USA

USA

Z nieustalonych jeszcze przyczyn pociąg towarowy przewożący węgiel w stanie Wirginia w USA wypadł z torów. Część wagonów wykoleiła się i zbiła w stertę metalu. Węgiel wysypał się na tory i do pobliskiego jeziora. W wypadku nikt nie ucierpiał.

Trump uznał, że bezpośredni kontakt z Putinem leży w interesie Rosji, USA i całego świata, bez względu na krytykę wewnątrz kraju - oświadczył w Moskwie doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton. Jak dodał, prezydent Donald Trump i przywódca Rosji Władimir Putin uważają, że ich planowane spotkanie dwustronne poprawi stosunki pomiędzy dwoma krajami i "leży w interesie Rosji, USA i całego świata, bez względu na krytykę".

W środę rano w szpitalu w Los Angeles zmarł Joseph "Joe" Jackson, ojciec legendarnego "króla popu" Michaela Jacksona i założyciel zespołu "The Jackson 5", w którym Michael Jackson, jeszcze jako dziecko, stawiał pierwsze muzyczne kroki. Przyczyną śmierci był rak trzustki - choroba, z którą zmagał się od długiego czasu. Miał 89 lat.

Prezydent Rosji Władimir Putin podczas spotkania w środę z Johnem Boltonem, doradcą prezydenta USA Donalda Trumpa, wyraził nadzieję, że jego wizyta w Moskwie pomoże w podjęciu kroków prowadzących do "odnowienia pełnoformatowych stosunków" między Rosją a USA.

Amerykańska administracja uważa za kluczowe bezpieczeństwo Ukrainy i wspieranie władz tego kraju na drodze reform - oświadczył zastępca sekretarza stanu USA John Sullivan, który spotkał się w Kopenhadze z ukraińskim premierem Wołodymyrem Hrojsmanem.

Batman, Spiderman i kilku innych superbohaterów pojawiło się na linach za oknami jednego ze szpitali w stanie Iowa w USA. Chociaż ich główną misją było czyszczenie szyb, to sporo czasu poświęcili na zabawę z pacjentami. Najpierw w ruch poszły flamastry a dopiero potem środki czystości.

Kierowca, który boksuje się z samochodem - takie nagranie wideo trafiło do internetu i w ręce lokalnej policji na Florydzie. Na filmie widać, jak kierowca jednego z samochodów atakuje inny pojazd między innymi uderzając pięścią w maskę. Na miejscu zjawiła się policja, jednak kierowca zaatakowanego samochodu nie wniósł żadnego oskarżenia.

Firma Harley-Davidson zapowiedziała przeniesienie produkcji swoich słynnych motocykli na eksport do państw Unii Europejskiej do zakładów spółki poza granicami Stanów Zjednoczonych. Przyczyną takiej decyzji są całe wprowadzone przez Brukselę w odpowiedzi na podobny ruch ze strony administracji Donalda Trumpa. Jak przełoży się to na cenę legendarnych motocykli? O tym w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Amerykański sekretarz obrony James Mattis rozpoczął we wtorek trzydniową wizytę w Chinach, by mimo napiętych relacji dwustronnych pogłębiać dialog wojskowy między Pekinem a Waszyngtonem oraz rozmawiać z chińskimi władzami o denuklearyzacji Korei Północnej.

Ojca zatrzymano i deportowano z powrotem do Salwadoru. Na granicy odebrano mu jednak sześcioletnią córeczkę, która obecnie jest gdzieś w USA w jednym z ośrodków dla dzieci nielegalnych migrantów. Dwa tysiące kilometrów dalej. Arnovis Guidos Portillo nie ma pojęcia kiedy i jak mógłby ją odzyskać. Amerykańscy dziennikarze zarejestrowali rozmowę przez telefon między ojcem a córką, która miała jedno pytanie: "Tato, kiedy mnie stąd zabierzesz?".

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop Michael Bloomberg wyda 80 milionów dolarów na kampanię wyborczą umiarkowanych demokratów. Chce pomóc ich partii odzyskać większość w Izbie Reprezentantów podczas jesiennych wyborów uzupełniających – pisze "Economist".

Na Bliskim Wschodzie wiele się poprawiło, odkąd USA wycofały się z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem - powiedział Donald Trump w poniedziałek podczas spotkania z królem Jordanii Abdullahem II. - Rzeczy mają się zupełnie inaczej, odkąd z tym skończyliśmy - dodał.

Przykra informacja dla wszystkich miłośników drogich trunków. W mieście Bardstown na północy amerykańskiego stanu Kentucky zawalił się magazyn destylarni bourbonu. W zniszczonej części znajdowało się dziewięć tysięcy beczek, a w nich łącznie ponad 2 miliony litrów alkoholu. Wstępnie straty oszacowano na ponad 80 milionów dolarów. Do destylarni przyjechali eksperci, by zabezpieczyć beczki i zapobiec przedostaniu się alkoholu do gleby i pobliskich strumieni. Nie wiadomo, co było przyczyną zawalenia się konstrukcji. Wyjaśnić ma to wszczęte dochodzenie.