Najnowsze

Najnowsze

DSS, czyli Dolnośląskie Surowce Skalne - ta spółka stała się jednym z synonimów zapaści w budowlance i pechowych kontraktów drogowych.

Dobre wyniki BZ WBK. Zysk netto banku co prawda w trzecim kwartale spadł o 3 procent rok do roku, ale był troszkę wyższy od prognoz.

Z unijnych pieniędzy na lata 2007 – 2013, Polska zakontraktowała dopiero nie całe 50% dostępnej kwoty.

Technika solarna, czyli jak zarabiać na modzie na energię słoneczną. Notowany na Newconnect Sunex sprzedaje coraz więcej, głównie za granicę.

Makolab, czyli spółka która specjalizująca się w rozwiązaniach internetowych dla biznesu (m.in. dla Renault-Nissan) otwiera kolejne po paryskim zagraniczne Biuro – w Londynie.

AmRest szacuje, że przychody w minionym kwartale wzrosły o 12,7%, do ponad 600 mln zł, jeszcze mocniej rosła sprzedaż za granicą – Rosji i USA, a spółka właśnie wchodzi też do Chin.

Biznes według sprawdzonego wzorca. Dziś sprawdzimy warunki franczyzy Da Grasso.

Zakładamy spółkę z o. o. Jakie są uwarunkowania, a jakie wymagania stawia przed nami prawo?

Zakładamy nowy biznes i staramy się pozyskać inwestora. Co mu zaproponować, żeby zyskać jego zainteresowanie i pieniądze?

Zasiłek chorobowy z tytułu choroby zawodowej przysługuje w wymiarze 100%. Jak się o niego ubiegać? Jakie prawa ma pracownik, a jakie pracodawca?

Kupujemy wyprzedawany przez syndyka majątek spółki, np. Amber Gold. Czy to pewne źródło? Czy nikt nie będzie miał potem do nas roszczeń?

Uwaga na areszt za grzywnę! Zatrzymana w Opolu kobieta dostała sankcję za wystawienie rachunku zamiast faktury. Pułapki na przedsiębiorców związane ze zobowiązaniami podatkowymi są bardzo groźne. Ja się przed nimi ustrzec?

Warszawska giełda jest silna i może się pozycjonować do najsilniejszych rynków Europy, mówił nam Jacek Socha, wiceprezes PWC w trakcie VII Kongresu Zarządów spółek giełdowych w Ossie. Dodał, że na naszym rynku ilość debiutów oraz podwyższeń kapitału spółek sprawia, że aspiracje do bycia istotną giełdą środkowoeuropejską nie są na wyrost

Przychody 27 procent w górę. Apple sprzedał w ostatnim kwartale blisko 27 milionów Iphonów – to prawie 60-ąt procent więcej niż przed rokiem. Sprzedaż tabletów wzrosła w skali 26 procent – na całym świcie rozeszło się w ciągu trzech miesięcy 14 mln Ipadów. Co więcej - prezes Tim Cook przekonuje, że piąta odsłona smartfona sprzedaje się fenomenalnie a firma ma na kontach i w obligacjach 121 miliardów dolarów. Dla czego więc po ogłoszeniu raportu kurs najdroższej spółki w historii amerykańskiej giełdy zanurkował ? Czy na horyzoncie widać już kres technologiczno-biznesowego fenomenu ?

PGNiG zarabia na sprzedaży gazu, który w większości importuje z Rosji co opłaca się słabo, albo wcale. Sprzedaje jednak także gaz, który samodzielnie wydobywa i to już opłaca się bardziej. Dlatego informacja o uruchomieniu nowej, dużej kopalni gazu w Polsce może być dla spółki informacją bardzo ważną. Gościem TVN CNBC była prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Szukamy możliwości stworzenia portfela złożonego z obligacji różnych krajów. Jak to zrobić i jakie kraje wybrać podpowiada Paweł Gąsior, analityk Ipopema

Giełda zapowiedziała rezygnację z publikowania danych o koncentracji pozycji na kontraktach terminowych. Prezes giełdy mówi w TVN CNBC, że nie jest wykluczone, że GPW może zacząć publikować pełne dane o pozycjach na kontrakcie terminowym.

Nicolas Games to chyba najbardziej pechowy producent gier komputerowych na polskiej giełdzie. Próby zarobienia na ich głównym produkcie – grze Afterfall Insanity trwają od lat. Najpierw były kłopoty z produkcją, potem z dystrybucją. Teraz spółka ma szanse dostać się na dużą platformę dystrybucyjną. A dodatkowo chce się przenieść na główny rynek giełdy. Rozmowa z prezesem Nicolas Games Tomaszem Majką.

Ruch na giełdzie w tym roku nie jest duży, od dawna narzekamy na niskie obroty. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja na rynku pierwotnym, na którym od dawna prawie nic się nie dzieje. Ostatnia oferta ZE PAK to raczej wyjątek potwierdzający regułę. Jak to zmienić? Gościem TVN CNBC był prezes DI Investors Jakub Bartkiewicz

Amerykańska gospodarka wciąż się rozwija, PKB w trzecim kwartale rosło o 2% kwartał do kwartału, przed nami z kolei najnowszy odczyt dotyczący nastrojów konsumentów, czyli wskaźnik uniwersytetu Michigan. Rozmowa z dyrektorem ds rynków zagranicznych Quercus TFI Markiem Buczakiem.

Orion Investment to developer, działający głównie na rynku krakowskim, notowany na New Connect, który zamierza przenieść się na główny rynek giełdy. Aby to zrobić spółka z New Connect-u musi mieć odpowiednio wysoką kapitalizację. Orion aby ją osiągnąć emituje nowe akcje. Gościem TVN CNBC był prezes spółki Tadeusz Marszalik.

Grupa TVN nawiązała współpracę w ramach Premium TV z Viacom, największym międzynarodowym nadawcą kanałów tematycznych obecnym na polskim rynku. Od 1 stycznia 2013 roku Premium TV będzie odpowiadać za sprzedaż czasu reklamowego w stacjach z portfolio Viacom, m.in. MTV, Comedy Central czy Nickelodeon.

Kończy się kolejny, czwarty już rok strukturalnego kryzysu w globalnej gospodarce. Czego nauczyli się, a czego jeszcze nie wiedzą zarządy spółek giełdowych. Jakie wyzwania przed zarządzającymi może przynieść kolejny rok? Gościem TVN CNBC był Mirosław Kachniewski, prezes SEG.

Trigon DM rekomenduje kupowanie akcji Medicalgorithmics. Analitycy za korzystne dla spółki uznają prowadzenie produkcji w Polsce, a sprzedaży na rynku amerykańskim. W ich opinii, Medicalgorithmics nie ucierpi na planowanej na 2013 rok reformie służby zdrowia w USA. Gościem TVN CNBC był prezes spółki, Marek Dziubiński.

Kolejny krok w strategii budowania regionalnego Unilevera. Przed handlującą artykułami drogeryjnymi giełdową Hygieniką pojawia się szansa kolejnego przejęcia. Spółka interesuje się wystawionymi na sprzedaż aktywami Kimberly-Clark. To m.in. marki Velvet i Huggies. Jak sfinansować i przeprowadzić operacyjnie kolejne zakupy? Gościem TVN CNBC był prezes Hygieniki – Kamil Kliniewski.

Przychody 27 procent w górę. Apple sprzedał w ostatnim kwartale blisko 27 milionów iPhonów – to prawie 60 procent więcej niż przed rokiem. Sprzedaż tabletów wzrosła w skali 26 procent – na całym świecie rozeszło się w ciągu trzech miesięcy 14 mln iPadów. Co więcej - prezes Tim Cook przekonuje, że piąta odsłona smartfona sprzedaje się fenomenalnie a firma ma na kontach i w obligacjach 121 miliardów dolarów.