Najnowsze

Najnowsze

Największym problemem jest budowa transgranicznych sieci, które umożliwiają import energii. Deficyt energii możemy mieć około 2017 roku - uważa Janusz Steinhoff, były minister gospodarki i dodał, że rząd powinien przyśpieszyć prace legislacyjne nad ustawą energetyczną. - Nie można w nieskończoność o niej mówić. Już trzeci rok na nią czekamy - dodaje.

Portugalia, Wielka Brytania, Hiszpania, Estonia, Włochy, Finlandia, Szwecja, Słowenia, Austria - te państwa od 2015 roku będą prostytucję i obrót narkotykami wliczać do PKB. W Polsce też tak będzie, ale później. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy z czym to się wiąże i po co europejskie państwa zdecydowały się na taki krok. Będziemy też śledzić najnowsze wydarzenia z ulic brazylijskich miast.

W programie "Świat", rozmowa m.in. z Waldemarem Skrzypczakiem, byłym wiceministrem Obrony Narodowej, o sprawie amerykańskiego sierżanta Bowe'a Bergdahla, który przez pięć lat był więziony w Afganistanie, a także z Wojciechem Bojanowskim z TVN24, o protestach w trakcie trwającego mundialu w Brazylii.

Na 10 ostatnich piątków trzynastego mieliśmy osiem spadków indeksu WIG. Prognozy na dziś nie są więc najlepsze. Natomiast jeśli polscy inwestorzy chcą podtrzymać trend wzrostowy na giełdzie nie powinni już dziś dopuszczać do podobnych spadków w ciągu ostatnich dwóch dni. Dla złotego będą ważne dane o inflacji i handlu zagranicznym publikowane o czternastej. Dzień na rynkach - relacjonują Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Minister energetyki Ukrainy Jurij Prodan opowiedział się w czwartek za ustanowieniem sprawiedliwej rynkowej ceny za dostarczany jego krajowi rosyjski gaz ziemny, zaznaczając, że przyniesie to optymalny efekt ekonomiczny obu stronom.

Dwie trzecie Polaków wykupi ubezpieczenie wyjeżdżając na wakacje. To o prawie 10 proc. więcej niż rok temu. Prywatna polisa daje nam większe bezpieczeństwo niż bezpłatna karta EKUZ czy ubezpieczenie od biura podróży - podaje "Gazeta Wyborcza".

System komunikacji może pomóc wygrać niejedną bitwę, a nawet wojnę. Polskie wojsko dostanie możliwość supernowoczesnego komunikowanie się – donosi "Puls Biznesu".

Ile gotówki można przewieźć przez granicę? Czy szef może wezwać nas z urlopu? Jak wywalczyć zwrot za bezzwrotny bilet lotniczy? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Polska gospodarka morska przetrwała okres zmian i rozwija się; szanse na rozwój wykorzystały też polskie porty - powiedziała w czwartek podczas wykładu inaugurującego II Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie wicepremier Elżbieta Bieńkowska.

Gościem "Miliona w portfelu" był Jerzy Kasprzak niezależny analityk finansowy, który od ostatniej odsłony uzyskał minimalny wzrost. Łączna stopa zwrotu od początku inwestycji sięgneła ponad 26 proc.