Najnowsze

Najnowsze

Krótsza lista Wibor

Ostatni dzień uczestnictwa Deutsche Banku w ustalaniu Wiboru. To kolejny po Handlowym bank przestający przestający kwotować stawkę referencyjną Wibor. Od środy lista tych banków skróci się do 13. O tym rozmowa z Michałem Krajkowskim, analitykiem DK Notus

Centrum wyników

Drugi kwartał Lotosu znacznie poniżej oczekiwań. Grupa zanotowała w tym okresie 529 milionów złotych straty netto wobec 270 milionów złotych zysku przed rokiem. Analitycy spodziewali się straty, ale znacznie niższej - na poziomie 479 milionów złotych. Na wynik wpłynęły odpisy na norweski złoże YME wysokości 285,3 mln zł. Wyniki komentuje prezes grupy Lotos, Paweł Olechnowicz

W pętli zadłużenia

Ponad 2 mln osób nie ma szans na kredyt w banku, dlatego sięgają po chwilówki. W podobnej sytuacji – pętli kredytowej mogą się znaleźć posiadacze kredytów mieszkaniowych zabezpieczonych mieszkaniem o wartości niższej niż pozostały do spłacenia kredyt, czy ci, którzy dali sobie „wcisnąć” kilka kart kredytowych w czasach, gdy rozdawano je na prawo i lewo. Jak wydostać się ze spirali zadłużenia, radzi Roman Pomianowski, Programwsparcia.pl.

Wartość marek kosmetycznych

Na rynku kosmetycznym nie widać jeszcze trendu powrotnego do polskich marek - uważa Bartłomiej Serafiński, partner zarządzający Touch Ideas.

Moto-eksport

Perspektywy przed polskimi spółkami giełdowymi m. in. ACE, AC SA, Inter Groclin. Rozmowa z Rafałem Orłowskim, analitykiem AUTOMOTIVESUPPLIERS.PL.

Rynek płytek ceramicznych

Po wynikach Ceramiki Nowej Gali oceniamy perspektywę całej branży. Rozmowa z Krzysztofem Pado, analitykiem Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Kondycja Australii

Bank Australii podczas sierpniowego posiedzenia pozostawił stopy bez zmian. Zdaniem Agnieszki Kandzi z Uniwersytetu Śląskiego, australijska gospodarka ma przed sobą bardzo dobre perspektywy.

Wartość obligacji

Hiszpania sprzedała dług za 4,5 miliadra euro. Radosław Cholewiński, zadządzający Trigon DM uważa, że za powodzenie hiszpańskiej aukcji odpowiadają weekendowe spekulacje ws. skupu obligacji przez EBC.

Chemiczna fuzja

W ramach wezwania na Puławy złożono zapisy zaledwie na 10,3% akcji. Zbigniew Jakubas, inwestor giełdowy uważa, że parytet wyiany akcji jest niekorzystny dla akcjonariuszy Puław.

Centrum wyników - Uboat Line

Tanie bilety to okazja do zarobku dla Uboat Line – nie chodzi tu o bilety na samolot i o wakacje za granicą, ale o organizowanie przepraw promowych w Europie dla firm transportowych.

Centrum wyników - Telestrada

Polska to nie jest łatwy rynek dla małych firm telekomunikacyjnych. Telestrada notowana na New Connect w drugim kwartale pokazuje zyski nieco mniejsze niż rok temu, chociaż przychody rosną.

RPP w akcji

Produkcja przemysłowa w lipcu nieco odbiła po fatalnych danych za czerwiec, jednak wyraźnie słabnie dynamika wynagrodzeń oraz zatrudnienia. Czy dzięki temu presja inflacyjna będzie maleć i w konsekwencji RPP zdecyduje się na obniżkę stóp? Więcej w rozmowie z prof. Janem Winieckim, członkiem RPP.

Centrum wyników - Azoty Tarnów

Wyniki Azotów Tarnów wyżej od oczekiwań, mimo spadającej marży. Grupa zarobiła w drugim kwartale prawie 90 milionów złotych, analitycy spodziewali się nieco ponad 70 milionów złotych zysku. Inwestorzy zastanawiają się, jaki ostatecznie będzie parytet wymiany akcji z Puławami. Zdaniem części inwestorów, zaproponowana cena przez Tarnów jest niekorzystna. Więcej o wynikach spółki w rozmowie z Jerzym Marciniakiem, prezesem Azotów Tarnów.

Centrum wyników - JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa pokazała relatywnie dobre wyniki za pierwsze półrocze. Rynek zastanawia się jednak, jaki będzie wpływ spowolnienia w polskiej gospodarce oraz spadających cen węgla na światowych rynkach na wyniki w drugim półroczu. Gościem TVN CNBC był Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

Zrób sobie firmę

Zakładamy wypożyczalnię kajaków. Jak prowadzić taki biznes? Ile potrzeba środków, by rozpocząć działalność? Jakie lokalizacje sprzyjają zwiększonemu zapotrzebowaniu na wypożyczanie sprzętu? O prowadzeniu firmy opowiada nam właściciel jednaj z takich wypożyczalni, Jacek Majewski.

Milion w portfelu

W tej odsłonie programu przedstawiamy inwestycje Witolda Chuścia, członka zarządu Altus TFI. Co przyniosło największe stopy zwrotu w portfelu, który od początku inwestycji zarobił 2,6%? Jakie aktywa stanowiły dlań największe obciążenie? O tym w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Produkcja w górę

Poprawy kondycji producentów i hamowania wzrostu cen w fabrykach spodziewają się ekonomiści. Szacują, że w lipcu produkcja urosła o 4,05% w skali roku wobec 1,2% w czerwcu. Z kolei ceny miały rosnąc o 3,9% w lipcu wobec 4,4% w czerwcu. O kondycji polskiej gospodarki mówi Piotr Bujak, główny ekonomista Nordea Bank Polska

Firmy wobec spowolnienia

Skoro gospodarka hamuje to szukamy branż i spółek odpornych na spowolnienie i recesję i ostrzegamy przed szczególnie na nią wrażliwymi. Pomaga nam w tym Roland Paszkiewicz, dyrektor działu analiz CDM Pekao SA

Grecja jeszcze poczeka na kolejną porcję europomocy

Eksperci Europejskiego Banku Centralnego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Komisji Europejskiej wrócą do Aten na początku września, by ostatecznie ocenić stan realizacji reform - poinformował rzecznik KE. Oznacza to, że decyzja o wypłacie kolejnej transzy pomocy dla Aten może zapaść dopiero w październiku.

Raport z rynku nieruchomości

Tanieją nieruchomości w dużych miastach. Średnia cena metra kwadratowego na rynku wtórnym spadła poniżej 7 tys. zł za metr kwadratowy. Co zrobić by było jeszcze taniej? Jak negocjować i ile można jeszcze zaoszczędzić? Home Broker Przygotował raport o rynku nieruchomości. Z Robertem Stankiewiczem rozmawia o nim, Bartosz Turek, analityk Home Broker.

Parabanki w parapaństwie

Jak nie wylać dziecka z kąpielą czyli propozycje takiego uregulowania działalności firm zajmujących się finansami, by ich nie przeregulować. Na temat instytucji finansowych Rober Stankiewicz rozmawia ze Stanisławem Kluzą, byłym szefem KNF i byłym Ministrem Finansów

Zaskakująco dobre dane z przemysłu

Produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła o 5,2 proc. w porównaniu do lipca 2011 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 2,3 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To lepszy wynik niż w czerwcu, jednak ekonomiści przewidują w najbliższych miesiącach spadek produkcji.

W poszukiwaniu wartości na NewConnect

Na NC jest obecnych 408 spółek, z czego 123 są umieszczone w segmentach niepłynnych. Jak po sezonie wyników za drugi kwartał szukać nieoszacowanych spółek na rym rynku, podpowiada Radosław Tadajewski, prezes Grupy Trinity.

Wartość amerykańskiego konsumenta

Konsumenci za oceanem - w lepszych nastrojach niż oczekiwano. Wskaźnik nastrojów konsumenckich obliczany przez Uniwersytet Michigan w sierpniu wzrósł więcej niż oczekiwano. Znamy już wyniki Wall-marta, a także Home Depot i GAP. O tym na ile klienci za oceanem są skłonni do zakupów porozmawiamy Romanem Rewaldem, partnerem Weil Gotshal & Manges.

Spółki dywidendowe

Czy warto inwestować w spółki, które dzielą się swoim zyskiem? Rozmowa z Adamem Zarembą, głównym ekonomistą IDEA TFI.

Wskaźnik dobrobytu

Od półtora roku kurczy się wskaźnik dobrobytu. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskaźnik, który ma pokazywać ekonomiczną kondycję społeczeństwa spadł w sierpniu o 0,4 punktu do 93,6 pkt. Jak mówi dr Maria Drozdowicz-Bieć z Instytutu BIEC, spadek wskaźnika oznacza niższy wkład konsumpcji do PKB.