Ministerstwo Transportu szykuje rewolucję. Nie chodzi jednak o przyspieszenie budowy autostrad, a wprowadzenie elektronicznego systemu poboru opłat. Za jazdę po drodze ekspresowej mają płacić nie tylko ciężarówki, ale też samochody osobowe.
Listonosze - akwizytorzy Pocztyliona mają ułatwiony dostęp do klientów, którym doręczają list z ZUS przed losowaniem OFE. Badania rynku wykazują, że firma może z tego korzystać.
W ciągu najbliższych trzech lat nie mamy co liczyć na kolejne zmiany, które spowodują obniżenie podatków - twierdzi wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Jej zdaniem, redukcja podatków będzie możliwa dopiero po 2009 roku.
Organizacja mistrzostw piłkarskich Euro 2012 spowoduje w Polsce boom gospodarczy - takie wnioski wyciągnęli uczestnicy dzisiejszej debaty poświęconej Euro 2012.
Dziesiątki polskich majsterkowiczów w niebezpieczeństwie. Obudowy wiertarek udarowych Verto są źle zmontowane i ich użytkownikom grozi porażenie prądem.
Kolejny polski przewoźnik zaprzecza, jakoby miał zostać kupiony przez Rosyjskie Koleje Żelazne (RDŻ) i Deutsche Bahn. PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa oświadczyła, że nie planuje zmian własnościowych.
PKP Intercity zmierza w stronę prywatyzacji. Zarząd firmy złożył już wniosek o przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną.
Finanse publiczne, Euro 2012, fuzje i przejęcia, prywatyzacja - te i inne tematy poruszą czołowi dziennikarze TVN CNBC Biznes w rozmowach z politykami. 8 października ruszy nowy program stacji - Wyborczy Biznes Lunch.
Brytyjscy listonosze rozpoczęli 48-godzinny strajk. 130 tysięcy pracowników brytyjskiej poczty domaga się podwyżek płac i protestuje przeciwko zwolnieniom.
Gigant w branży samochodów ciężarowych - niemiecki koncern MAN - otworzył nową fabrykę w podkrakowskich Niepołomicach. Do 2010 roku ma w niej pracować 650 osób.
Komisja Europejska jest pewna słuszności swej decyzji o zakazie połowów dorsza. Dlatego "ze spokojem przyjęła" decyzję polskiego rządu o zaskarżeniu zakazu do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
Wojciech Mojzesowicz krytycznie odniósł się do embarga na mączkę rybną z Polski, które wprowadziła wczoraj Moskwa. A Rosja w przysłanym dziś resortowi rolnictwa piśmie ostrzega przed kolejnymi ograniczeniami.
Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia powodów opóźnień w budowie autostrady A1. Ich zdaniem winny jest minister transportu. - Jestem jak najbardziej za - ripostuje Jerzy Polaczek.
- Postawa "wait and see" w polityce pieniężnej wydaje się obecnie właściwa - stwierdził prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek. Podkreślił jednocześnie, że sytuacja na polskim rynku jest stabilna.
- Wkrótce do sądu trafi wniosek o rejestrację fuzji Pekao SA i Banku BPH - poinformował prezes Pekao Jan Krzysztof Bielecki. Wczoraj Komisja Nadzoru Bankowego zgodziła się na podział BPH. Zgoda była niezbędna do zakończenia procesu fuzji.
Studenci, którzy rozpoczęli naukę przed rokiem akademickim 2002/2003 i jeszcze się nie obronili, powinni to zrobić przed końcem roku. W przeciwnym razie mogą zostać powołani do wojska - donosi "Gazeta Prawna".
Sieć stacji benzynowych marki Orlen w Niemczech wkrótce stanie się przeszłością. Polski koncern nie wycofuje się jednak z niemieckiego rynku, a jedynie zmienia markę swoich stacji - donosi "Puls Biznesu".
Zgoda Komisji Nadzoru Bankowego na podział Banku BPH może oznaczać duże zmiany dla klientów tzw. mini-BPH. Droga od odkupienia tej części banku od UniCredit przez GE Money jest teraz otwarta - pisze "Parkiet".
- Po 9 miesiącach tego roku budżet państwa nie odnotował deficytu. Pod kontrolą jest też tempo wzrostu zadłużenia państwa - powiedziała minister finansów Zyta Gilowska w "Sygnałach Dnia".
Płocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie prywatyzacji Banku Zachodniego. Dotyczy ono m.in. wypłaty wynagrodzenia spółce Henryki Bochniarz Nicom Consulting, która miała popełnić błędy przy doradzaniu podczas tej prywatyzacji.
Małopolscy listonosze buntują się przeciw politykom. – Nie będziemy roznosić ich ulotek wyborczych. Płacą tyle, co kot napłakał - mówią. W urzędzie pocztowym w Wadowicach 24 na 25 listonoszy podpisało już odmowę roznoszenia ulotek do mieszkań.
Polkomtel, TVP i Polskie Radio podpisały porozumienie w sprawie utworzenia telewizji cyfrowej. Wydadzą na ten cel miliard złotych - donosi "Puls Biznesu", który dotarł do szczegółów umowy.
Najlepsze dla przedsiębiorców samorządy przeznaczają na rozwój firm co trzecią złotówkę z unijnych funduszy. Te gorsze, zaledwie co piątą. Tymczasem powinny przeznaczać na ten cel co najmniej 40 proc. otrzymanych od Unii funduszy - donosi "Rzeczpospolita".
Gdańska Transport Company ma prawo kontynuować budowę autostrady A1 na trasie z Gdańska do Torunia - orzekł sąd. Tym samym uchylił decyzję ministra transportu Jerzego Polaczka o wygaśnięciu dla GTC koncesji.
Najgorszy okres kryzysu na rynku nieruchomości w USA mamy już za sobą, wyjąwszy pojedyncze efekty uboczne - ocenił szef Fed Alan Greenspan. Jednocześnie przestrzegł przed popadaniem w zbytnią euforię.
Jeden z gigantów w branży spożywczej, firma Cadbury Schweppes ogłosiła plan grupowych zwolnień 700 pracowników. Chce zamknąć część zakładów w Anglii i zredukować zatrudnienie. W zastępstwie produkcja ma być przeniesiona do Polski.