Najnowsze

Najnowsze

Hojne datki na odbudowę Notre Dame. Pomoc oferują miliarderzy, firmy, miasta

Kolejne rodziny miliarderów oraz firmy zapowiadają wsparcie finansowe na odbudowę zniszczonej w poniedziałkowym pożarze katedry Notre Dame w Paryżu. Rodzina Bettencourt i Meyers wraz z firmą L'Oreal przekażą 200 milionów euro, koncern energetyczny Total - 100 milionów euro. Zapowiedzi spływają też z zagranicy.

Posłanka PO o likwidacji OFE: podatek Morawieckiego ma zasypać dziurę w budżecie

- To podatek Morawieckiego, który ma służyć tylko temu, by zasypać dziurę w budżecie. Inaczej nie mogliby zbudować budżetu na przyszły rok - mówiła o opłacie przekształceniowej środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna. Zarzuty odpierał wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk, którego zdaniem dzięki rządowemu planowi pieniądze z OFE trafią z powrotem do obywateli.

Koniec OFE. Gdzie trafią nasze pieniądze?

W poniedziałek rząd przedstawił propozycje dotyczące dalszych losów OFE. Plan zakłada, że środki ulokowane w OFE trafią na prywatne indywidualne konta emerytalne lub do ZUS, a przy przeniesieniu środków do IKE zostanie pobrana opłata przekształceniowa w wysokości 15 proc. wartości środków.

"Biznes dla Ludzi". Podatkowe zmiany na horyzoncie

Podatkowe zmiany oraz niskie ceny mieszkań na tle Europy były głównymi tematami programu "Biznes dla Ludzi". Gośćmi Agaty Zamęckiej byli publicysta ekonomiczny Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbridge, Grzegorz Baran z Kancelarii Baran&Pluta oraz Jarosław Sadowski, analityk Expandera.

Rząd pokazał, skąd chce wycisnąć miliardy

Nowe podatki i opłaty, uszczelnianie systemu ubezpieczeń społecznych i VAT, przekształcenie Otwartych Funduszy Emerytalnych - Ministerstwo Finansów przedstawiło prognozy budżetowe na najbliższe lata w Aktualizacji Programu Konwergencji (APK).

Nowe obowiązkowe wyposażenie aut. To ma być rewolucja

Parlament Europejski w Strasburgu poparł nowe unijne przepisy dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Zakładają one wprowadzenie od 2022 roku technologii, które mają zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych. Zmiany są porównywane do kroku, jakim było wprowadzenie w autach pasów bezpieczeństwa.

Zmiany w PIT, ale z warunkami

Zerowy PIT do 26. roku życia i obniżka stawki PIT z 18 do 17 procent, ale tylko dla dochodów nieprzekraczających 42 764 złote rocznie. Tak ma w praktyce wyglądać realizacja zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości. Do tej pory w wypowiedziach rządzących próg finansowy się nie pojawiał.

LOT goni Ryanaira. Oto największe lotniska i linie lotnicze w Polsce

Polskie lotniska w 2018 roku obsłużyły 45,7 miliona pasażerów, czyli o 14 procent więcej niż w roku ubiegłym - wynika z opublikowanych w poniedziałek danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Liderem jest warszawskie Lotnisko Chopina, które w ubiegłym roku obsłużyło o 2 miliony więcej pasażerów niż w 2017 roku. Wśród przewoźników największą dynamikę wzrostu osiągnęły Polskie Linie Lotnicze LOT.

Getin Noble Bank ponownie na szczycie elitarnego grona 5* banków według miesięcznika "Forbes"

Wysoka jakość usług private banking w Getin Noble Bank została po raz kolejny wyróżniona najwyższą oceną w corocznym ratingu "Forbesa" usług private banking. Docenione zostały wysoki poziom obsługi i jakość posiadanych produktów. Ofertę wyróżniono również ze względu na kompleksowe wsparcie Klientów, dostęp do szerokiej palety rozwiązań inwestycyjnych oraz usług dodatkowych.

Słynna świątynia, miliony turystów rocznie

Katedra Notre Dame to jedna z najbardziej znanych świątyń na świecie i jeden z symboli Paryża. Jej budowa trwała ponad 180 lat (1163 - 1345). Katedra zasłynęła między innymi dzięki powieści Victora Hugo "Dzwonnik z Notre Dame". To w jej murach w 1804 roku Napoleon Bonaparte koronował się na Cesarza Francuzów.

"Bilans". Koniec OFE

Likwidacja OFE - to główny temat programu "Biznesu dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli Piotr Ostrowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Tak ma wyglądać koniec OFE. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Jeśli spełnią się najnowsze rządowe zapowiedzi, w 2020 roku po Otwartych Funduszach Emerytalnych pozostanie tylko wspomnienie. Od decyzji pracownika ma zależeć, czy zgromadzone do tej pory środki trafią do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy na Indywidualne Konta Emerytalne - ale po zapłaceniu "opłaty przekształceniowej". Co wybiorą przyszli emeryci? Ile może zyskać na tym rząd?

Boom na polskim niebie. "Pokonamy kolejną granicę"

Polskie porty lotnicze w 2019 roku mogą obsłużyć ponad 50 milionów osób - wynika z analizy PwC. Oznaczałoby to wzrost o ponad 10 procent w ujęciu rocznym. W raporcie zaznaczono również, że budowa dużego hubu pod Warszawą jest uzasadniona.

Trump radzi Boeingowi: zmieńcie nazwę tego modelu

Prezydent USA Donald Trump doradził w poniedziałek kierownictwu Boeinga, aby po usunięciu usterki, która była przyczyną dwóch katastrof najlepiej sprzedającego się samolotu firmy - 737 MAX, dokonało rebrandingu i zmieniło nazwę tego modelu.

Gdzie trafią potężne środki z OFE? Morawiecki ujawnia szczegóły

Koniec Otwartych Funduszy Emerytalnych ma nastąpić na początku 2020 roku. - System emerytalny, który proponujemy, ma być oparty na trzech filarach: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Pracownicze Plany Kapitałowe oraz Indywidualne Konta Emerytalne - tłumaczył w poniedziałek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.