Pytanie w "Milionerach" za 125 tysięcy złotych o słynny musical

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj//rzw
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Rabin na fujarce, mleczarz na skrzypcach, wiejski skrzypek na skrzypcach czy córki Tewjego – każda na innym? Kto i na jakim instrumencie gra na dachu jednego z domów Anatewki w słynnym musicalu? Na to pytanie za 125 tysięcy złotych odpowiadał pan Krzysztof Sęk z Krakowa.

Pan Krzysztof Sęk rozpoczął już grę w poprzednim odcinku. Wtedy poprawnie odpowiedział na pierwsze pięć pytań, wykorzystując przy tym jedno koło ratunkowe – telefon do przyjaciela. W czwartkowych "Milionerach" na mieszkańca Krakowa czekało najpierw pytanie za 20 tysięcy złotych o znaczenie słowa kajet. Uczestnik doskonale wiedział, że tak dawniej mówiono na zeszyt.

Komplikacje pojawiły się podczas pytania za gwarantowane 40 tysięcy złotych o mamutowiec.

Przy tym pytaniu pan Krzysztof wykorzystał pozostałe koła ratunkowe, pytanie do publiczności oraz pół na pół. Podpowiedzi pomogły, uczestnik wybrał poprawną odpowiedź i przeszedł do dalszej gry.

Następne pytanie było warte 75 tysięcy złotych. Dotyczyło głównej siedziby zakonu krzyżackiego. Pan Krzysztof uznał, że chodzi o Wiedeń i miał rację. Tym samym przeszedł do pytania za 125 tysięcy złotych.

Kto i na jakim instrumencie gra na dachu jednego z domów Anatewki w słynnym musicalu?

A: rabin na fujarce B: mleczarz na skrzypcach C: wiejski skrzypek na skrzypcach D: córki Tewjego - każda na innym

Gracz od razu skojarzył pytanie ze słynnym musicalem "Skrzypek na dachu". Nie był jednak pewien, kto grał na tytułowych skrzypcach – czy mleczarz, czy wiejski skrzypek. Postanowił zaryzykować i poprosił prowadzącego program Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi B: "mleczarz na skrzypcach". Była to błędna decyzja.

"Skrzypek na dachu"

Akcja słynnego musicalu rozgrywa się w fikcyjnej wsi Anatewka w carskiej Rosji na początku XX wieku. Głównymi bohaterami są Tewje mleczarz oraz jego pięć córek. Jednak to nie oni muzykowali na dachu, tylko wiejski skrzypek. Zatem poprawną odpowiedzią na powyższe pytanie jest C.

Autor:paj//rzw

Źródło: "Milionerzy" TVN