Najnowsze

Najnowsze

Wygrali miliony na loterii i postanowili walczyć z Londynem

Szkockie małżeństwo przekazało co najmniej 3 mln funtów, to część ich wygranej z loterii, na wsparcie kampanii na rzecz niepodległości Szkocji - donosi w niedzielę "Sunday Times". To jedna z największych politycznych darowizn w historii Wielkiej Brytanii.

Myślisz o własnym biznesie? Oto sześć branż przyszłości

- Trzeba pamiętać, że przyszłość należy do wizjonerów. A oni nie zastanawiają się, jaki sektor będzie się rozwijał szybciej niż inne. Wizjonerzy tworzą przyszłość, nowe sektory i rynki - uważa prof. Krzysztof Rybiński, były wiceprezes NBP, obecnie rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Dla tych, którzy wizjonerami nie są przygotowaliśmy małą ściągawkę, w której spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytania: jaki biznes ma przed sobą największą przyszłość i gdzie należy szukać luk na naszym rynku.

Aplikacja mobilna zaprowadzi do miejsc związanych z Janem Pawłem II

Osoby wybierające się do Watykanu lub odwiedzające miejsca w Małopolsce związane z Janem Pawłem II będą mogły skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej zawierającej m.in. program uroczystości kanonizacyjnych dwóch papieży i wiele praktycznych informacji dla pielgrzymów.

Latamy coraz mniej? "To przez Egipt"

Polskie porty lotnicze obsłużyły w 2013 r. ponad 2,977 mln pasażerów w międzynarodowym ruchu czarterowym - wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego. To mniej niż w, 2012 r. kiedy to było ponad 3,166 mln osób. Najpopularniejszym kierunkiem w ub.r. była Grecja.

Wakacje coraz bliżej. Czy biura podróży są nam potrzebne? Oto nasz poradnik

Coraz więcej Polaków porzuca wygodne leżaki, wycieczki z przewodnikami i wakacje typu "all inclusive". Rośnie grupa poszukujących nietypowych przygód. Dlatego coraz częściej szukając oszczędności wyruszamy w zagraniczne podróże na własną rękę. Nie oznacza to jednak, że biura podróży ledwo wiążą koniec z końcem. Jest wręcz przeciwnie. Ten rok może przynieść im rekordowe zyski.

Poznali się w internecie. Beyoncé lubi ich chmurę

Spotkali się kilka lat temu, zaprzyjaźnili i stworzyli Digital Ocean. Dziś amerykański start-up jest jednym z liderów branży oferującej usługi w chmurze obliczeniowej. W drodze na szczyt pomogła im Beyoncé. Wokalistka korzysta z usług tej firmy prowadząc swoją stronę internetową.

Kebab, pizza, schabowy. Restauracyjne rewolucje Polaków, po kryzysie

Stypy, wesela, chrzciny - jeszcze do niedawna to właśnie te rodzinne uroczystości spędzały nas do restauracji. Na co dzień, inaczej niż w Europie Zachodniej, Polacy omijali i wciąż omijają restauracje z daleka. Powodów jest kilka. Zarówno w tzw. „Polsce powiatowej” jak i w dużych miastach problemem są przyzwyczajenia i brak pieniędzy. Swoje zrobił też kryzys, od 2005 roku z rynku wyparowało 25 proc. lokali. Ale coś się zmienia: w restauracjach dostrzegalny jest coraz większy ruch, a eksperci podpowiadają, że to zapowiedź lepszych czasów.

Volkswagen podbija Chiny. Cel: wyprzedzić Toyotę

Volkswagen poinformował, że do 2018 roku chce wyprodukować 4 mln samochodów na rynek chiński. - Będziemy dalej rozwijać nasze zdolności, aby móc odpowiedzieć na wysokie tempo wzrostu tego rynku - powiedział w sobotę w Pekinie Jochem Heizmann, dyrektor operacyjny Volkswagena w Chinach.

Rosja umorzyła Korei Północnej 90 proc. długu

Parlament Rosji ratyfikował w piątek umowę z 2012 roku, która zakłada umorzenie 90 proc. długu Korei Północnej wynoszącego prawie 11 mld dolarów. Resztę długu - 1,1 mld dolarów - Korea Północna będzie spłacać, przez najbliższych 20 lat, w równych ratach, co sześć miesięcy.

Armani zapłacił zaległy podatek. I uwolni się od zarzutów o oszustwa?

Giorgio Armani zgodził się zapłacić 270 mln euro włoskiemu fiskusowi, kończąc w ten sposób spór podatkowy. Słynny włoski projektant nie podzieli więc losu swoich rodaków - Domenico Dolce i Stefano Gabbany, którzy w ub. roku zostali skazani, nieprawomocnym wyrokiem, na 20 miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe.

Czas na dzieci: chcemy, ale nas nie stać. "Zachęcić mogą niższe podatki"

Decyzje o posiadaniu potomstwa Polacy podejmują coraz później. Wiele par ogranicza się do posiadania jednego dziecka. A demografowie od dawna biją na alarm: za 30 lat, z powodu spadającej liczby urodzeń, zniknie prawie jedna piąta populacji. Prof. Janusz Czapiński, w jednym z wywiadów prasowych mówił, że "młodych trzeba przekupić". Na razie państwo ogranicza się do programu refundowania in vitro, a samorządy tworzą "karty rodzinne" dla wielodzietnych. Ale czy to wystarczy?

Kłopoty PKP Intercity. Przewoźnik traci pasażerów

W 2013 r. liczba pasażerów PKP InterCity spadła o 4,5 mln - donosi w sobotę "Gazeta Wyborcza". Spółka szacuje, że to kwestia zmieniającej się struktury pasażerów: pięć lat temu zdecydowaną większość stanowili kupujący bilety jednorazowe, dziś coraz większy udział w sprzedaży mają bilety miesięczne. Statystyki psują też kolejarze dojeżdżający do pracy na zniżkowych biletach.

"Biznes dla ludzi", 18.04

Kto może wypełnić za nas PIT, jak wypożyczyć służbowy samochód na święta, o czym pamiętać przy podziale majątku i jak przygotować się do kontroli sprzedaży alkoholu - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Popłynęła ropa z Arktyki do Rosji. Putin: To początek działań na wielką skalę

- Jest to w zasadzie początek pozyskiwania przez nasz kraj na wielką skalę minerałów i ropy z Arktyki - powiedział w piątek prezydent Rosji Władimir Putin, który za pośrednictwem telemostu uczestniczył w inauguracji wywozu ropy z platformy wydobywczej na arktycznym Morzu Peczorskim. We wrześniu ubiegłego roku zatrzymano na niej protestujących ekologów z organizacji Greenpeace.

Ktoś rozlicza za ciebie PIT. Co, jeśli się pomyli?

Na rozliczenie się z fiskusem zostało już tylko nieco ponad tydzień. Czasami w rozliczeniach pomagają nam inni, zdarza się, że ktoś rozlicza za nas całe zeznania. Co, jeśli się pomyli? Kto ponosi odpowiedzialność, co za to grozi? W programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer odpowiedział na te i inne pytania.

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Jest mało prawdopodobne, aby Polska weszła do strefy euro do końca 2020 roku - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat minister finansów Mateusz Szczurek. Minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiedział, że w zakładach Fiata w Tychach będą produkowane nowe modele samochodów. Rosyjski minister energetyki poinformował, że Rosja zbuduje gazociąg South Stream mimo, że przeciwna temu jest Unia Europejskia. Oto najważniejsze wydarzenia dnia.