Polskie bezrobocie zaczyna się szkole. I to nie z powodu poziomu kształcenia. Nasz system oświaty jest kompletnie niedopasowany do potrzeb rynku pracy - alarmują eksperci. Problem jest poważny i narasta.
31 lipca kończy się termin ochronny lęgu ptaków, a rozpoczynają się prace ziemne i budowlane nad rzeką Rospudą (Podlaskie) w obszarze Natura 2000, związane z budową obwodnicy Augustowa.
Największa na świecie firma produkująca słodycze Cadbury Schweppes została skazana przez brytyjski sąd na zapłacenie miliona funtów (1,48 mln euro) grzywny za sprzedaż w 2006 roku zakażonej salmonellą czekolady.
Ceny nowych mieszkań w czerwcu najbardziej rosły w Poznaniu. Spadły we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie - twierdzi Maciej Dymkowski z portalu mieszkaniowego tabelaofert.pl. Metr w stolicy trzyma wcześniejszy poziom.
Pracodawcy z Komisji Trójstronnej apelują do rządu o ograniczenia wydatków w 2008 roku. Ich zdaniem, obecna sytuacja pozawala na zaciśnięcie pasa i zmniejszenie kotwicy budżetowej.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy postanowili usprawnić zarządzanie zachodnioeuropejskim koncernem aerokosmicznym EADS.
Takiego debiutu na warszawskiej giełdzie nikt się nie spodziewał. Za prawa do akcji PetrolInvestu - spółki należącej do Ryszarda Krauzego - inwestorzy gotowi byli zapłacić nawet 620 złotych, co oznacza wzrost o 173 proc.
Regiony przeznaczają najwięcej funduszy unijnych na inwestycje kolejowe i drogowe - wynika z badania Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Najwięcej pieniędzy dostaje samorząd terytorialny, a najmniej firmy.
System międzynarodowych terminali logistycznych, zdolnych do obsłużenia rosnącej wymiany towarowej, powstaje w Polsce zbyt wolno. Może to hamować rozwój gospodarczy i powodować straty – ocenia Najwyższa Izba Kontroli.
Przeciętne wynagrodzenie brutto w czerwcu wyniosło 2.869,69 zł - podał GUS. To oznacza, że w porównaniu do czerwca 2006 wzrosło ono o 9,3 procent. Było też o 3,3 procent wyższe niż w maju 2007.
Rafineria Trzebinia informuje o wznowieniu produkcji oleju napędowego ON BIO, zawierającego 20-procentowy dodatek biokomponentów. Jak podano - to wynik zmian w ustawach, przywracających opłacalność takiej produkcji.
Niemiecki rząd zamierza wzmocnić ochronę niemieckich przedsiębiorstw przed zagranicznymi inwestorami. Kanclerz Angela Merkel na łamach "Handelsblatt" zapowiada, że rząd jesienią przedstawi propozycje odpowiednich zmian prawnych.
SLD wycofał z Sejmu projekt ustawy obniżającej podatek VAT z 22 proc. do 19 proc. Decyzję podjął szef klubu Jerzy Szmajdziński "po konsultacjach z parlamentarzystami SLD".
Ciemne chmury zbierają się nad Vattenfallem w Niemczech. Po serii incydentów i towarzyszącej im złej prasie, minister środowiska Niemiec Sigmar Gabriel zagroził firmie cofnięciem zezwolenia na prowadzenie elektrowni jądrowych - pisze "Rzeczpospolita"
Od stycznia mogą dramatycznie wzrosnąć ceny m.in. na żywność i książki, bo od 2008 roku ma zacząć obowiązywać 22 proc. stawka VAT. Jedyna nadzieja tkwi w Komisji Europejskiej - pisze "Gazeta Wyborcza".
SLD wniósł do Sejmu projekt zmniejszenia podstawowej stawki VAT z 22 do 19 proc. Byli szefowie resortu finansów zgodnie stwierdzają, że w krótkim okresie taka obniżka doprowadziłaby do przegrzania gospodarki - pisze "Puls Biznesu".
Poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych, którzy naprawiają swoje samochody na podstawie tzw. kosztorysów będą dostawali odszkodowania uwzględniające 22 proc. VAT. Wymagają tego nowe przepisy przypomina "Gazeta Prawna".
W ciągu pierwszego półrocza 2007 roku Polacy założyli zaledwie 45 tys. indywidualnych kont emerytalnych (IKE) - wynika z danych zebranych przez "Rzeczpospolitą".
Prawo i Sprawiedliwość chce obsadzić swoimi członkami rady nadzorcze i zarządy spółek przemysłu zbrojeniowego - pisze "Gazeta Wyborcza". Dziennik dodaje, że chodzi o 18 spółek-córek holdingu Bumar
Watykan zostanie wkrótce pierwszym państwem świata z neutralną emisją gazów cieplarnianych. Mają mu w tym pomóc zainstalowane na Auli Pawła VI panele słoneczne i kilkadziesiąt hektarów lasów zasadzonych na Węgrzech.