Najnowsze

Najnowsze

Firmy z Dalekiego Wschodu chcą budować w Polsce mieszkania

Coraz bardziej egzotyczni inwestorzy zamierzają budować mieszkania w Polsce. Wśród nich są firmy z Jordanii i Chin. Przyciągają je dobre perspektywy polskiego rynku mieszkaniowego, dzięki którym zwrot wyłożonych pieniędzy następuje już po 3-5 latach, a nie 10, jak ma to miejsce w przypadku nieruchomości komercyjnych.

Czy Apple Pay oznacza koniec kart kredytowych? 

- Rynek kart kredytowych ma się świetnie. Spodziewamy się, że ludzie jeszcze bardzo długo będą ich używali. Ale dostrzegamy ogromną innowacyjność w przenoszeniu procesu poszczególnych autoryzacji z plastikowej karty na urządzenie mobilne Apple - przyznaje wiceprezes MasterCard James Anderson.

Rafał Hirsch: Dlaczego rynek znów boi się rozpadu strefy euro?

Kryzys wrócił do strefy euro. Jak można było zobaczyć w ostatnim tygodniu na rynkach finansowych jest to znów kryzys egzystencjalny, a nie obawa przed zwykłą recesją. Znów, podobnie jak w 2011 i 2012 chodzi o niepewność co do trwałości całej instytucji, jaką jest strefa euro. Dziś widać wyraźnie, że efektowna obrona strefy w wykonaniu Mario Draghiego z 2012 może na dłuższą metę okazać się nieskuteczna.

Do zdominowanej przez mężczyzn branży gier wkraczają kobiety. Niektóre otrzymują pogróżki

- Kiedyś gry były tworzone głównie przez mężczyzn, bo takie było środowisko programistów. Kiedy więc ci tworzyli gry, to głównie oni byli bohaterami. I mogło się wydawać, że mężczyzna jest dominującą postacią w grach, ale to się stopniowo zmienia. Głównie dlatego, że gra coraz więcej różnych osób. Gry nie są już rozrywką dla mężczyzn w wieku 15-30 lat, bo teraz grają wszyscy. Coraz częściej w grach pojawiają się też silne bohaterki kobiece - mówi Paweł Kamiński z portalu Polygamia.pl. Budżety do produkcji gier często przypominają te, jak przy produkcji filmów. Ale też coraz więcej pojawia się niezależnych twórców i tym samym coraz głośniejszy jest głos kobiet.

Nowy tydzień. GUS, terminy i koniunktura

W kolejnym tygodniu czekamy szczególnie na dane Głównego Urzędu Statystycznego. Spodziewana jest też konferencja prezesa urzędu na temat sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w trzech kwartałach roku. Przypominamy też o terminach ważnych dla przedsiębiorców.

Propaganda działa. Rosjanie wierzą, że kraj zyska na sankcjach

Przez niską cenę ropy Rosja może mieć problem z dopięciem budżetu. Gospodarcza stagnacja kraju jest coraz bardziej realna, ale kontrolowane przez władze rosyjskie media nie widzą problemu. Podobnie jak obywatele, którym udziela się kremlowska propaganda. Według sondaży posiada on ponad 80 proc. poparcia. I to w momencie, kiedy strata rubla wobec dolara przekracza 20 proc. od początku roku.

Ekspert: cyberszpiedzy atakują polskie firmy energetyczne

Doniesienia o ataku hakerów na polską firmę energetyczną świadczą, że cyberprzestępców interesują informacje na temat naszego rynku energetycznego. Tego typu działania mają cechy szpiegostwa cybernetycznego - uważa ekspert ds. bezpieczeństwa Mirosław Maj.

"Epicentrum", 17.10

Czy prywatność to już przeżytek? Jak radzić sobie z fobiami? Samoloty z drukarki 3D polecą? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w programie "Epicentrum" w TVN24 Biznes i Świat.

Belgowie zbudują rurociąg z... piwem

Browar De Halve Maan mieści się w historycznym centrum Brugii. Rozlewnia piwa jest oddalona 3 km od centrum miasta. Aby usprawnić produkcję i poprawić płynność ruchu w mieście, władze browaru postanowiły wybudować rurociąg, którym będą tłoczyć piwo do rozlewni.

Nadjeżdża rewolucja. Zawód kierowcy zniknie?

Wielkie koncerny motoryzacyjne coraz odważniej inwestują w technologie samoprowadzących się samochodów. Auta bez kierowcy stworzył też Google. Testy pokazują, że takie pojazdy mogą być bardziej ekologicznie, tańsze i bezpieczniejsze niż te kierowane przez ludzi.

Pocztowcy protestują przeciwko nowym warunkom zatrudniania

Pracownicy Poczty Polskiej zaprotestowali pod budynkiem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przeciwko nowym zasadom dotyczących zatrudnienia i liczenia wynagrodzeń w firmie. Resort studzi nastroje i informuje, że konieczne jest utrzymanie dotychczasowej polityki zatrudnienia w oparciu umowy o pracę i nawołuje strony do dialogu.

Ukraina potrzebuje pieniędzy. Liczy na Zachód

Ukrainie potrzebne są większe fundusze niż obiecane przez Zachód 30 mld dolarów - powiedział ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin w sobotę niemieckiemu tygodnikowi "Wirtschaftswoche". Potwierdził aspiracje swego kraju do UE.

"Putin odetnie gaz na święta Bożego Narodzenia". Szczyt G20 przyniesie przełom?

- Należy spodziewać się spektakularnego odcięcia dostaw gazu w okolicach świąt Bożego Narodzenia - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Agaton Koziński z dziennika „Polska The Times”. - Pytanie, czy Władimir Putin zablokuje dostawy gazu na jeden dzień, żeby przypomnieć, że dysponuje "pistoletem gazowym", czy na dłużej. Dotychczasowe rozmowy w sprawie Ukrainy nie przyniosły rezultatu. Nadzieją jest nadchodzący szczyt G20.

Rynek dzieł sztuki silny, mimo kryzysu. Prace warte miliony funtów

W Londynie trwają targi sztuki "Frieze Art Fair 2014". Do galerii przychodzą nie tylko tłumy miłośników sztuki, ale także wielu biznesmenów. - Nawet na rynku papierów wartościowych obserwujemy zastój, a rynek dzieł sztuki jest naprawdę dynamiczny - przekonuje Philip Hoffman, szef Fundacji Dzieł Sztuki. Jak dodaje ekspert, cena niektórych prac sięga kilku milionów funtów. Ich rynek jest wyjątkowy również pod tym względem, że dzieła, których wartość najpierw spadła nawet o połowę, w krótkim czasie mogą stać się warte czterokrotnie więcej niż początkowo.