Najnowsze

Najnowsze

Eurogrupa kończy posiedzenie. Fiasko rozmów ws. długu Grecji

Eurogrupa kończy obrady bez porozumienia w sprawie wygasającego 30 czerwca pakietu pomocowego dla zagrożonej bankructwem Grecji. Ministrowie finansów spotkają się później, ale już nie w czwartek - poinformował minister finansów Finlandii Alexander Stubb.

Tusk: mam dobre przeczucie ws. Grecji. Wierzę, że ta tragedia zakończy się "happy endem"

Wierzę, że ta grecka historia będzie miała szczęśliwe zakończenie - powiedział Donald Tusk. W ten sposób przewodniczący Unii Europejskiej odniósł się do kolejnego spotkania przedstawicieli eurogrupy z Grekami. Mimo, że w rozmowach wciąż brak przełomu, o kompromisie przekonany jest również grecki premier Aleksis Cipras. Sceptyczna za to jest kanclerz Niemiec Angela Merkel.

"Wolę krwawić, ale walczyć". Grecja nie ma planu B

Członkowie greckiej Syrizy bacznie obserwują negocjacje, jakie ich rząd prowadzi w Brukseli. Niektórzy oskarżają UE o spisek mający na celu obalenie lewicowego rządu. W Atenach coraz częściej słychać dwa słowa: godność i walka.

Ks. Stryczek do przedsiębiorców: założyliście firmę? To zgrzeszyliście

- Zamknij firmę. Stań się bezrobotnym i oddaj się pod opiekę państwa. Wtedy masz szansę stać się dobrym człowiekiem - pisze w odezwie do przedsiębiorców ks. Jacek Stryczek, duszpasterz ludzi biznesu i pomysłodawca „Szlachetnej paczki”. - Idealną Polskę wyobrażam sobie jako kraj pozbawiony przedsiębiorców - dodaje. Ks. Stryczek był też gościem TVN24 Biznes i Świat. Podczas rozmowy z Mateuszem Walczakiem ksiądz podkreślił: - Chciałbym się przyznać, zgrzeszyłem myślą - powiedział.

Szef eurogrupy: mamy ofertę dla Grecji, ale Ateny jej nie chcą

Grecja nie zgadza się na propozycje przedstawione przez eurogrupę - powiedział w czwartek szef grupy Jeroen Dijsselbloem. Wcześniej wysoko postawiony przedstawiciel greckiego rządu powiedział, że różnice między propozycjami Aten a kredytodawców nie są na tyle duże, żeby można było uzasadnić ewentualny brak porozumienia.

„Mieszkanie dla Młodych” nie tylko od dewelopera

Rządowy program wsparcia mieszkalnictwa "Mieszkanie dla Młodych" obejmie także rynek wtórny mieszkań - zdecydowali w czwartek posłowie wprowadzając zmiany do ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

Sejm uwolnił sto zawodów

Obejmująca sto zawodów trzecia - najobszerniejsza - transza deregulacji została przyjęta w czwartek przez Sejm. Łącznie dotychczas deregulacja w trzech transzach objęła 247 zawodów, 70 z nich przestało być regulowanych, zaś do pozostałych ułatwiono dostęp.

Nie tylko A1. Minister będzie mógł znieść opłaty na autostradach przy dużym ruchu

Sejm przyjął dzisiaj nowelizację ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Zapewnia ona ministrowi infrastruktury i rozwoju możliwość szybkiego reagowania w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa na autostradach. Umożliwia m.in. odstąpienie od poboru opłat w sytuacji dużego natężenia ruchu. Ustawa została przyjęta przez rząd i parlament w ekspresowym tempie.

Świat na podsłuchu. Wikileaks ujawnia kolejne rewelacje

Kolejne rewelacje Wikileaks ws. podsłuchów. Ambasador USA w Paryżu został wezwany na dywanik do szefa francuskiej dyplomacji. Ma to związek z informacjami portalu, z których wynika, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego podsłuchiwała w latach 2006-2012 trzech francuskich prezydentów.

Nowy superresort, niższe podatki dla małych firm. Gospodarcze plany Szydło

Powstanie nowych ministerstw i likwidacja resortu skarbu, uszczelnienie systemu podatkowego i realizację obietnic wyborczych prezydenta elekta Andrzeja Dudy - zapowiedziała w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Beata Szydło, która ma stanąć na czele rządu, jeśli PiS wygra jesienne wybory parlamentarne. - Na realizację obietnic potrzeba nie 250, a 15 mld zł rocznie - mówiła Szydło.

Grecy nie chcą ustąpić. "Szantaż osiąga punkt kulminacyjny"

"Szantaż" - tak najnowsze propozycje międzynarodowych kredytodawców okreslił rzecznik klubu parlamentarnego rządzącej w Grecji Syrizy. Podkreślił, że między Atenami i jej wierzycielami nadal istnieją głębokie podziały. Dziś mają być kontynuowane przerwane wczoraj negocjacje ostatniej szansy ws. pakietu pomocoweh dla Aten.

Najnowszy "Batman" pod ostrzałem fanów. Przez problemy z grafiką

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier roku i jedna z największych wpadek. Gracze na całym świecie nie zostawiają suchej nitki na twórcach "Batman: Arkham Knight". Wszystko przez problemy z grafiką, z którymi borykają się właściciele pecetów. Chodzi m.in. o problemy z płynnością wyświetlania obrazu, wykorzystaniem pamięci RAM, czy licznymi momentami, w których gra po prostu się zawiesza. Pod naporem krytyków, producent zdecydował o wycofaniu gry z rynku.

Polacy odgruzowywali zgliszcza WTC. Dostaną odszkodowania

Sąd w Nowym Jorku przyznał 82 osobom zatrudnionym przy usuwaniu zgliszcz w strefie zero odszkodowania za utratę zdrowia sięgające średnio 656 tys. dolarów. Nie ma wystarczającej kompensaty za to przez co przeszli poszkodowani – mówił w środę ich adwokat.

Zakładasz biznes? Pomoże ci asystent podatkowy

Przedsiębiorcy zaczynający działalność będzie mogli korzystać z pomocy asystentów podatkowych - zakłada ustawa o administracji podatkowej, o której w środę debatował Senat. Wiceminister finansów Jacek Kapica podkreślał różnice między rolą asystenta a doradcy podatkowego.

Praca szuka informatyka. Capgemini tworzy w Poznaniu swój oddział

W ciągu 2-3 lat firma Capgemini planuje utworzenie w Poznaniu do 300 miejsc pracy dla informatyków. Spółka otwiera w mieście oddział Software Solutions Center. Jego pracownicy mają zająć się rozwojem oprogramowania. W tym roku pracę znajdzie 40-50 programistów.

"Świat", 24.06

- Kończę swoją działalność polityczną - powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat Włodzimierz Cimoszewicz, były premier i minister spraw zagranicznych. - Po 26 latach uznałem, że to koniec wielkiej emocjonującej przygody – dodał były premier.