Najnowsze

Najnowsze

Kolejne rekordy na Wall Street. Przez Chiny

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów, z których dwa - Dow Jones Industrial i S&P 500 - osiągnęły najwyższy poziom w historii.

"Świat", 21.11

Ukraina rok po Euromajdanie. Jak zmieniło się podejście Europy do konfliktu na Ukrainie i co teraz powinna zrobić Unia? O tym w programie "Świat" rozmawialiśmy z prezydenckim ministrem Jaromirem Sokołowski i Danutą Hübner, byłą europosłanką i minister ds. europejskich.

Google musi się podzielić? Firma milczy, Bruksela nie komentuje

Parlament Europejski planuje wezwać koncern Google do podziału. Urzędnicy obawiają się coraz większego monopolu internetowego giganta i chcą, aby koncern oddzielił usługi związane z wyszukiwarką od pozostałych i utworzył kilka, mniejszych firm - donosi "Financial Times".

"Epicentrum", 22.11

W programie Epicentrum m.in. o testach pierwszego robota odpowiedzialnego za bezpieczeństwo obywateli, który posiada kamery, a nawet receptory zapachu. A także o najbardziej znienawidzonym domu na Słowacji, którego właścicielka od 14 lat doprowadza do szału sąsiadów puszczając muzykę na pełny regulator. Gośćmi programu byli prawnik Piotr Schramm i pisarka Krystyna Kofta.

Za plastikową torbę musisz zapłacić. Bruksela narzuca opłaty

Kraje UE poparły w piątek porozumienie z europarlamentem w sprawie przepisów o ograniczeniu zużycia toreb plastikowych. Państwa będą musiały albo wprowadzić opłaty, zniechęcające do korzystania z torebek z plastiku albo wyznaczyć cel redukcji ich zużycia.

Separatyści na wschodzie Ukrainy: stworzymy własny system bankowy

Separatyści z tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej na wschodzie Ukrainy ogłosili w piątek, że zamierzają dzięki wsparciu Rosji w ciągu miesiąca stworzyć własny system bankowy. Z kolei w Doniecku separatyści zapowiedzieli utworzenie osobnego funduszu emerytalnego.

Rok po Euromajdanie. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Ukraina rok po Euromajdanie. Jak zmieniło się podejście Europy do konfliktu na Ukrainie i co teraz powinna zrobić Unia? O tym w programie "Świat" porozmawiamy z Danutą Hübner, byłą europosłanką i minister ds. europejskich.

Szczurek: nowa ordynacja ma zachęcać do płacenia podatków

Nowa ordynacja podatkowa, nad którą ma pracować komisja kodyfikacyjna powinna zachęcić do płacenia podatków - powiedział minister finansów Mateusz Szczurek. Zdaniem szefa komisji prof. Leonarda Etela nowy akt musi pogodzić interesy podatników i fiskusa.

Związkowcy wyrzucili Tarasa? Kompania Węglowa bez prezesa

Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej zdecydowała o odwołaniu ze stanowiska prezesa Mirosława Tarasa. Zażądali tego w czwartek przedstawiciele powołanego w tej spółce sztabu protestacyjno-strajkowego. Jako powód wskazują wypowiedzi Tarasa podczas konferencji "Górnictwo 2014".

Twoje dziecko nabroiło w sklepie? Blajer powie, co zrobić

Zabierasz dziecko do sklepu, a ono rozbiło butelkę lub zestaw szklanek. Dziś w "Biznes dla ludzi", Paweł Blajer wyjaśni kto musi zapłacić za zniszczenia. Czy zawsze odpowiedzialność ciąży na rodzicach. A w jakim wieku dziecko samo poniesie odpowiedzialność za wyrządzone szkody?

Rafał Hirsch: czy Chińczycy uratują polskie kopalnie przed zapaścią?

Polskie kopalnie należące do Kompanii Węglowej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej są na skraju finansowej przepaści. Wysokie koszty wydobycia oczywiście sprawy nie ułatwiają, ale najważniejszą przyczyną problemów jest coraz niższa cena węgla na rynku światowym. Ta cena jest tym niższa, im większe są obawy o koniunkturę gospodarczą w Chinach. Dziś chiński bank centralny obniżył stopy procentowe, a to może te obawy zmniejszyć, przez co może także węgiel przestanie tanieć.

"Milion w portfelu", 21.11

Gościem "Miliona w portfelu" był Sobiesław Kozłowski, analityk giełdowy Raiffeisen Polbanku. Stopa zwrotu, jego portfela, sięgnęła 12,7 proc. - Kolejna dobra mocna odsłona - skwitował swój najnowszy wynik Kozłowski.

Obama zalegalizuje imigrantów. "Pomoże, ale w sposób nie do końca chwalebny"

Prawie 5 z 11,2 mln nielegalnych imigrantów żyjących w USA może liczyć na czasowe zalegalizowanie pobytu i otrzymać zgodę na pracę. Może tak być dzięki dekretom ogłoszonym w czwartek przez prezydenta Baracka Obamę. "Deportowanie milionów osób jest nierealne" - tłumaczył Obama. Według prof. Zbigniewa Lewickiego otwiera się furtkę dla nielegalnych imigrantów w sposób nie do końca "chwalebny". Cześć polskich rodzin przebywa w USA nielegalnie i grozi im deportacja. Zdaniem Lewickiego to rozporządzenie po części reguluje tę sprawę. - Może to pomóc wielu polskim rodzinom - dodaje Lewicki.

Światowy Dzień Telewizji. "Pomaga przybliżyć ludziom świat"

Mało kto wyobraża sobie życie bez telewizji. To ona dziś bawi, uczy i informuje. 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Telewizji. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1996 roku, dla podkreślenia rosnącego wpływu telewizji na decyzje rządzących. - Telewizja pomaga przybliżyć świat ludziom w ich codziennym życiu - zaznacza sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon.

Mija rok od wybuchu rewolucji na Majdanie. Ukraińska gospodarka tonie

Według danych Banku Światowego ukraińska gospodarka ma się skurczyć w tym roku o 7 proc. Inflacja ma wynieść 25 proc., co oznacza wzrost cen o jedną piątą. Przyczyną tej sytuacji jest m.in. spadek wartości hrywny o 85 proc. w tym roku. W 1992 roku gospodarki Polski i Ukrainy były na podobnym poziomie rozwoju. Dziś, aby Ukraina dogoniła Polskę pod względem wzrostu gospodarczego, musiałaby się rozwijać w tempie 10 proc. rocznie.