Najnowsze

Najnowsze

Unia dopina budżet. Ponad 140 mld euro wydatków

Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i włoska prezydencja UE porozumieli się w poniedziałek wstępnie w sprawie budżetu Unii na 2015 r. oraz uregulowania zaległych płatności za rok bieżący.

"Biznes dla ludzi", 8.12

W programie mówiliśmy, ile gotówki możemy przywieźć z zagranicy, jakie obowiązki ma pracodawca a jakie pracownik, kiedy w pracy wydarzy się wypadek, a także o zmianach w prawie, według których od 1 stycznia 2015 roku w warsztatach samochodowych będzie obowiązek rejestrowania usług w kasach fiskalnych.

Nieudana fryzura sylwestrowa? Blajer wyjaśnia, jak ją reklamować

Bal sylwestrowy zbliża się wielkimi krokami. Poza sukienką, czy garniturem kluczową rolę w naszym wieczornym wyglądzie odgrywa fryzura. Tylko co zrobić, gdy fryzjer zepsuje nam grzywkę lub zamiast jedynie końcówek pozbawi nas połowy włosów? Czy możemy złożyć reklamację fryzury sylwestrowej? Odpowiedzi na te pytania szukał Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi".

"Milion w portfelu", 8.12

Gościem "Miliona w portfelu" był Jarosław Król z Provide TFI. Po ósmej odsłonie zanotował gwałtowny wzrost wartości jego portfela i łączny wynik na poziomie 5 proc. Co przełożyło się na jego wynik i jaka jest strategia Jarosława Króla?

Niemcy chcą, by imigranci w domach mówili po niemiecku. "Jak to weryfikować?"

Bawarscy chadecy chcą by imigranci, którzy zechcą zamieszkać na terenie Niemiec, musieli nie tylko w miejscach publicznych, ale również w domu - posługiwać się językiem niemieckim. - Zdarzały się takie przypadki w historii świata. Ja bym się zastanowił, w jaki sposób miałoby to być weryfikowane – mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat dr Łukasz Jasina z portalu kulturaliberalna.pl.

Wielogłos z RPP. Co ze stopami procentowymi?

- Ścięcie stóp procentowych o 100 punktów bazowych wydaje się w tym momencie najbardziej uzasadnione - uważa Andrzej Bratkowski, członek Rady Polityki Pieniężnej. Zupełnie inne zdanie w tej kwestii ma Elżbieta Chojna-Duch, również członek RPP, która uważa, że "przestrzeń do obniżek stóp w najbliższych miesiącach zmalała". Natomiast Anna Zielińska-Głębocka uważa, że "jest niemożliwym, aby przewidzieć dalsze kroki RPP".

Kiedy zaczynamy myśleć o świątecznych prezentach?

O świątecznych prezentach myślimy już na początku grudnia. 17,5 proc. z nas planuje zakup tego, co podaruje najbliższym, kilka miesięcy wcześniej. Co ciekawe, na jedną piątą z nas mają wpływ świąteczne dekoracje, które pojawiają się w sklepach. Większość osób według raportu ceneo.pl przeznaczy na prezenty od 100 do 300 złotych. Gdzie zwykle kupujemy prezenty?

Odnaleziono miliony euro w Watykanie. "To jest dość wesoła księgowość"

- Genialne jest posunięcie papieża Franciszka, aby scentralizować ewidencję własności Watykanu - mówił Jacek Pałasiński komentator TVN24 Biznes i Świat, który odniósł się do ostatnich sensacji z Państwa Watykańskiego. Prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii kardynał George Pell w zeszłym tygodniu poinformował, że podczas przeglądu finansów Watykanu odnaleziono setki milionów euro, które nie figurowały w budżetach Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego.

"Biznesowe Oscary" czekają na kandydatów. "Szukamy ludzi, którzy mają marzenia i sukcesy"

Do końca stycznia przyjmowane są zgłoszenia kandydatur do czwartej edycji prestiżowej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. To już czwarta edycja nagrody nazywanej "biznesowymi Oscarami". - Szukamy ludzi, którzy mają marzenia, potrafią odnieść sukces i się nim podzielić - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Dariusz Mioduski, przewodniczący Kapituły Nagrody. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 23 kwietnia 2015 roku.

Ostre starcia z policją. Grecy nie chcą zaciskać pasa

Parlament grecki uchwalił w nocy z niedzieli na poniedziałek budżet na rok 2015, który zakłada m.in. zmniejszenie deficytu i wzrost gospodarczy na poziomie 2,9 proc. Eksperci oceniają jednak, że Grecję czekają trudne negocjacje z kredytodawcami.

Renty i emerytury za pracę w getcie. Jest polsko-niemiecka umowa

Niemieckie renty i emerytury z tytułu pracy na terenie byłego Getta Warszawskiego będą mogły trafić do osób mieszkających w Polsce. Wszystko dzięki polsko-niemieckiej Umowie o eksporcie szczególnych świadczeń. Do tej pory wypłaty mogli otrzymać byli robotnicy zmuszani do pracy dla III Rzeszy.