Najnowsze

Najnowsze

Niemcy chcą, by imigranci w domach mówili po niemiecku. "Jak to weryfikować?"

Bawarscy chadecy chcą by imigranci, którzy zechcą zamieszkać na terenie Niemiec, musieli nie tylko w miejscach publicznych, ale również w domu - posługiwać się językiem niemieckim. - Zdarzały się takie przypadki w historii świata. Ja bym się zastanowił, w jaki sposób miałoby to być weryfikowane – mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat dr Łukasz Jasina z portalu kulturaliberalna.pl.

Wielogłos z RPP. Co ze stopami procentowymi?

- Ścięcie stóp procentowych o 100 punktów bazowych wydaje się w tym momencie najbardziej uzasadnione - uważa Andrzej Bratkowski, członek Rady Polityki Pieniężnej. Zupełnie inne zdanie w tej kwestii ma Elżbieta Chojna-Duch, również członek RPP, która uważa, że "przestrzeń do obniżek stóp w najbliższych miesiącach zmalała". Natomiast Anna Zielińska-Głębocka uważa, że "jest niemożliwym, aby przewidzieć dalsze kroki RPP".

Kiedy zaczynamy myśleć o świątecznych prezentach?

O świątecznych prezentach myślimy już na początku grudnia. 17,5 proc. z nas planuje zakup tego, co podaruje najbliższym, kilka miesięcy wcześniej. Co ciekawe, na jedną piątą z nas mają wpływ świąteczne dekoracje, które pojawiają się w sklepach. Większość osób według raportu ceneo.pl przeznaczy na prezenty od 100 do 300 złotych. Gdzie zwykle kupujemy prezenty?

Odnaleziono miliony euro w Watykanie. "To jest dość wesoła księgowość"

- Genialne jest posunięcie papieża Franciszka, aby scentralizować ewidencję własności Watykanu - mówił Jacek Pałasiński komentator TVN24 Biznes i Świat, który odniósł się do ostatnich sensacji z Państwa Watykańskiego. Prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii kardynał George Pell w zeszłym tygodniu poinformował, że podczas przeglądu finansów Watykanu odnaleziono setki milionów euro, które nie figurowały w budżetach Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego.

"Biznesowe Oscary" czekają na kandydatów. "Szukamy ludzi, którzy mają marzenia i sukcesy"

Do końca stycznia przyjmowane są zgłoszenia kandydatur do czwartej edycji prestiżowej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. To już czwarta edycja nagrody nazywanej "biznesowymi Oscarami". - Szukamy ludzi, którzy mają marzenia, potrafią odnieść sukces i się nim podzielić - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Dariusz Mioduski, przewodniczący Kapituły Nagrody. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 23 kwietnia 2015 roku.

Ostre starcia z policją. Grecy nie chcą zaciskać pasa

Parlament grecki uchwalił w nocy z niedzieli na poniedziałek budżet na rok 2015, który zakłada m.in. zmniejszenie deficytu i wzrost gospodarczy na poziomie 2,9 proc. Eksperci oceniają jednak, że Grecję czekają trudne negocjacje z kredytodawcami.

Renty i emerytury za pracę w getcie. Jest polsko-niemiecka umowa

Niemieckie renty i emerytury z tytułu pracy na terenie byłego Getta Warszawskiego będą mogły trafić do osób mieszkających w Polsce. Wszystko dzięki polsko-niemieckiej Umowie o eksporcie szczególnych świadczeń. Do tej pory wypłaty mogli otrzymać byli robotnicy zmuszani do pracy dla III Rzeszy.

Morgan Stanley tnie prognozy dla ropy. Ceny idą w dół

Po tym, jak bank Morgan Stanley obniżył prognozy dla cen ropy Brent, w poniedziałek surowiec ten tanieje o ponad dolara - pisze Reuters. I przypomina, że niedawno ropa zanotowała najniższą cenę od pięciu lat. Do tego rynek ten nie może liczyć na optymistyczne dane z Chin.

Wspólnota Karaibska: embargo USA wobec Kuby absurdalne

Przywódcy krajów członkowskich Wspólnoty Karaibskiej (CARICOM), którzy zebrali się w Hawanie, wezwali w niedzielę USA do zniesienia obowiązującego od 54 lat embarga na handel z Kubą, które określili jako "absurdalne". Kuba nie jest członkiem CARICOM.

Rosja chce zostać potęgą w produkcji wołowiny. Zachodnie sankcje pomagają?

Moskwa marzy o potędze, tym razem wołowej. Rosjanie chcą, żeby najlepsze na świecie steki pochodziły z ich kraju. Amerykańscy kowboje uczą ich, jak obchodzić się z lassem i jak pętać bydło. Wszystko zostało zaplanowane z charakterystycznym dla Rosji rozmachem: 230 tysięcy hektarów ziemi, 110 tysięcy sztuk bydła. A to dopiero początek. Materiał Faktów TVN.

Ropa uderza Putina po kieszeni. "Rosja sama rzuciła się na kolana"

Spadające ceny ropy odbijają się na kondycji rosyjskiej gospodarki. Słabnie rubel, ceny niektórych produktów idą w górę. - Swoją polityką energetyczną Rosja sama rzuciła się na kolana, a Putin ma to, czego chciał. Moskwa zmarnowała czas prosperity, kiedy płynęły do niej pieniądze z szalejących cen ropy oraz gazu i nie przebudowała swojego przemysłu energetycznego. Być może Rosja się zreformuje, bo jest w biedzie, a tylko wtedy dokonuje się reform. - powiedział Stanisław Ciosek, były ambasador RP w Moskwie.