W Polsce coraz bardziej odczuwalne są efekty osłabienia gospodarczego w USA, w tym zapaści na amerykańskim rynku nieruchomości. Problemy USA widać po warszawskim indeksie giełdowym - pisze "Rzeczpospolita".
Kto rok temu zdecydował się na kredyt we frankach szwajcarskich, zyskał kilka tysięcy złotych. O tyle więcej musiałby zapłacić odsetek, gdyby wybrał płatności w złotówkach - pisze "Życie Warszawy".
Rząd chce wprowadzić więcej przywilejów zmieniając sposób liczenia wcześniejszych emerytur dla ok. 100 tys. osób. Może to kosztować w ciągu 13 najbliższych lat polski budżet 27 miliardów złotych - ostrzega "Rzeczpospolita"
100 mln dolarów rocznie kosztują gospodarkę Brytyjczycy, którzy co piątek kończą pracę wcześniej niż powinni. Piątkowe popołudnie zaliczają do weekendu i "urywają się" na drinka - wynika z najnowszych badań.
Niemieccy kolejarze zapowiedzieli na środę ogólnokrajowy protest. W czwartek protestować mają maszyniści. Zapowiada się największy strajk państwowych kolei od 15 lat.
Pracy jest więcej niż pracowników - w Śląskich Urzędach Pracy w przypadku jednej czwartej zawodów jest więcej ofert, niż nowo rejestrujących się bezrobotnych.
Chińskie produkty wciąż na cenzurowanym. Jednak władze z Wielkim Murem zapowiadają, że aby zapewnić odpowiednią jakość wyżywienia podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie, zastosują specjalny system monitorujący żywność.
Pomimo, że w urzędach pracy rejestrują się w wakacje absolwenci, to stopa bezrobocia w lipcu spadła do 12,2 proc. z 12,4 proc. w czerwcu - podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Nie będzie rozmów o zwrocie Biblioteki Pruskiej i innych niemieckich dzieł kultury, jeśli Niemcy dalej będą żądali majątków pozostawionych po II wojnie światowej na terenie Polski - o nowym stanowisku MSZ pisze "Dziennik".
UOKiK sprawdził warunki, na jakich operatorzy telefonii komórkowej zawierają umowy z konsumentami. Niepełne regulaminy, nieinformowanie o ich zmianie, zawyżanie opłat i ignorowanie roszczeń klientów to najczęstsze grzechy sieci.
W USA Izba Reprezentantów uchwaliła ustawę, w myśl której od 2020 roku co najmniej 15 proc. zużywanej w kraju energii ma pochodzić z wiatru, słońca lub biomasy - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Relacja Katarzyny Karpy-Świderek z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, w której także o wynikach finansowych spółki KGHM Polska Miedź za II kwartał 2007 roku.
Auta eksploatowane krócej niż cztery lata mają obecnie niespotykanie wysoką wartość rynkową. Jest ona nawet 10 proc. wyższa niż w kilka miesięcy temu - czytamy w "Gazecie Prawnej".
Sekretarz generalny rządzącej w Niemczech CDU wykluczył możliwość otwarcia przed rokiem 2011 niemieckiego rynku pracy dla pracowników z Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
Jan Kulczyk wraca tylnymi drzwiami w walce o Tamoil. W czerwcu warty cztery mld euro przetarg o 65 proc. koncernu wygrał amerykański fundusz inwestycyjny Colony Capital. Więc Kulczyk dogaduje się z nimi - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Prokuratura i sejmowa komisja śledcza zajmą się zbadaniem prywatyzacji wrocławskiego Banku Zachodniego. Skarb państwa stwierdził wiele nieprawidłowości przy sprzedaży banku irlandzkiemu inwestorowi - informuje "Nasz Dziennik".
Wkrótce amatorzy cukierniczych smakołyków będą musieli przełknąć gorzką pigułkę. Ceny mleka, zbóż i kakao na globalnym rynku biją rekordy, duże podwyżki cen słodyczy są więc tylko kwestią czasu - zapowiada "Puls Biznesu".
Połowa wadliwych produktów na rynku Unii Europejskiej pochodzi z Chin. Dlatego Bruksela rozważa nawet zablokowanie unijnego importu z Państwa Środka - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Przychody Telekomunikacji Polskiej lecą w dół. Dlatego spółka szuka nowych form zarobku. Jej szef, były bankowiec, wpadł zatem na pomysł oferowania usług finansowych - czytamy w "The Wall Street Journal Polska".
Do OPEC może jeszcze nie wejdziemy, ale złoża wyglądają obiecująco. Na tyle, że odwierty rozpoczęło PGNiG. W Wielkopolsce znajdują się największe w Polsce złoża ropy naftowej - pisze "Głos Wielkopolski".
Podatnicy wciąż w 90 proc. finansują emerytury rolników. Także tych, którym opłacenie regularnych składek nie sprawiłoby większych kłopotów. W tym roku kwota dotacji wyniesie 14,4 mld zł.
Otwarcie niemieckiego rynku pracy może spowodować masowe wyjazdy młodych kierowców. Już teraz potrzeba coraz więcej zawodowców, a o dobrych kandydatów trudno - pisze "Dziennik Polski".
Konfederacja Pracodawców Polskich chcą, aby rząd i parlament jak najszybciej uchwalili nowe prawo, które umożliwi przyspieszenie prac umożliwiających rozpoczęcie przygotowań do mistrzostw w piłce nożnej Euro 2012.