Władimir Putin

Władimir Putin

Premier Węgier Viktor Orban to pragmatyczny polityk, który nie ma innej możliwości i dlatego musi współpracować z Rosją - stwierdził Witold Waszczykowski w wywiadzie dla tygodnika "Heti Valasz". - Rządy Putina nie będą wieczne - tak zareagował na pytanie, czy wojenna retoryka w stosunkach Polski z Rosją jest odwracalna.

Relacje z administracją amerykańską przebiegają nie bez problemów - stwierdził w środę prezydent Rosji Władimir Putin. Dodał, że ma nadzieję, że wzajemne interesy w walce z terroryzmem wpłyną na poprawienie stosunków Moskwy i Waszyngtonu. Putin zapowiedział także, że jeszcze nie zdecydował, czy wystartuje w wyborach prezydenckich w 2018 roku.

Prezydent Rosji Władimir Putin w poniedziałek złożył kondolencje na ręce przywódcy USA Donalda Trumpa po ataku w Las Vegas, w którym według najnowszych danych zginęło co najmniej 58 osób, a 515 zostało rannych - poinformowały służby prasowe Kremla.

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został zatrzymany w piątek w Moskwie, gdy udawał się na wiec zaplanowany w Niżnym Nowogrodzie. Policja oświadczyła, że zatrzymano go, bo wzywał do udziału w zgromadzeniach publicznych odbywających się bez zgody władz.

Byłoby "pożyteczne", gdyby prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych, Władimir Putin i Donald Trump, spotkali się ponownie - oznajmił szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Jak podkreślił, do takiego spotkania mogłoby dojść w listopadzie podczas szczytu państw Azji i Pacyfiku w Da Nang w Wietnamie.

Prezydent Rosji Władimir Putin w czasie manewrów Zapad'17 odwiedził poligon Łużskij w obwodzie leningradzkim. Jak podała agencja RIA Nowosti, zwierzchnik rosyjskich sił zbrojnych obserwował działania wojsk, które "neutralizują bojowników nielegalnych grup zbrojnych".

Około 250 przedstawicieli opozycji antykremlowskiej zdobyło mandaty radnych w Moskwie w niedzielnych wyborach lokalnych. Wynik ocenia się jako sukces opozycji, choć niewystarczający, by w przyszłym roku mogła ona wystawić swojego kandydata na mera stolicy.

Władimir Putin w dość nietypowy sposób odniósł się do kwestii napiętych stosunków dyplomatycznych Moskwy z Waszyngtonem, a także przeszukań w rosyjskich obiektach dyplomatycznych w USA. - Najwyraźniej (szef dyplomacji Rex Tillerson - red.) trafił w złe towarzystwo - zażartował gospodarz Kremla na jednej z sesji plenarnych we Władywostoku.

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In powiedział w środę prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, że sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest skomplikowana z powodu prowokacji Pjongjangu i może stać się nieprzewidywalna, jeśli ten ich nie zaprzestanie.

Sąd w Moskwie nakazał we wtorek umieszczenie w areszcie Dmitrija Siergiejewa, dyrektora petersburskiej firmy Bałtstroj. Zastosowanie środka zapobiegawczego ma związek ze śledztwem dotyczącym defraudacji przy budowie obiektów w rezydencji prezydenta Władimira Putina w Nowo-Ogariewie pod Moskwą.