"Biznes dla ludzi", 08.01

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 BiS"Biznes dla ludzi", 08.01

Jak upewnić się, czy mamy ważne ubezpieczenie OC? Jak dokładnie sporządzić umowę, gdy chcemy wynająć dom lub mieszkanie? Kiedy pieniądze z Unii Europejskiej trafią do Polskich domów i firm? A także co zrobić, gdy pracodawca nie płaci za nas składek ZUS? - Na te oraz na wiele innych pytań w programie "Biznes dla ludzi" odpowie Paweł Blajer i jego goście.

Rada Polityki Pieniężnej kolejny raz podtrzymała ocenę, że obniżenie stóp procentowych w pierwszym półroczu ubiegłego roku oraz utrzymywanie ich na niezmienionym poziomie w kolejnych kwartałach sprzyja ożywieniu krajowej gospodarki, stopniowemu powrotowi inflacji do celu oraz stabilizacji na rynkach finansowych. Co to oznacza dla naszych oszczędności?

"Biznes dla ludzi", 08.01TVN24 BiS

W środę rząd obradował nad tym, jak wydać europejskie pieniądze na lata 2014-20. Premier Donald Tusk twierdzi, że pieniądze z UE przełożą się także na codzienne życie. Zasilą także budżety polskich firm.

"Biznes dla ludzi", 08.01TVN24 BiS

Co zrobić, gdy pracownik niespodziewanie dowiaduje się, że pracodawca nie płaci jego składek? Najczęściej dowiaduje się o tym przypadkiem - gdy chce zapisać się do państwowego lekarza lub z pisma z ZUS-u z zestawieniem świadczeń emerytalnych. Czasem zdarza się, że firma ma finansowe kłopoty lub jest w stanie upadłości i pracodawca po prostu nie odprowadza składek do ZUS za pracowników. Jakie dokumenty zebrać i dokąd je zanieść by takie składki odzyskać?

"Biznes dla ludzi", 08.01TVN24 BiS

Źródło: TVN24 Biznes i Świat