TVN24 | Polska

Stanisław Żaryn: loty z Iraku na Białoruś wstrzymane

TVN24 | Polska

Autor:
mjz
Źródło:
TVN24, PAP
"Od wielu tygodni docierają do nas informacje, że strona białoruska organizuje prowokacje"
"Od wielu tygodni docierają do nas informacje, że strona białoruska organizuje prowokacje"TVN24
wideo 2/28
TVN24"Od wielu tygodni docierają do nas informacje, że strona białoruska organizuje prowokacje" (wideo z 8 października)

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służ specjalnych, napisał w mediach społecznościowych, że "zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Ważny news! Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych. Dla obywateli irackich realizowane będą jedynie loty powrotne z Białorusi" - napisał na Twitterze w sobotę Stanisław Żaryn. W swoim wpisie zamieścił zrzut ekranu, z tekstami po arabsku, ze strony Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz ze strony Qatar Airways.

Szlak migracyjny na Białoruś

Podczas piątkowej wspólnej konferencji z rzeczniczką SG ppor. Anną Michalską, Żaryn poinformował, że "szlak migracyjny jest pod stałą kontrola Mińska". Opowiedział jak wygląda szlak migracyjny.

- Na potrzeby szlaku migracyjnego utworzone zostały w ostatnich miesiącach połączenia lotnicze z Bagdadu, Stambułu, Damaszku, Bejrutu czy Moskwy - przekazał. Dodał, że od maja do sierpnia "udało się władzom białoruskim ściągnąć tymi szlakami migracyjnymi ponad 10 tysięcy osób". - Te osoby wciąż przybywają do Białorusi i są na tym terenie legalnie - mówił.

Autor:mjz

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości