Najnowsze

Najnowsze

Chaos polityczny w Grecji wywołał duży niepokój na rynkach. Inwestorzy czekają na nowe wybory parlamentarne w Grecji, które odbędą się 17 czerwca. W środę, pośród obaw o przyszłość strefy euro, spadały zarówno notowania akcji, jak i kurs europejskiej waluty.

Portfel Jarosława Antonika, członka zarządu KBC TFI zyskuje od początku inwestycji prawie 6%. Jest to jeden z najzyskowniejszych portfeli gości cyklu „Milion…” Jakie zmiany zajdą w inwestycji gościa i jakie aktywa wchodzą w jej skład, o tym w rozmowie Roberta Stankiewicza

Jak naprawdę wygląda stan polskich dróg? Ile wydajemy na ich remonty i utrzymanie? Jak efektywniej zarządzać środkami przeznaczonymi na utrzymanie infrastruktury i poprawić bezpieczeństwo, komfort i czas podróży obywateli? I co dalej z drogami, po Euro 2012? Na te pytania odpowiada Marcin Borek,partner w Ernst & Young, Grupa Finansowania Projektów Infrastrukturalnych.

Jak inwestować w sektorze medycznym? O tym jak pozyskiwać finansowanie od funduszu venture capital mówi Katarzyna Adamek, prezes zarządu  American Heart of Poland SA

Inwestujemy w akcje Facebooka – jak już będzie po debiucie. Wg naszego gościa boomu na akcjach portalu nie będzie, ale z umiarkowanym optymizmem należy się liczyć. Jak i kiedy aby zarobić na tym wydarzeniu mówi Paweł Szczepanik, Szkolenia z Inwestycji Giełdowych, Analityk  KBC Securities.

Złoty znowu słabnie. Kontynuujemy temat wpływu informacji na rynek walutowy. Rozwija go z nami Robert Raszczyk, dyrektor ds. operacyjnych DM BZ WBK.

Fundusz Eurogeddon (Opera TFI) zyskał po niespełna 3 miesiącach 7,7%. Na czym zarabia i jak jest skonstruowany ten instrument finansowy mówi Tomasz Publicewicz, Analizy Online

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał - z rygorem natychmiastowej wykonalności - rozpowszechniania reklamy przewoźnika OLT Express, łudząco podobnej do reklamy PLL LOT, na czas trwania procesu między spółkami - poinformował rzecznik PLL LOT Leszek Chorzewski.

Elbląski Park Technologiczny ma 5. centrów rozwojowych dla firm. Jaki biznes można rozpocząć na ponad 67. ha terenów inwestycyjnych, mówi Paweł Lulkiewicz, dyrektor EPT.

Wiceminister Pracy ma pomysł na nową umowę, która pozwoli - jego zdaniem - zmniejszyć szarą strefę i uelastycznić rynek pracy. Rozmowa Jackiem Męciną, podsekretarzem stanu w MPiPS.

Urząd Zamówień publicznych palanuje w 2013 roku prowadzenie zamówień w Internecie. Rozmowa z Jackiem Sadowskim, prezesem UZP.

Rosyjski Acron ogłasza wezwanie na 66% akcji Azotów Tarnów po 36 zł za sztukę. Na otwarciu akcje spółki podrożały o ponad 10%. Inwestorzy mogą składać zapisy od 6 do 22 czerwca. Według Jerzego Marciniaka prezesa Azotów, oferta nie jest jednak atrakcyjna dla inwestorów - cena jest o nawet 10 zł za niska. Z drugiej strony spółka mogłaby zyskać na przejęciu przez jednego z największych producentów nawozów mineralnych w Europie. W tej chwili Azoty płacą za pochodzący z Rosji gaz o około 30% więcej niż Acron.

Iberia Motor Company, czyli importer Seata, właściciel fabryk pod marką VW na Ukrainie, importer chińskich samochodów do Europy. Zdaniem spółki jednak biznes motoryzacyjny w Europie jest już mało rozwojowy. Teraz przyszłością i wielkim biznesem jest wszystko na wschód od Bugu i na zachód od Alaski. Naszym gościem był szef rady nadzorczej Iberia Motor Company, Krystian Poloczek.

Dostęp do kapitału w czasach kryzysu i rynek kapitałowy w naszej części Europy. Widać wyraźnie, że obroty i zainteresowanie giełdami naszego regionu spada, a spółki potrzebują kapitału i planują emisję. Jak i za ile mogą przekonać inwestorów do tego, żeby wkładać pieniądze w biznes, przez giełdę? Naszym gościem był Mirosław Kachniewski, prezes SEG.

"Grexit", czyli Grecja poza strefą euro. To ten scenariusz wyceniają teraz rynki. 10 czerwca wybory. Przed Grekami decyzja o przyszłości kraju i całej Europy. W tych głosach, choć oddadzą głos na partię, tak naprawdę zdecydują o tym, czy pozostaną w strefie euro. Sondaże, wykonane już po załamaniu się rozmów ws. utworzenia rządu, wskazują na rosnącą popularność lewicy. Zamieszanie w Grecji uderza także w polską walutę. Naszym gościem była Małgorzata Zaleska, członek zarządu NBP.

Fabryka Kotłów Rafako miała 13,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2012 roku wobec 9,86 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 17,11 mln zł wobec 10,84 mln zł zysku rok wcześniej. O wynikach Rafako oraz o powołaniu na stanowisko wiceprezesa PBG, pytaliśmy Wiesława Różackiego, prezesa Rafako.

O motoryzacji mówi się bardzo dużo na Europejskim Kongresie Gospodarczym. Jakie są szanse i ryzyka związane z tą branżą? Naszym gościem był Marek Turczyński, partner w dziale audytu Deloitte.

DGA, czyli giełdowa spółka zajmująca się doradztwem i consultingiem oraz sprzedażą rozwiązań informatycznych do zarządzana firmą. Jaka jest kondycja polskich przedsiębiorstw. Jakie problemy widzą przedsiębiorcy i czego oczekują po nadchodzących kwartałach? Rozmowa z Andrzejem Głowackim, prezesem DGA.

Kolejne spółki z branży budowlanej mają problemy z kontraktami drogowymi. Tymczasem można zarabiać na budowaniu dróg w Polsce. Najlepszym tego przykładem jest Strabag Polska - lider jeśłi chodzi o budownictwo inżynieryjne i infrastrukturalne. Naszym gościem był Wojciech Trojanowski, członek zarządu ds. finansowych Strabag Polska.

Niezbędne inwestycje dotyczące infrastruktury gazociągowej po to by gaz łupkowy zaczął płynąć w świat. Gaz System mówi, że to 8-9 mld zł. Kto i jak na tym zarobi? Co z terminalem LNG, czy będzie pompował gaz w drugą stronę? Naszym gościem był Wojciech Kowalski, członek zarządu Gaz System.

Agencja ratingowa Moody's ogłosiła we wtorek po zamknięciu rynków obniżkę ratingów dwóch filii największego włoskiego banku UniCredit na Słowacji i Kazachstanie i potwierdzenie ratingu Pekao SA. W poniedziałek Moody's obniżył rating 26 krajowych banków włoskich, w tym właśnie UniCredit. W ocenie Moody's włoskie banki są szczególnie narażone na skutki obecnego kryzysu w strefie euro

- Zasadniczą kwestią jest to, czy wyjście Grecji ze strefy euro będzie kontrolowane czy nie i czy uda się stworzyć mechanizmy, które zabezpieczą inne kraje strefy euro - powiedział w "Jeden na jeden" minister finansów Jacek Rostowski. Jak przyznał, efekt domina w przypadku niekontrolowanego wyjścia byłby niebezpieczny dla Polski, bo złoty mógłby znacznie się osłabić.

Spadają przychody GPW, ponieważ w dół mocno idą obroty. Czy giełda ma plan jak temu zapobiegać? Na jakim etapie jest porozumienie z domami maklerskimi w sprawie obniżenia stawek? Naszym gościem był prezes GPW, Ludwik Sobolewski.

Rank Progress, czyli spółka z branży deweloperskiej, która zajmuje się budową między innymi centrów handlowych. Przed publikacją wyników o biznesie spółki rozmawialiśmy z jej prezesem, Janem Mroczką.

Jak praktyczne inwestować w surowce. Jakie są dostępne instrumenty finansowe. Jak z nich skorzystać, mówi Andrzej Nowak, doradca inwestycyjny EFIX DM

Portfel Grzegorza Zatryba zarządzającego Funduszem Skarbiec TFI stracił 13,2%. O szczegółach inwestycji w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Jak zarobić na mistrzostwach? Można zarobić na apetycie kibiców. O tym jak prowadzić biznes polegający na serwowaniu przyjeżdżającym gościom naleśników mówi Filip Gumiński, współwłaściciel mobilnej naleśnikarni Riki Tiki Naleśniki.

Na poszukiwanie gazu łupkowego przyznano 109 koncesji dziewiętnastu firmom. O tym co dalej z poszukiwaniem gazu w łupkach mówi Jacek Kędzior, partner w Ernst & Young.

Świeżo zaprzysiężony Francois Hollande leci z wizytą do Angeli Merkel. Jak wybory we Francji mogą wpłynąć na stosunki z Niemcami. Jak problemy Grecji mogą wpłynąć na Europę oraz o gospodarce strefy euro mówi Klaudiusz Sobczyk, Advanced Dynamic Asset Managment