisko dla helikopterów miały pomóc w ratowaniu życia dzieci. Po trzech latach zakończono budowę. Było już nawet oficjalne otwarcie. Okazało się jednak, że SOR nie będzie działał, ponieważ nie dostał kontraktu od NFZ. Na razie ma tam być zwykła izba przyjęć.

Tomek szedł do szkoły. Kiedy przechodził przez most w Mrzeżynie, woj. zachodniopomorskie, zauważył tonącą kobietę. 15-latek od razu rzucił plecak i szukał rozwiązania, jak pomóc. Pobiegł po kij, który zauważył na kutrze rybackim. Podał jej, przeciągnął kobietę do drabinki i wyciągnął z wody. Po wszystkim odprowadził poszkodowaną do przychodni, a sam wrócił do szkoły.

Pijany ksiądz wsiadł za kierownicę. Na przejściu dla pieszych nie zdążył zareagować i śmiertelnie potrącił 56-latka. Mężczyzna nie przeżył. Stanisław F. wyraził skruchę i od początku współpracował w prokuraturą. Sąd przystał na propozycję oskarżonego, co do dobrowolnego poddania się karze i skazał go na cztery lata więzienia.

Jechał niezarejestrowanym samochodem, bez ubezpieczenia, z tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi z innego pojazdu. Strażnik więzienny śmiertelnie potrącił 64-letnią kobietę. Mężczyzna może uniknąć kary, bo śledczy umorzyli śledztwo. Powód? Biegły nie zdołał ustalić przebiegu wypadku, a kamery miejskiego monitoringu też go nie zarejestrowały, bo zamiast na przejście były zwrócone na ozdoby świąteczne.

Młody bocian postanowił spędzić zimę w Pomorskiej Wsi. Mieszkanki miejscowości "adoptowały" ptaka i nazwały go Mieciu. Teraz starają się, żeby przetrwał zimę. Mieciu mieszka w specjalnie dla niego wyremontowanym gnieździe na drzewie, nieopodal kościoła. Kobiety natomiast dokarmiają go wątróbką i mięsem.