Najnowsze

Najnowsze

Nie stłucze jajka, nie porysuje płyty. Ten robot ma naprawdę delikatny chwyt

Roboty mają wiele mocnych stron, ale zazwyczaj nie są zbyt delikatne. Sztywne ramiona i chwytaki sprawiają, że trudno im przytrzymać czy podnieść przedmiot bez ryzyka jego uszkodzenia. Niedawno badacze z firmy MIT rozwiązali ten problem. Ich robot, wykonany na drukarce 3D, jest na tyle precyzyjny, że może podnieść jajko lub płytę kompaktową. Jego trzy silikonowe "palce" mają bowiem wbudowane specjalne czujniki określające wielkość i kształt chwytanego przedmiotu.

Afera Volkswagena. Kolejny kraj przyspiesza dochodzenie

W ciągu trzech miesięcy Meksyk oczekuje wstępnych ustaleń z dochodzenia w sprawie zgodności samochodów Volkswagena z normami emisji spalin - poinformował meksykański minister środowiska Rafael Pacchiano. Dodał, że przegląd obejmie samochody zarówno z silnikami benzynowymi, jak i diesla.

Myślisz o zakupie własnego "M"? Pięć finansowych pułapek, których możesz uniknąć

Nie 10, ale nawet 20 proc. ceny mieszkania trzeba mieć w gotówce, aby kupić nieruchomość na kredyt. Pieniądze będą nam potrzebne na pokrycie dodatkowych, ale ważnych kosztów - zarówno tych powiązanych z transakcją, jak i tych, które pojawią się gdy będziemy już właścicielem wymarzonego mieszkania. Oto pięć kosztownych pułapek, których możemy uniknąć.

"Świat", 09.10

Gośćmi programu "Świat" byli w piątek Tomasz Nałęcz, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Katarzyna Kolenda-Zaleska pytała ich m.in. o laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, kryzys migracyjny w Europie i zbliżenie Europy z Rosją.

Wsparcie dla firm i minimalna stawka godzinowa. Gospodarka w ogniu kampanii

"Wybory, pieniądze, obietnice" to program, w którym zbieramy i analizujemy gospodarcze propozycje partii politycznych przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W piątek gośćmi programu byli prof. Andrzej Blikle, prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i prof. Marian Noga, były członek RPP. Wśród tematów propozycje wsparcia firm rodzinnych, Narodowy Program Zatrudnienia i minimalna stawka godzinowa.

Żadnych nowych mebli i samochodów. Arabia Saudyjska tnie wydatki przez gigantyczną dziurę budżetową

Żadnych nowych samochodów i mebli, cięcia w budżetach na podróże i wydatkach na infrastrukturę - rząd Arabii Saudyjskiej zaciska pasa w administracji publicznej. Wszystko z powodu trudnej sytuacji fiskalnej kraju. Arabia Saudyjska, która opiera swoją gospodarkę na produkcji ropy, cierpi z powodu niskich cen surowca - wynika z wewnętrznych rządowych dokumentów, które wyciekły do mediów.

"Biznes dla ludzi", 09.10

Ubezpieczenie turystyczna na wyjazd w góry, oddelegowania pracownika do innej pracy, fakty i mity sezonu grzewczego, jak zarządzać absencją chorobową - o tym w programie "Biznes dla ludzi".

Nastolatka z Izraela nową gwiazdą modelingu. Ale czy nie jest zbyt młoda?

Sofia Mechetner to od niedawna nowa twarz marki modowej Christian Dior. Izraelka ma 14 lat i zdaniem wielu osób jest to zbyt mało, by chodzić po wybiegu. Na pytanie o to, jaki wiek jest odpowiedni na rozpoczęcie kariery w modelingu, odpowiadały na antenie TVN24 Biznes i Świat Monika Smolicz z agencji Rebel Models oraz Magda Jagnicka z Glamour.

"Niemcy to nasz pierwszy partner gospodarczy w rolnictwie"

Niemcy to pierwszy partner gospodarczy Polski, w tym także w sektorze rolnictwa - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki, który spotkał się piątek w Warszawie z ministrem ds. wyżywienia i rolnictwa Niemiec Christianem Schmidtem.

Luksusowe kolacje i dalekie podróże za miejską kasę. Burmistrz Rzymu rezygnuje

Jeździł na zagraniczne wakacje, kiedy potrzebowało go miasto, wydawał publiczne pieniądze na wystawne prywatne kolacje. Burmistrz Rzymu tak bardzo naraził się mieszkańcom, że mieli go dosyć i zażądali ustąpienia. "Marino zapłać za wino" - z takimi okrzykami rzymianie demonstrowali przed siedzibą władz miasta. W tym samym czasie politycy przez kilka godzin nakłaniali mera do ustąpienia. Ignazio Marino długo się opierał, ale ostatecznie zrezygnował ze stanowiska. Materiał programu "Świat o czwartej".

Większość Rosjan popiera interwencję w Syrii. Władze się cieszą

Według najnowszego sondażu większość Rosjan - ponad 70 procent - popiera ostrzały lotnicze w Syrii. To nie powinno dziwić, bo władze razem z operacją wojskową przeprowadzają ogromną ofensywę informacyjną w samej Rosji. Jak uważa część ekspertów, to idealny sposób na odwrócenie uwagi od problemów wewnętrznych kraju. O tym, w jaki sposób rosyjskie media przedstawiają Rosjanom syryjską wojnę - w materiale reportera CNN. Materiał programu "Świat o czwartej".

Pokojowy Nobel, czyli przykład dla całego regionu

To ma być przykład dla całego regionu. Pokojową Nagrodę Nobla w tym roku dostała organizacja, która przyczyniła się do demokratycznych zmian w Tunezji - Tunezyjski Kwartet na rzecz Dialogu Narodowego i Pokoju. Komitet powstał dwa lata temu, kiedy po początkowej euforii spowodowanej jaśminową rewolucją, krajem znów zaczęły targać niepokoje społeczne. Dzięki zaangażowaniu w pokojowy dialog społeczny, Tunezja jest obecnie tak naprawdę jedynym krajem tak zwanej arabskiej wiosny, który nadal idzie drogą demokratycznych zmian. Materiał programu "Świat o czwartej".

Dyrektor Biedronki odebrał odznaczenie. Po cichu "podczas kameralnej uroczystości"

Dyrektor operacyjny Grupy Jeronimo Martins w Polsce (właściciel sieci Biedronka) Pedro Pereira da Silva w sierpniu odebrał Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej. W rozmowie z tvn24bis.pl rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Wojciechowski przyznał, że odznaczenie zostało odebrane w sierpniu, podczas "kameralnej" uroczystości. Pierwotnie szef JM miał odebrać Krzyż 29 lipca, jednak uroczystość ta została przełożona.

"Milion w portfelu", 09.10

W programie "Milion w portfelu" analizujemy portfel inwestycyjny i wycenę przedstawioną przez Roberta Nejmana z AgioFunds TFI.

"Połączenia gazowe Polska-Litwa będzie korzystne dla naszego kraju"

Umowa dotycząca budowy połączenia gazowego między Polską i Litwą będzie korzystna dla naszego kraju - powiedziała w piątek dziennikarzom premier Ewa Kopacz. Dodała, że o szczegółach porozumienia będzie jeszcze rozmawiała z ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim.

Masz pomysł na biznes? Unia pożyczy ci na jego realizację

129 mln euro z UE na lata 2014-2020 trafi na pożyczki dla start-upów. To pięć razy więcej niż w poprzedniej perspektywie finansowej UE. Chodzi o środki z Funduszu Pożyczkowego Innowacji, który w 2016 r. uruchomi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.