Najnowsze

Najnowsze

Prowokacje w przestworzach. W co gra Rosja?

- Zachowanie Rosji to nieustanna demonstracja siły. Federacja Rosyjska pokazuje, że sankcje nie wpływają na jej siły militarne. To także testowanie tego, na ile możemy sobie pozwolić i jak system NATO reaguje - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat płk Maciej Marszałek z Akademii Obrony Narodowej.

Gazprom: gaz może popłynąć na Ukrainę w przyszłym tygodniu

Rosja może wznowić dostawy gazu na Ukrainę w przyszłym tygodniu, jeśli spełnione zostaną wymogi finansowe - powiedział w piątek szef koncernu Gazprom Aleksiej Miller. Dodał, że Ukraina musi uregulować część długu za gaz i zapłacić z góry za listopad.

Banki Żywności gromadzą produkty objęte embargiem Rosji

Polskie warzywa i owoce - m.in. marchew, kapusta i jabłka - objęte rosyjskim embargiem dzięki akcji Banków Żywności trafiają do osób najuboższych. Aby wesprzeć akcję, należy wysłać SMS o treści POMAGAM na numer 75365. Opłata zasili konto organizacji.

Ceny ropy niemal bez zmian, ale w Londynie tanieje

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są niemal bez zmian, a Brent w Londynie nieznacznie tanieje - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 81,11 USD, po zniżce o 1 centa.

31.10 Nowe rekordy wszech czasów w USA, złoto najtańsze od 4 lat

Japoński bank centralny zaszokował dziś rynki znacząco zwiększając skale swoich zakupów obligacji. Wprawiło to i Azję i Europę w nastroje bliskie euforii. W USA Dow Jones pobił rekord wszech czasów. Tanieje za to złoto i jest najtańsze od ponad 4 latach. Rosjanie w ramach obrony rubla drastycznie podnieśli stopy procentowe - główną z 8 proc. do 9,5 proc.. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch.

Zuckerberg przesadza z inwestycjami? Bloomberg: wie, że za 10 lat się zwrócą

Mark Zuckerberg z pewnością prezentuje podobną postawę, co szef Amazona Jeff Bezos. Zdaje się mówić: "Nie obchodzi mnie, co o tym myślicie dziś, bo wiem, że wszystkie te inwestycje się zwrócą. Za 10 lat technologia wirtualnej rzeczywistości stworzy zupełnie nowe medium, a internet obejmie swym zasięgiem cały świat" - ocenia Bloomberg.

"Jestem gejem". Szef Apple'a daje przykład, ale coming out w pracy nie jest łatwy

Tim Cook, szef koncernu Apple potwierdził oficjalnie to, co od lat była tajemnicą poliszynela. - Jestem dumny, że jestem gejem. Uważam, że homoseksualizm to jeden z największych darów, który dał mi Bóg - napisał. Szef Apple'a twierdzi, że fakt, iż jest gejem, pozwala mu lepiej zrozumieć, co to znaczy być w mniejszości. - To uczyniło mnie bardziej empatycznym i doprowadziło do bogatszego życia. Bywało, że było to trudne, ale jednocześnie dało mi pewność, że warto być sobą i podążać własną drogą, aby wznieść się ponad przeciętność. Homoseksualizm dał mi też skórę twardą niczym u nosorożca, która przydaje się, gdy jesteś prezesem Apple'a - podkreślił.

Wzrosty na Wall Street. Po dobrych danych

Czwartek na Wall Street przebiegał pod znakiem wzrostów po lepszym od oczekiwań wyniku amerykańskiego PKB za trzeci kwartał. Wyraźny wzrost zanotował indeks Dow Jones, któremu pomagał rosnący kurs spółki Visa, która podała dobre wyniki kwartalne.

Polski rolnik jak niemiecki

W kwestii zwrotu opakowań po środkach ochrony roślin polscy rolnicy są tak odpowiedzialni jak ich zachodni koledzy – pisze "Puls Biznesu".

Firmy poza internetem. Co trzeciej nie ma w sieci

Wydaje się, że strona internetowa to dla firm standard. Ale jak się okazuje, ma ją tylko ok. 70 proc. polskich przedsiębiorstw. Jeszcze gorzej jest z mobilnymi stronami, dostępnymi np. na tablety i smartfony – pisze "Rzeczpospolita".

OZE w szpitalu i w więzieniu

Kolejne placówki stawiają na odnawialne źródła energii (OZE). Szpital w Ząbkach i więzienie w Rzeszowie będą wykorzystywać energię słoneczną – pisze "Puls Biznesu".

"Świat", 30.10

Zmiana warty w Brukseli. Za Hermana Van Rompuya stanowisko szefa Rady Europy obejmie Donald Tusk. Były premier Polski wdraża się w obowiązki. Czy to prezydent Europy na trudne czasy? O to Jolanta Pieńkowska zapytała byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i byłego premiera Polski - Jerzego Buzka.

"Epicentrum", 30.10

W programie "Epicentrum" z aktorem Arturem Barcisiem i ks. Kazimierzem Sową porozmawialiśmy, o tym czego potrzebujemy do szczęścia oraz o zajęciach z poczucia humoru, na które wydano 20 tysięcy dolarów.

"Epicentrum", 30.10

W programie rozmawialiśmy o tym, czego potrzebujemy do szczęścia. Mówiliśmy też o zajęciach z poczucia humoru, na które wydano 20 tysięcy dolarów. Według amerykańskiego senatora Toma Comurna, to pieniądze wyrzucone w błoto. Potrzebne są nam zajęcia z dystansu do samych siebie? W studio Artur Barciś i ks. Kazimierz Sowa.

Gaz wraca na Ukrainę. Moskwa dogadała się z Kijowem

Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy podpisali w czwartek wieczorem w Brukseli porozumienie ws. warunków dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę przez okres zimowy do końca marca 2015 r. Ukraina ma zapłacić do końca roku 3,1 mld dol. za wcześniejsze dostawy.

Zarząd JSW do odwołania? Załoga spółki przeprowadza sondaż

Na pytanie: „czy uważasz, że zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej utracił wiarygodność i powinien zostać odwołany” odpowiada w sondażowym referendum załoga spółki. Władze JSW wskazują, że referendum jest nielegalne; przypominają, że nie może mieć wpływu na skład zarządu.

Nie ma porozumienia ze związkowcami. Kolejarze grożą strajkiem

Nie ma porozumienia między związkowcami z Przewozów Regionalnych a Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju. Związkowcy domagali się wstrzymania zwolnień i oddłużenia spółki. MIR odpowiada, że nie jest adresatem tych postulatów. Związkowcy grożą strajkiem.

75 dolarów za baryłkę ropy? Możliwe, zaboli to Rosjan i Irańczyków

- Za sześć miesięcy, wiosną 2015 roku, kiedy będziemy już po zimowym szczycie, jeśli w kwestii popytu i podaży nie dojdzie do jakichś radykalnych zmian, cena baryłki ropy może ukształtować się na poziomie 75 dolarów, a nawet nieco niżej - uważa Neil Atkinson, główny analityk Lloyd's List Intelligence. Jego zdaniem wiele krajów bardzo na tym straci. - Rosjan bardzo to zaboli. Zaboli też Irańczyków. Uderzy to też w producentów z Zatoki Perskiej - ocenia.