Najnowsze

Najnowsze

Jak skutecznie przeprowadzić rekrutację w swojej firmie? O tym w programie "Blajer mówi: biznes".

Jakie przywileje podatkowe mają honorowi krwiodawcy? O tym w rozmowie z doradcą podatkowym Beatą Kuszewską w programie "Blajer mówi: biznes".

Podwyższanie kapitału w spółce to jeden ze sposobów pozyskania finansowania. Rozmowa z mec. Pawłem Błaszczykiem w programie "Blajer mówi: biznes".

Rozliczanie łącznych dochodów z pracy w kraju i za granicą w rozmowie z Anną Ziębą w programie "Blajer mówi: biznes".

Parlament pracuje nad ustawą dotyczącą e-sądów. Jakich zmian możemy oczekiwać? Rozmowa z posłem Borysem Budką z PO w programie "Blajer mówi: biznes".

Zasady rozliczania zaliczek przy książce przychodów i rozchodów. Rozmowa z Konradem Turzyńskim z kancelarii KNDP w programie "Blajer mówi: biznes".

Polskie firmy wciąż mają gotówkę. Pokazujemy sposoby na jej inwestowanie w rozmowie z Witoldem Hruzewiczem z Azimutusa w programie "Blajer mówi: biznes".

Podsumowanie ostatnich dwóch tygodni w cyklu edukacyjnym Milion w portfelu. Najlepszą inwestycją w tym okresie okazały się wybrane przez Sylwię Jaśkiewicz akcje spółki Pelion. Na jakich inwestycjach udało się zarobić innym uczestnikom, w rozmowie Roberta Stankiewicza. „Milion w portfelu” jest częścią programu Godzina dla Pieniędzy.

Polska Izba Ubezpieczonych wprowadza kodeks dobrych praktyk ws. ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, rzecznik ubezpieczonych zarzuca im bowiem łamanie prawa – wprowadzanie klientów w błąd w efekcie czego, trącą oni cześć lub całość zainwestowanych tak pieniędzy. Klienci czują się oszukani i wprowadzeni w błąd poprzez przekazanie im nieprawdziwych informacji na temat umowy, do której przystępują. O umowach dot. polis w rozmowie z Cezarym Orłowskim, prawnik w Biurze Rzecznika Ubezpieczonych i Marcinem Tarczyńskim, rzecznikiem PIU.

Konferencja dotycząca koordynacji systemów zabezpieczenia Społecznego w Krakowie pokazała, że pracownicy boją się wprowadzenia nowej dyrektywy wdrożeniowej, nad którą pracuje obecnie Komisja Europejska. Firmy krytycznie oceniają propozycje w niej zawarte. Takiego zdania są uczestnicy. Jednym z nich jest gość TVN CNBC, Stefan Schwarz z Inicjatywy Mobilności Pracy.

Ministerstwo finansów przyznaje - trzeba będzie nowelizować budżet. Założony przez rząd wzrost gospodarczy na poziomie ponad 2-uch procent jest nierealny.

Niepodatna na manipulacje polityków i odporna na inflacje globalna moneta cyfrowa czy kolejna finansowa piramida.

Jak spowolnienie gospodarcze wpływa na rynek pracy ? Kto może spać spokojnie a kto powinien zachować czujność.

Nowy system transakcyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych ruszy już w poniedziałek. UTP, czyli Universal Trading Platform, który spełnia najnowsze światowe standardy umożliwi między innymi tak zwany handel wysokich częstotliwości, gdzie o sukcesie decydują ułamki sekund. Zmiany dotyczą również składania zleceń. Pojawią się nowe formy zlecania transakcji na parkiecie. O tym w rozmowie z prof. Krzysztofem Borowskim, KBC Securities, SGH.

Od początku roku na akcjach żadnej z chemicznych spółek nie można było zarobić tak dobrze jak na Policach.

Ministerstwo finansów w końcu przyznało, że polska gospodarka nie urośnie w tym roku o 2,2%, ale o 1,5%, zgodnie z prognozami ekonomistów głoszonymi od miesięcy - powiedział w rozmowie z PAP wiceminister Wojciech Kowalczyk. Czy to wystarczająca rewizja? Czy będą zmiany po stronie dochodowej i wydatkowej? Pytamy o to Rafała Beneckiego, głównego ekonomisty ING BSK.

Ewentualne przeniesienie części środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych w ręce państwa mogłaby zostać uznana za częściową nacjonalizację - ocenił główny ekonomista agencji Moody's w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak dodał, mogłoby to zmusić agencje ratingowe do obniżenia oceny Polski. - To mocna informacja - ocenił Marek Tejchman z TVN CNBC na antenie TVN24.

Bez pracy pozostaje ponad 2,3 miliona osób a liczba ofert pracy w urzędach i Internecie to około 170 tysięcy. To oznacza, że na jedną ofertę przypada ponad 13 bezrobotnych. Na dodatek poszukiwanie pracy trwa dziś średnio 11 miesięcy. Jak poradzić sobie na tak trudnym rynku pracy? W TVN CNBC podczas Dnia z Rynkiem Pracy naszym gościem był Dariusz Rochman, wiceprezes giełdowego Work Service.

Od poniedziałku na giełdzie w Warszawie inwestorzy będą handlować o pół godziny krócej i co najważniejsze z nowoczesnym systemem UTP. Dla Domu Inwestycyjnego Investors będzie trochę łatwiej, bo w poniedziałek rozpocznie on działalność na GPW. Po co giełdzie nowy system? Spytaliśmy Sebastiana Siejko z DI Investors.

Ukryty dług Polski wynosi 200% PKB, szacuje Forum Obywatelskiego Rozwoju. Oficjalnie dług publiczny wynosi, według ministerstwa finansów, 52,7% a zgodnie z metodologią unijną 55,6%. Prezes FOR Paweł Dobrowolski twierdzi, że sięgnięcie po pieniądze z Otwartych Funduszy Emerytalnych to ukrywanie przyszłych długów Polski.

Prezes Raiffeisen Polbank zarzuca politykom, że za bardzo skupiają się na doraźnych rozwiązaniach. Piotr Czarnecki uważa, że polityczna dyskusja, która rozgorzała wokół OFE, koncentruje się nie na tym, na czym powinna. Podkreśla też, że nawet jeśli rząd sięgnie po pieniądze z funduszy, by dopiąć budżet, to będzie to rozwiązanie na krótką metę. Piotr Czarnecki mówił także, że popiera pomysł połączenia giełdy w Wiedniu z GPW.

Minister pracy przekonuje, że w rządzie nie ma planów likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. Władysław Kosiniak-Kamysz podkreśla, że nie należy wiązać ewentualnej nowelizacji tegorocznego budżetu - takiej decyzji nie wykluczył wiceminister finansów - z trwającym właśnie przeglądem systemu emerytalnego. Minister pracy uważa, że OFE powinny starannie dobierać spółki, w które inwestują i w większym stopniu niż obecnie kupować obligacje na przykład samorządowe. Władysław Kosiniak-Kamysz mówił też na naszej antenie, że w kwietniu bezrobocie może spaść poniżej 14%.

- Wprowadziliśmy zbyt wiele zmian naraz - mówi prezes nc+ Julien Verley w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Platforma przedstawiła w piątek szczegóły nowej oferty dla klientów. "Reakcja wielu z Państwa uświadomiła nam, że nasze założenia były błędne i rozminęły się z Waszymi oczekiwaniami. Bardzo przepraszamy" - napisano w liście do abonentów podpisanym przez szefów firmy.

Skandynawowie lubią proste rozwiązania - i prawdopodobnie wybrali najprostsze - wycofać się z Polski. Nordea w Polsce na sprzedaż - PKO Bank Polski na zakupach. Ubywa banków w kraju - czy ubędzie od tego konkurencji i kredytów?

Pomysł na franczyzę. Otwieramy salon mody ślubnej w sieci Marietta Mariage. Rozmowa z właścicielem firmy Krzysztofem Kinasem w programie „Blajer mówi: biznes”.

W jaki sposób skutecznie odwołać się od niekorzystnej decyzji urzędu skarbowego? O tym w rozmowie z mec. Filipem Siwkiem w programie "Blajer mówi: biznes".

Czym jest przewłaszczenie na zabezpieczenie? Rozmowa z mec. Przemysławem Buczkowskim w programie "Blajer mówi: biznes".