Myślę, że to jest bardzo ciekawe i dobre rozwiązanie - tak o ewentualnym wejściu prezesa Prawa i Sprawiedliwości do rządu mówił w "Tak jest" poseł PiS Zbigniew Girzyński. Zdaniem posła Lewicy Tomasza Treli "wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu ma dwa aspekty". - To będzie początek pełzającego końca przywództwa Jarosława Kaczyńskiego w Zjednoczonej Prawicy - ocenił. Rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak powiedział zaś w rozmowie z TVN24, że "nie wydaje mu się", aby poprzez nowe funkcje prezesa PiS miała zostać osłabiona pozycja premiera Mateusza Morawieckiego. - To jest uzupełnienie, a nie osłabienie - przekonywał.

Wiele krytycznych głosów ze strony senatorów PiS w stosunku do przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, którą zajmuje się obecnie komisja senacka. Część z nich mówi, że "w tym kształcie ustawa jest nie do przyjęcia", ma wiele "niedoróbek, nieprecyzyjnych sformułowań, sprzeczności, a nawet niedorzeczności". Zapowiadają poprawki, nie wykluczają głosowania wbrew dyscyplinie.

Cztery osoby oskarżone o zakłócanie porządku i "naruszenie nietykalności cielesnej" policjantów po Czarnym Proteście w 2016 roku w Poznaniu zostały uniewinnione. Sąd uznał, iż nie ma dowodów, które wskazywałyby na to, że dopuściły się zarzucanych im przestępstw. W grudniu sąd pierwszej instancji skazał ich na kary ograniczenia wolności od 10 miesięcy do roku.