Najnowsze

Najnowsze

Rosyjska giełda jest warta mniej niż Apple

Gdybyś był właścicielem wszystkich akcji Apple i je sprzedał, mógłbyś kupić całą rosyjską giełdę - informuje Bloomberg. Co więcej, wystarczyłoby ci jeszcze na kupienie każdemu Rosjaninowi iPhone'a 6 Plus.

Onyszkiewicz: Rosja może użyć broni jądrowej

Rosjanie cały czas przypominają, że są mocarstwem jądrowym. Ich doktryna wojskowa przestała zakładać, że Rosja jako pierwsza nie użyje broni nuklearnej. Taka możliwość istnieje - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Janusz Onyszkiewicz, były minister obrony narodowej. - Dzisiaj Rosja to kraj o ideologii imperialistycznej, co jest oczywiście niesłuchanie groźne - dodał.

Polska najlepsza w Europie. Nikt nie rozwija się tak jak my

Polska pozostaje jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w UE, w tym roku PKB powinno wzrosnąć o 3,3 proc., zgodnie z prognozą zawartą w projekcie ustawy budżetowej na przyszły rok - ocenił główny ekonomista resortu finansów Ludwik Kotecki.

Jak pomóc "frankowiczom"?

Przed wyborami politycy prześcigają się w pomysłach, jak pomóc osobom zadłużonym we frankach. Pomocną dłonią dla zadłużonych może okazać się likwidacja tzw. spreadu. - Nie wyrządziłoby to ogromnych szkód w systemie finansowym banków - mówi Ignacy Morawski, główny ekonomista BIZ Banku. - To pomogłoby kredytobiorcom. Raty kredytów spadłyby o 5-7 proc. - twierdzi Maciej Samcik z "Gazety Wyborczej".

Ukraina bez gazu z Rosji? "Kupimy mniej"

1,5 mld metrów sześciennych gazu, czyli mniej niż przewidywano wcześniej, ma zamiar kupić do końca bieżącego roku ukraińska spółka paliwowa Naftohaz od rosyjskiego Gazpromu – poinformował minister energetyki Ukrainy Jurij Prodan w opublikowanym w piątek wywiadzie dla tygodnika „Nowoje Wriemia”.

Piechociński: Polski węgiel nie jest atrakcyjny

Wicepremier Janusz Piechociński uważa, że polski węgiel obciążony ponad 20 bonusami dla środowiska górniczego jest po prostu nieatrakcyjny. - Bogdanka, która w tych trudnych warunkach otrzymuje zysk, nie jest obciążona deputatami, czy 13. i 14. pensją - powiedział.

Zhakować smartfona? Niezwykła rywalizacja hakerów

Firma Hewlett-Packard zorganizowała w Tokio trzecią edycję zawodów dla hakerów "Mobile Pwn2Own". W imprezie startują programiści z całego świata. Próbują oni obejść zabezpieczenia w takich telefonach, jak Amazon Fire Phone, iPhone 5S, LG Nexus 5 czy Samsung Galaxy S5. Pula nagród to ponad 425 tysięcy dolarów.

Szczyt G20. W agendzie gospodarka i praca

Priorytety szczytu G20, który rozpocznie się w sobotę w Brisbane w Australii, to wzrost gospodarki i zatrudnienia. Kwestie klimatyczne nie będą najważniejszym tematem tego spotkania przywódców 20 najbogatszych krajów świata, w tym prezydenta Rosji Władimira Putina.

Polska gospodarka zaskakuje. Analitycy tego nie przewidzieli

W trzecim kwartale 2014 r. PKB wzrósł o 3,3 proc. rok do roku - ogłosił w piątek GUS w tzw. szybkim szacunku. Urząd skorygował też dane za drugi kwartał br. - podał, że PKB w tym czasie zwiększył się o 3,5 proc. rdr, a nie jak wcześniej szacowano o 3,3 proc.

Niemiecka gospodarka delikatnie przyśpiesza

Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w III kwartale 2014 r. o 0,1 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych, po spadku w II kw. o 0,1 proc., po korekcie - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden we wstępnym wyliczeniu.

Zły poranek dla rubla. Znów dołek

Kurs rubla w piątek spadł do najniższego poziomu od tygodnia. O godz. 10.30 czasu lokalnego (8.30 w Polsce) na giełdzie w Moskwie za jednego dolara płacono 47,84 rubli, czyli o 1,03 proc. więcej niż na zamknięciu w czwartek.

Miedź tanieje. Przez spowolnienie w Chinach

Miedź na giełdzie w Londynie tanieje kolejną sesję i nadal ma na to wpływ słabsza dynamika wzrostu produkcji przemysłowej w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.635,50 USD, po zniżce o 0,3 proc.

Ceny ropy najniższe od czterech lat

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z powodu ocen, że OPEC nie zmniejszy produkcji tego surowca - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 73,80 USD, po zniżce o 41 centów. Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 9 centów do 77,58 USD za baryłkę.

Rosja liczy wrogów. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

W piątek w TVN24 Biznes i Świat prześledzimy kierunki zagranicznych wojaży polskich posłów. Policzymy, ile te podróże kosztują podatników. Opowiemy także o tym, jak kraje Europy Północnej zacieśniają współpracę, aby przeciwdziałać wzrastającej aktywności militarnej Rosji.

14.11 Wzrosty na giełdach po dobrych danych o PKB w Europie

Wbrew obawom strefa euro w trzecim kwartale nie wpadła w recesję. Dane o PKB z Niemiec i z Francji są lepsze od oczekiwań. Polska gospodarka też rosła szybciej od oczekiwań. W USA konsumenci są w nastrojach najlepszych od 2007 roku. Giełdy poszły do góry. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

Elektrownie inwestują. W zamian za darmowe emisje

Polskie elektrownie w zamian za darmowe pozwolenia emisyjne w ramach Krajowego Planu Inwestycyjnego przeznaczają środki na poprawę sprawności wytwarzania energii, zmniejszenie emisji CO2, oszczędność paliwa, czy zmianę paliwa na niskoemisyjne - poinformował resort gospodarki.

Pensja i dodatki. Górnicy dostają 3 mld zł

3 mld zł rocznie kosztują dodatki do górniczych pensji w trzech spółkach węglowych - informuje w piątek "Rzeczpospolita". Najwięcej, bo 1,7 mld zł, wydaje rocznie na różnego rodzaju dodatkowe świadczenia Kompania Węglowa.

Wzrosty na Wall Street. Dobry sezon wyników

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty głównych indeksów po najnowszych danych z amerykańskiego rynku pracy oraz dobrych wynikach kwartalnych sieci detalicznej Wal-Mart. Indeks Dow Jones zanotował kolejny historyczny rekord.

Listy poza pocztą? "Rynek potrzebuje dalszej liberalizacji"

Niezbędna jest dalsza liberalizacja rynku pocztowego - wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Jego autorzy wskazują m.in. na potrzebę zmian w prawie, konieczność uwspólniania infrastruktury i lepszego nadzoru nad przetargami.