Najnowsze

Najnowsze

Rewolucja, która ma objąć miliony polskich pracowników. "Są dwie korzyści"

W przypadku osób młodych emerytura będzie stanowiła jedną czwartą ostatniego wynagrodzenia - zauważył w programie "Bilans" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Stąd uruchomienie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). - To sposób oszczędzania, którzy może wzmocnić nasze finanse w czasie, kiedy nie będziemy już aktywni zawodowo - wyjaśniał w TVN24 BiS.

Minister: Bruksela ani nie zamroziła, ani nie zabrała pieniędzy

Od lipca gminy zaczną współpracować w ramach programu antysmogowego Czyste Powietrze - zadeklarował w poniedziałek minister środowiska Henryk Kowalczyk. Wyjaśnił, że do tej pory zgłosiło się około tysiąca samorządów. Na konieczność zmian w rządowym programie wskazywała wcześniej Bruksela.

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Egzaminator w ciągu dnia będzie mógł przeprowadzić maksymalnie dziewięć egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B. Wyznaczane będą ponadto konkretne godziny egzaminu - takie zmiany w przepisach wprowadziło Ministerstwo Infrastruktury. Będą także ułatwienia dla osób niepełnosprawnych zdających egzamin praktyczny na kategorię AM. Rozporządzenie weszło w życie 1 lipca, ale część zmian zacznie obowiązywać dopiero za pół roku.

Ruszyły zapisy do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Sprawdzamy, jak z nich zrezygnować

Od poniedziałku w największych przedsiębiorstwach ruszył nowy rządowy program oszczędzania na emeryturę. Stopniowo do Pracowniczych Planów Kapitałowych będą dołączały kolejne firmy i jak wynika z rządowych szacunków, z automatu zostanie do niego zapisanych nawet 11 milionów Polaków. Program jest z założenia dobrowolny, a zatem będzie można z niego zrezygnować. Sprawdziliśmy, jak można wypisać się z PPK i czy można wypłacić wcześniej zgromadzone środki.

Turystyczne atrakcje na wyciągnięcie ręki. "Praktycznie nie ma takiego miasta w Europie"

We wschodniej części Europy trzeba zobaczyć co najmniej trzy miasta: Petersburg, Kijów i Tallin - przekonywał w TVN24 BiS podróżnik Tadeusz Cichoński. Jego zdaniem stolica Estonii to jedno najpiękniejszych miast na kontynencie. - Jest to miasto średniowieczne, które posiada niesamowite rzeczy, jest położone na dwóch, górnym i dolnym, poziomach. Posiada 26 bastionów, prawie 2 kilometry murów - wskazał gość programu "Pokaż nam świat". - Praktycznie nie ma takiego miasta w Europie, może z wyjątkiem Carcassonne, czy Yorku, ale mają zupełnie inną atmosferę - dodał. Podróżnik mówił także o miejscach, które warto odwiedzić w Wilnie i Rydze.

"Na wykonanie jednego zdjęcia często poświęca się godziny"

Internet wcale nas nie zmienił. Zawsze patrzyliśmy na to, jak nas postrzegają inni. Internet daje nam dzisiaj dodatkowe możliwości kreowania wizerunku. Jeśli ktoś przykłada do tego wagę, kiedyś miał do tego inne narzędzia, dzisiaj ma inne, ale pewne rzeczy się w nas nie zmieniają - mówiła w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS Barbara Sołtysińska, współtwórczyni agencji LifeTube, zajmującej się influencer marketingiem. Jak podkreślała, kluczem do sukcesu influencera są autentyczność, pasja, wiedza i - wbrew opinii niektórych osób - także czas. - Na wykonanie jednego zdjęcia często poświęca się godziny - mówiła.

Duży bank zwróci pieniądze klientom

Zwrot części opłat i pobranych prowizji oraz oferty na preferencyjnych warunkach. To rekompensaty, które otrzyma część klientów BNP Paribas w wyniku decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jest to konsekwencja zakwestionowania sposobu komunikacji banku z klientami.

Przetargi na 250 kilometrów nowych dróg do końca roku. Oto lista

Prawie 65 kilometrów drogi ekspresowej S19, blisko 60 kilometrów S7 na Mazowszu i w Małopolsce oraz 37 kilometrów autostrady A2. To tylko niektóre drogi, na które przetargi w drugim półroczu 2019 roku zamierza ogłosić Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Łączna wartość robót wyniesie blisko 12 miliardów złotych.

Karta na wakacjach. Co warto wiedzieć, żeby nie przepłacić

37 miliardów złotych - to łączna wartość płatności kartami i wypłat z bankomatów dokonana przez Polaków za granicą w 2018 roku. To o 29 procent więcej niż rok wcześniej. Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera, podpowiada jak wygodnie, bezpiecznie i tanio płacić za granicą.

Połączenie pracy i zwiedzania. Wyjątkowy program dla podróżników

Program Work&Travel umożliwia nie tylko pracę i naukę, ale także zdobycie nowych podróżniczych doświadczeń w Stanach Zjednoczonych. - Wszystkie campy są porozrzucane po wszystkich stanach i znajdują się w środku lasu. Tak naprawdę nie ma znaczenia, do jakiego stanu się trafi. I tak będzie pusto. Nie ma kontaktu z rzeczywistością, nie ma internetu, zasięgu. Nie używamy telefonów komórkowych, także te dwa miesiące pracy na campie tak naprawdę spędzamy właśnie otoczeni naturą - opowiadała w programie "Pokaż nam świat" podróżniczka i instruktorka jazdy konnej, a także autorka bloga Tripsonme.pl Ewa Olbratowska.

"Nie chcemy Polski smutnej i biednej". Premier na rodzinnym pikniku

500 plus jest najważniejszym programem w naszej polityce społecznej, polityce gospodarczej; gospodarka jest po to, by społeczeństwo się jak najlepiej rozwijało - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku zorganizowanego z okazji inauguracji programu 500 plus na każde dziecko.

Trump łagodzi stanowisko w sprawie chińskiego giganta

Zgodziłem się nie wprowadzać nowych ceł na towary z Chin i zezwolić, aby amerykańskie firmy wciąż sprzedawały sprzęt koncernowi Huawei - powiedział w sobotę prezydent USA Donald Trump po spotkaniu z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w kuluarach szczytu G20 w Osace.

Polacy nie wyobrażają sobie życia bez samochodu

Prawie w każdym polskim gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jeden samochód - tak wynika z najnowszego raportu "Polaków portfel własny: w drodze" opublikowanego przez Santander Consumer Bank. Najwięcej aut ma pomiędzy 10 a 14 lat.