Najnowsze

Najnowsze

Na Krymie powstanie specjalna strefa ekonomiczna

Rząd Rosji zaakceptował stworzenie specjalnej strefy ekonomicznej na Krymie - oświadczył w czwartek na posiedzeniu rządu premier Dmitrij Miedwiediew. Jak dodał, dokumenty dotyczące stworzenia tej strefy powinny zostać wniesione jak najszybciej do Dumy Państwowej.

"Upadłe matki". Premiera dokumentu w sobotę w TVN24 Biznes i Świat

W sobotę 1 listopada w TVN24 Biznes i Świat premiera dokumentu pt. "Upadłe matki". Film został oparty na prawdziwej historii Philomeny Lee, która została zmuszona przez Kościół Katolicki do oddania nieślubnego syna do adopcji. Dokument pokazuje losy innych dzieci odebranych matkom i wysłanych w świat.

Giełda z zyskiem. "Zadziałała dywersyfikacja"

Grupa Giełdy Papierów Wartościowych w trzecim kwartale 2014 r. odnotowała zysk netto na poziomie 30 mln zł - poinformowała GPW w czwartek. Na przyszłość zarząd spółki chce, by GPW stała się giełdą pierwszego wyboru dla emitentów i inwestorów w regionie.

Polacy zarabiają za mało? "Bogaci dorabiają się dużo szybciej niż biedni"

Polacy pracują tak dużo, że powinni zarabiać dwa razy więcej - mówią związkowcy. Według Eurostatu jesteśmy pod względem wynagrodzeń w ogonie Europy. - Wysokość wynagrodzeń wyznacza rynek - ocenił w TVN24 Biznes i Świat Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. - W Polsce bogaci dorabiają się dużo szybciej niż biedni - polemizował Andrzej Radzikowski z OPZZ.

Będzie pomoc dla firm dotkniętych embargiem - 0,5 mld zł

500 mln złotych ma trafić do firm, które straciły na blokadzie eksportu polskich towarów do Rosji - poinformował resort pracy i polityki społecznej. Będą to dopłaty do wynagrodzeń i szkoleń pracowników oraz opłaty składek na ZUS.

Obowiązek podpisywania śmieci? Ministerstwo tłumaczy: projekt nie dotyczy mieszkańców

Projekt rozporządzenia Ministra Środowiska, który zdaniem Fundacji Panoptykon miałby nakładać konieczność oznakowania pojemników na śmieci tak, aby możliwa była identyfikacja m.in. imienia, nazwiska oraz adresu wytwórcy odpadów, nie dotyczy mieszkańców, czyli osób wytwarzających odpady w gospodarstwach domowych - poinformowało w czwartek Ministerstwo Środowiska.

Opłaty w bankach idą w górę. Na co uważać?

Banki sięgają do kieszeni klientów. Wszystko dlatego, że mamy bardzo niskie stopy procentowe i skurczyły się przychody związane np. z kartami kredytowymi. Nic więc dziwnego, że banki próbują zniwelować straty podwyższają m.in. opłaty za konta i karty debetowe. Na co jeszcze uważać? Radzi Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera.

W Niemczech stopa bezrobocia bez zmian

Stopa bezrobocia w Niemczech w październiku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,7 proc. wobec również 6,7 proc. miesiąc wcześniej - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

30.10 Nagłe umocnienie rubla, nikt nie wie co się stało

Rubel w ciągu kilku chwil umocnił się do dolara i do euro o blisko 3 procent. Inwestorzy gubią się w domysłach, bank centralny w Moskwie milczy, faktem jest, że rubel przestał się osłabiać. Fed wczoraj wieczorem zakończył trwający od ponad dwóch lat program skupu obligacji z rynku. W efekcie podrożały dolar, a złoto i srebro tanieją o kilka procent. Na giełdach raczej spadki. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

NIK prześwietli Pocztę Polską

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę dostępności usług pocztowych. Izba sprawdzi jak Poczta Polska wykonuje zadania operatora wyznaczonego do świadczenia powszechnych usług pocztowych.

Raport: Europa skazana na rosyjski gaz

Europa nie może liczyć na znaczące uniezależnienie się od dostaw rosyjskiego gazu przynajmniej do połowy przyszłej dekady – wynika z najnowszego raportu Oxford Institute for Energy Studies (OIES).

Mull w TVN24 BiŚ: efekty sankcji nałożonych na Rosję już są

- Myślę, że efekty sankcji już są. Od początku roku wartość kapitału, który wyleciał z Rosji, wynosi ponad 80 mld dolarów. Cała sytuacja np. z cenami ropy naftowej, które spadają, to też bardzo niekorzystna sytuacja dla Rosji. Mają też najniższą wartość rubla od lat. To wszystko wynik sankcji - powiedział w rozmowie z Jolantą Pieńkowską w programie "Świat" Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Rozmowy gazowe bez porozumienia. Ale będą kontynuowane

Prowadzone od środy w Brukseli trójstronne rozmowy w sprawie warunków dostaw gazu dla Ukrainy nie doprowadziły do porozumienia. Negocjacje mają zostać wznowione w czwartek wieczorem - poinformowała w czwartek rano agencja AFP.

We Włoszech mandaty i podatki płacą w naturze

Grzywny i zaległe podatki płacone w naturze - ten nowy zwyczaj upowszechnia się w dobie kryzysu we Włoszech. Media poinformowały o fryzjerze z północy kraju, który karę wystawioną przez straż miejską zapłacił farbami do włosów i wodą utlenioną.

Co szósty pracujący Polak na śmieciówce

1,6 mln osób zatrudnionych jest w Polsce na tzw. umowach śmieciowych - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Nie mają zagwarantowanej płacy minimalnej, prawa do urlopu i limitów czasu pracy.

Lekkie spadki na Wall Street po decyzji Fed

Środowa sesja na giełdach w USA przyniosła niewielkie spadki. Wydarzeniem dnia było posiedzenie Rezerwy Federalnej, podczas którego amerykańscy bankierzy centralni zgodnie z oczekiwaniami zdecydowali o zakończenie programu luzowania ilościowego.

"Świat", 29.10

Dżihad, ebola, a może polityka wewnętrzna? Na czym swoją uwagę skupia Ameryka i gdzie na liście priorytetów jest Ukraina? O tym w programie "Świat" rozmawialiśmy z ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce - Stephenem Mullem.

"Epicentrum", 29.10

W belgijskim Wawr postanowili spróbować żyć inaczej - bez prawdziwych pieniędzy. W mieście za towary i usługi można "płacić" innymi przedmiotami, pomocą lub wymyśloną przez mieszkańców walutą. W programie "Epicentrum" zapytaliśmy, czy możliwe jest życie bez pieniędzy? Z kolei Wal-Mart przeprasza za kostiumy z serii "fat girl". Nazwa serii na stronie internetowej sieci sklepów tak oburzyła internautów, że została zlikwidowana. Czy mamy jeszcze dystans do samych siebie, czy poczucie humoru, to cecha którą zatraciliśmy?

Ukraina i Rosja rozmawiają o gazie. Szansa na porozumienie to 50 proc.

Przedłużają się rozmowy w sprawie warunków dostaw gazu dla Ukrainy, które rozpoczęły się w środę po południu w Brukseli z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy. Konferencja prasowa mająca się odbyć po zakończeniu spotkania została odwołana. Przed spotkaniem unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger mówił, że ma nadzieję na porozumienie.