Najnowsze

Najnowsze

Kobieta w zarządzie daje lepsze wyniki

W ciągu ostatnich sześciu lat firmy, w zarządach których była przynajmniej jedna kobieta, osiągały o 26 proc. lepsze wyniki niż te zarządzane wyłącznie przez mężczyzn - wynika z raportu Credit Suisse Research Institute, na który powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna".

Singapur - to będzie najbogatszy kraj świata. Europa na samym końcu

Teraz łatwiej wzbogacić się w Azji niż w USA. Singapur będzie najbogatszym krajem na świecie, a tuż za nim Honkgong, Tajwan i Korea Południowa. Ameryka zostanie zepchnięta na 5. miejsce - twierdzą autorzy raportu Citibanku, który przewiduje, jakie państwa będą mieć najbogatszych obywateli do 2050 roku. W tym czasie stare gospodarki będą mieć najgorsze tempo wzrostu: najbogatsze kraje Europy znajdą się na końcu listy.

Wielka piramida finansowa zlikwidowana. W USA

Firma z Karoliny Północnej, która przyjmowała pieniądze od klientów za pośrednictwem strony internetowej, okazała się wielką piramidą finansową na krawędzi upadku. Sąd - na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów wartościowych i Giełd (SEC) - zamroził jej aktywa.

USA rozważa uruchomienie rezerw paliwa

Biały Dom potwierdził, że rozważana jest możliwość uruchomienia państwowych strategicznych rezerw ropy, a władze Stanów Zjednoczonych pilnie śledzą rozwój sytuacji na globalnym rynku naftowym.

Milion w portfelu

Podsumowania portfeli gości dokonuje Tomasz Publicewicz, prezes Analiz Online. Portfel jednego z gości, Andrzeja Kaczorowskiego, członka zarządu Investor Holding, doradcy inwestycyjnego przynosi zyski 17%. Jak prezentuje się on na tle portfeli innych gości naszego doświadczenia edukacyjnego, o tym w rozmowie Roberta Stankiewicza

Benefity pozapłacowe

Nie masz szans na podwyżkę – jakiej innej bonifikaty możesz oczekiwać czyli pozapłacowe formy wynagrodzenia. O tym, w jaki sposób pracodawcy wynagradzają pracowników, mówi Renata Kucharska-Kawalec, kierownik projektu w Sedlak&Sedlak

Praca i płaca

Ekonomiści przewidują, że w VII zatrudnienie stanęło w miejscu i w skali roku w polskich firmach nie przybyło etatów. Coraz wolniej rosną też płace. Według ankiety Reutersa lipcu średnia pensja była o 3,9% wyższa niż rok wcześniej wobec wzrostu o 4,3% w czerwcu. Jeśli jednak odejmiemy od tego tempo wzrostu cen może okazać się, że realnie płace spadają. O rynku pracy mówi Jarosław Janecki, główny ekonomista Societe Generale.

Nowa sieć komórkowa w Polsce

Co Virgin Mobile zmieni na polskim rynku. Początkowo ma oferować usługi pre-paid. Jakie propozycje dla klientów będzie miał nowy operator komórkowy, mówi Witold Tomaszewski, Red. Naczelny Telepolis

Inwestuj z głową

Unikanie parabanków to nie wszystko. Nawet jeśli bowiem powierzamy oszczędności instytucjom nadzorowanym, uczciwym i pewnym, to ciągle nie oznacza to bezpieczeństwa inwestycji. Jak maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo swojej inwestycji, jak oszacować ryzyko na jakie nas stać, jakie są podstawowe błędy przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, na ile bezpieczeństwo zwiększyły ankiety inwestycyjne, mówi Jarosław Dominiak, Prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Pensje w dół, zatrudnienie nie rośnie

Przeciętne wynagrodzenie brutto w lipcu 2012 roku wyniosło 3,7 tys. zł, i w porównaniu do czerwca spadło o 1,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Jak podaje GUS, w lipcu w przedsiębiorstwach zatrudnionych byłe tyle samo osób co w czerwcu.

Obowiązki na NewConnect

Od lipca na rynku NewConnect zostały stworzone dwa segmenty, w ramach których notowane są spółki o niższej płynności akcji.

Wartość rynku hotelarskiego

A jak podał Instytut Turystyki - w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej obcokrajowcy zostawili w Polsce blisko miliard złotych - to o 200 tysięcy więcej niż oczekiwano. Statystycznie kibic wydał w czasie pobytu ponad 1,5 tysiąca złotych, a łącznie z kosztami noclegów i transportu ponad 2600 złotych.

Wartość polskiej chemii

71 milionów złotych - tyle według oczekiwań wyniesie zysk netto Azotów Tarnów w drugim kwartale. Wyniki chemicznej spółki poznamy w poniedziałek.

"Barometr" gospodarki USA

Drugi kwartał Wal-Martu lepszy od oczekiwań, ale spółka zaniepokoiła rynek prognozami na cały rok. Zysk netto największego detalisty na świecie w drugim kwartale wyniósł dolara i 18 centów na akcję, czyli o centa więcej niż oczekiwał rynek.

Wycena "czarnego złota"

O blisko połowę spadła w lipcu sprzedaż węgla w spółce Sadovaya. W ubiegłym miesiącu ukraińska spółka sprzedała prawie 34 tysiące ton węgla - wyprodukowała o niecałe 10% mniej, niż przed rokiem.

Centrum wyników - Kredyt Inkaso

Marża netto w Kredyt Inkaso skurczyła się o ponad połowę. Rosną za to przychody tej firmy zarządzającej portfelem wierzytelności, w drugim kwartale o ponad 150%.

Centrum wyników - Fly.pl

Upadłości biur turystycznych i bankructwo linii lotniczych OLT Express - kłopoty rynku turystycznego odbijają się na brokerze usług turystycznych, spółce Fly.pl.

Centrum wyników - Suwary S.A.

Rosną przychody a spółka poprawia marże. Suwary – producent opakowań i akcesoriów motoryzacyjnych z tworzyw sztucznych zwiększył skalę sprzedaży o jedną-czwarta a zysk operacyjny poprawił o blisko połowę.

Rekordowo tanie akcje Facebooka

Akcje Facebooka straciły 6,3 proc. i osiągnęły rekordowo niską cenę, odkąd mogą skupować je inwestorzy - donosi Reuters. W czwartek po raz pierwszy inwestorzy Facebooka, czyli m.in. DST Global, Goldman Sachs, Elevation Partners i Accel Partners dostali zielone światło dla sprzedaży części swoich akcji. Giełdę zalały akcje Facebooka.