USA

USA

Co wydarzyło się w Wuhanie? Skąd pochodzi nowy koronawirus, który spowodował pandemię, która z kolei sparaliżowała światową gospodarkę? Media cały czas próbują rozwikłać zagadkę źródła epidemii COVID-19, a szczególnie znaleźć odpowiedź na pytanie, czy wirus SARS-CoV-2 pochodzi z chińskiego laboratorium. Przegląd prasy zagranicznej przygotował redaktor naczelny TVN24 BiS Jacek Stawiski.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował we wtorek o 195 zgonach z powodu COVID-19 w ciągu doby, a także o spadku liczby hospitalizowanych i przyjmowanych na oddziały intensywnej terapii. Wezwał też do przyjęcia ustawy "Po pierwsze - Amerykanie". W USA o 1894 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych epidemii - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Każdy, kto wchodzi do zachodniego skrzydła Białego Domu, ma obowiązek noszenia maseczki ochronnej - podały w poniedziałek amerykańskie media, powołując się na źródła w administracji. Z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore wynika, że już ponad 80 tysięcy osób zakażonych koronawirusem zmarło w Stanach Zjednoczonych.

Na wyspie Padre położonej u wybrzeży amerykańskiego stanu Teksas, w zachodniej części Zatoki Meksykańskiej, 7-letni Hunter natrafił na niebieskiego smoka. Nie jest to - jak sugeruje jego nazwa - latające, ziejące ogniem stworzenie, ale gatunek morskiego ślimaka. Zdaniem pracowników parku narodowego Padre Island National Seashore to rzadkie znalezisko.