Najnowsze

Najnowsze

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w piątek dał do zrozumienia, że Moskwa nie przewiduje żadnych kroków odwetowych wobec krajów, które poparły przemiany na Ukrainie. - Jeśli mięso będzie świeże, to z przyjemnością będziemy je importować - mówi Ławrow.

Turcja na wniosek sądu zablokowała w czwartek dostęp do Twittera, kilka godzin po tym, jak premier kraju Recep Tayyip Erdogan zagroził, że "wyrwie z korzeniami Twittera i pozostałe sieci (społecznościowe)". Premier Recep Tayip Erdogan groził, że podobny los spotka także inne popularne portale społecznościowe. - Nie obchodzi mnie, co powie na to międzynarodowa opinia publiczna - powiedział Erdogan. Z tą decyzją nie zgadza się prezydent Turcji Abdullah Gul. Polityk napisał na Twitterze, że "nie do przyjęcia jest, aby całkowitym zakazem objąć platformę społecznościową".

Visa i MasterCard przerwały, bez wcześniejszego powiadomienia, świadczenie usług w zakresie transakcji płatniczych dla klientów banku Rossija - informuje Reuter, powołując się na informacje banku. To skutek nałożenia na Rosję sankcji gospodarczych.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po danych o zapasach paliw - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 98,25 USD, po zniżce o 65 centów.

MtGox, była największa giełda wirtualnej waluty na świecie poinformowała w piątek, że 7 marca znaleziono 200 tys. bitcoinów z ponad 800 tys. zaginionych. Warte sa one ponad 118 mln dol. Giełda tydzień temu złożyła wniosek o upadłość, zgłaszając stratę niemal wszystkich posiadanych bitcoinów.

Dzięki aneksji Krymu przez Rosję projektowany gazociąg South Stream będzie mógł zostać położony w pobliżu wybrzeża Półwyspu Krymskiego, a nie na środku Morza Czarnego. Dzięki temu inwestorzy mogą zaoszczędzić nawet 10 mld dolarów - uważają eksperci.

Czy Krym bezpowrotnie dołączy do Rosji? Jakie sankcje wprowadziła Unia Europejska, a jakimi odpowiedziała Rosja? Czy Polska powinna bać się konfliktu zbrojnego? Na te pytania oraz wiele innych odpowiedział Bartosz Węglarczyk wraz z ekspertami w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

W ciągu najbliższej dekady osiem z dziewięciu brytyjskich elektrowni atomowych może zostać zamkniętych. Rząd szuka inwestorów, którzy wypełnią powstałą lukę. Wiele wskazuje, że pierwszoplanową rolę w odbudowie sektora mogą odegrać gracze z Dalekiego Wschodu.

To był dzień, w którym rynki finansowe przestały się smiać z amerykańskich sankcji wobec wysoko postawionych Rosjan. Moskwą zajęły się też agencje ratingowe. A poza tym w USa padły kolejne rekordy wszechczasów, u nas wygasły kontrakty terminowe, no i pożegnaliśmy się z indeksem sWIG80. Od poniedziałku pojawią się WIG50 i WIG250. Dzień na rynkach - w relacji Rafała Hirscha, Pameli Bem i Mateusza Walczaka

W TVN24 Biznes i Świat relacjonujemy wydarzenia dotyczące Ukrainy i Rosji. Dziś Kijów odwiedzi sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun, który spotka się z p.o. prezydenta Ołeksandrem Turczynowem i premierem Arsenijem Jaceniukiem. W Moskwie Rada Federacji, wyższa izba rosyjskiego parlamentu, na nadzwyczajnym posiedzeniu ma zatwierdzić przyłączenie Krymu do Rosji. W Brukseli zostanie dziś podpisana polityczna część umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą.

"Uwaga, szkodzi zdrowiu" - takich ostrzeżeń w telefonach komórkowych domaga się włoskie stowarzyszenie do walki z tzw. smogiem elektromagnetycznym. W sądzie zabiega o to, by rząd przeprowadził kampanię informacyjną na temat możliwej szkodliwości komórek.

Gunvor, jedna z największych na świecie firm handlujących ropą, ogłosiła w czwartek, że jej główny udziałowiec Giennadij Timczenko, na którego USA nałożyły sankcje, sprzedał dzień wcześniej wszystkie swe udziały, by zapewnić jej "niezakłócone funkcjonowanie". Wczoraj Departament Skarbu USA poinformował, że prezydent Rosji Władimir Putin jest inwestorem w Gunvorze. Firma zaprzeczyła tym powiązaniom.

Turcja zablokowała w czwartek dostęp do Twittera, kilka godzin po tym, jak premier kraju Recep Tayyip Erdogan zagroził, że "wyrwie z korzeniami Twittera i pozostałe sieci (społecznościowe)" - poinformował turecki dziennik "Hurriyet". Działania Ankary skrytykowała w nocy z czwartku na piątek unijna komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes.

Tygodnik "Die Zeit" broni Polski przed niemieckimi krytykami, zarzucającymi jej zacofanie i uleganie lobbystom w sprawach dotyczących polityki klimatycznej UE. Polska ma jednak przekonujące powody, by zachować węgiel jako źródło energii - napisano.

Od następnego roku może nas czekać podwyżka cen gazu. A to za sprawą ukończenia terminalu LNG w Świnoujściu i odbioru pierwszych dostaw katarskiego paliwa. Jest ono o 30-50 proc. droższe od dzisiejszych cen gazu importowanego z Rosji.

UE dodała 12 nazwisk do listy osób objętych sankcjami w związku z aneksją Krymu przez Rosję. KE i kraje UE przygotują sankcje gospodarcze wobec Rosji, które będą uruchomione w razie dalszej destabilizacji Ukrainy - to ustalenia pierwszego dnia szczytu UE. Według nieoficjalnych informacji do unijnej "czarnej listy" dodano doradców prezydenta Rosji Władimira Putina. Z wyniku rozmów nie do końca był zadowolony premier Donald Tusk.

Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na zapłacenie podatku; umowa na zastępstwo a ciąża; czy można sprzedać lub wynająć mieszkanie z programu "Mieszkanie dla Młodych" oraz jakie są motywy zakupowe konsumentów - o tym w programie "Biznes dla ludzi" rozmawiał z gośćmi Paweł Blajer.

Zbliża się termin ostatecznego rozliczenia podatków za 2013 rok. Niewykluczone, że część podatników 30 kwietnia będzie musiała zrobić całkiem spory przelew na konto urzędu skarbowego. A co wtedy, gdy po prostu zabraknie nam pieniędzy na zapłacenie podatku? Ostatnim ratunkiem może okazać się rozłożenie podatku na raty. Jak to zrobić - o tym w programie "Biznes dla ludzi" wraz z ekspertem rozmawiał Paweł Blajer.

"Nic mnie nie obchodzi, co powie na to wspólnota międzynarodowa, ale wyrwę z korzeniami Twittera i pozostałe sieci" (społecznościowe) - zapowiedział w czwartek premier Turcji Recep Tayyip Erdogan na wiecu przedwyborczym w mieście Bursa.