Najnowsze

Najnowsze

Wciąż więcej osób przyjeżdża do Wielkiej Brytanii, niż z niej wyjeżdża

260 tysięcy osób wyniosła migracja netto - różnica między osobami wyjeżdżającymi z Wielkiej Brytanii a przyjeżdżającymi do niej na dłużej niż trzy miesiące, z uwzględnieniem zagranicznych studentów i azylantów - w okresie 12 miesięcy do końca czerwca 2014 r. Poinformował Narodowy Urząd Statystyczny (ONS).

Rubel spada w przepaść. Przez ropę

Rubel gwałtownie traci na wartości. W piątek na otwarciu giełdy w Moskwie za dolara płacono 49,47 rubli, czyli o 0,82 RUB więcej niż na czwartkowym zamknięciu. Za euro dawano 61,70 rubli, tj. o 0,77 RUB więcej niż w czwartek na koniec dnia.

Po decyzji OPEC ropa bardzo mocno tanieje

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku bardzo silnie spadają po spotkaniu OPEC - podają maklerzy. Państwa członkowskie kartelu zdecydowało, że nie ograniczą produkcji ropy.

28.11 Rubel i ropa, czyli nieszczęścia chodzą parami

Rano kolejne rekordy biła ropa naftowa i rosyjski rubel. Giełdy na Zachodzie spadały ciągnięte w dół przez taniejące spółki naftowe. Kilka procent w dół poleciały też srebro i miedź. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

"Superdrzewo" uratuje Peru? Może zastąpić cały las

Zanieczyszczenie powietrza w Limie, stolicy Peru czterokrotnie przekracza zalecane limity. Trwają więc prace nad sposobami ułatwienia sobie życia, w tak zatrutym powietrzu. Szansę Peruwiańczykom dał emerytowany inżynier, który w centrum miasta postawił "superdrzewo".

"Rozmawiaj tak, jak w domu". Trwa walka o zminimalizowanie opłat roamingowych

Całkowite zniesienie kosztów roamingu w Unii Europejskiej nie jest możliwe. Proponowała to już w zeszłym roku Komisja Europejska. Teraz kraje członkowskie pracują nad nowym kształtem rozwiązań obniżających koszty roamingu. Tak, by nie był odczuwalny dla kieszeni abonentów. Duże podziały nie ułatwiają jednak osiągnięcia porozumienia.

Polskie porty dogonią niemieckie?

Według nowych przepisów odprawa towarów w polskich portach ma trwać 24 godziny. Przedsiębiorcy są sceptyczni - informuje piątkowa "Gazeta Wyborcza".

OPEC walczy o długofalowe zachowanie udziału w rynku ropy

OPEC podjął w czwartek na szczycie w Wiedniu decyzję o tym, że nie ograniczy wydobycia ropy, by podbić jej cenę. Zdaniem ekspertów zbyt niska cena z czasem zaszkodzi wszystkim krajom kartelu, ale walczy on teraz o długofalowe zachowanie udziału w rynku ropy.

"Czarny piątek" wkracza do Europy. Ale na razie bez pośpiechu

Wielu europejskich detalistów zostało zmuszonych do konkurowania z "czarnym piątkiem", ponieważ amerykańska oferta dociera też do europejskich klientów, m. in. za pośrednictwem serwisu Amazon. - Choć niektórzy sprzedawcy muszą jeszcze zrozumieć, dlaczego właśnie w ten dzień mogą zrobić dobry interes - pisze serwis CNN Money.

Prezydent zapowiedział zmiany w ordynacji podatkowej

Nie ma wolności bez przedsiębiorczości - mówił prezydent Bronisław Komorowski na czwartkowej gali z okazji 25-lecia Pracodawców RP. Podczas uroczystości prezydent przedstawił projekt zmian w ordynacji podatkowej, przygotowany przez Kancelarię Prezydenta RP.

"Świat", 27.11

Gościem programu "Świat" był marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Jolanta Pieńkowska zapytała byłego szefa polskiej dyplomacji m. in. o jego ocenę bieżących spraw w polskiej i zagranicznej polityce.

"Epicentrum", 27.11

W programie "Epicentrum" rozmawialiśmy o hiszpańskim Kościele, który po interwencji papieża błaga wiernych o przebaczenie ciężkich grzechów pedofilii i skandali. W programie też o akcji "Movember" polegającej na zapuszczaniu wąsów. Ma to zachęcić mężczyzn na całym świecie do badań lekarskich.

Niemcy doceniają kobiety. Wprowadzą parytety do zarządów firm

- Decyzja dotycząca parytetów w zarządach firm jest kamieniem milowym w walce o równouprawnienie w naszym kraju. Ponad 3 tys. firm zostanie zobligowanych przez prawo do powoływania zarządów i rad nadzorczych, a także zatrudniania menedżerów wysokiego szczebla według pewnych zasad - Manuela Schwesig, minister ds. rodzin skomentowała wprowadzenie parytetu w firmach. Od 2016 roku największe niemieckie przedsiębiorstwa, zarówno państwowe, jak i prywatne, będą musiały zatrudniać przynajmniej 30 proc. kobiet w zarządach, radach nadzorczych i na stanowiskach menedżerskich wysokiego szczebla.

Kopacz do Camerona: Polska nie zgodzi się ograniczenie migracji w UE

Polska nie zgodzi się na zmiany podważające zasady jednolitego rynku UE, szczególnie swobodę przepływu osób - oświadczyła premier Ewa Kopacz podczas czwartkowej, telefonicznej rozmowy z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Rozmowa odbyła się na prośbę strony brytyjskiej.

"Biznes dla ludzi", 27.11

Więzienie za PIT; dojazdy do pracy a obowiązki służbowe; umowa zlecenie a brak wykonania zadania; zakładamy nową działalność - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.