Najnowsze

Najnowsze

Volkswagen na ostrym zakręcie

Skandal z manipulowaniem pomiarem emisji spalin w samochodach Volkswagena zatacza coraz szersze kręgi. We wtorek koncern przyznał, że problem dotyczy ok. 11 milionów jego pojazdów na całym świecie. Pozycja szefa Volkswagena może być zagrożona. Gośćmi "Otwarcia dnia" byli Stanisław Sewastianowicz, redaktor naczelny "Auto Świat" oraz Marcin Orzepiński, dziennikarz TVN Turbo.

SLD chce przyspieszyć zmiany w opłatach interchange

Skrócenie do 1 roku okresu przejściowego dotyczącego wprowadzenia maksymalnego limitu opłaty interchange dla tzw. trójstronnych systemów kart płatniczych - przewiduje poprawka złożona przez SLD do projektu nowelizacji ustawy o usługach płatniczych.

Uchodźcy wyzwaniem Europy. "Sytuacja absolutnie wyjątkowa"

Imigranci zalewają Europę. Unia zamyka swoje wewnętrzne granice, bo nie do końca strzegła swoich granic zewnętrznych, czym zajmuje się Frontex. Jak tłumaczyła przedstawicielka organizacji Ewa Moncure, "mamy do czynienia z sytuacją absolutnie wyjątkową". W związku z czym organizacja musiała "potroić swoje operację na morzu". - Bardzo dużo przewidzieć kiedy nastąpi duża fala - tłumaczyła obecne problemy Moncure.

Seria procesów, nadzwyczajne spotkanie. Ciemne chmury nad Volkswagenem

Przed niemieckim gigantem motoryzacyjnym dni, które mogą wstrząsnąć i rozstrzygnąć o jego przyszłości. Niewykluczone, że firma będzie musiała zmierzyć się z falą kar finansowych. W środę w celu omówienia strategii działania w Wolfsburgu odbędzie się nadzwyczajne spotkanie starszych członków rady i ścisłego kierownictwa. Jak sugerują niemieckie media, nie wykluczona jest nawet dymisja prezesa VW Martina Winterkorna.

Ropa w USA tanieje. Przez słabe Chiny

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają w reakcji na kolejne słabe dane makro z chińskiej gospodarki - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 46,13 USD, po zniżce o 23 centy.

Prezydencki projekt emerytalny. "To wrzutka polityczna"

- Rozumiem, że prezydent chciał odpowiedzieć na wolę około 80 proc. Polaków, ale to co przygotowano nie jest projektem szerokich zmian w systemie emerytalnym, tylko wrzutką polityczną, która ma spełniać zadanie w przedwyborczej walce - powiedział Ignacy Morawski, główny ekonomista BIZ Banku. - Projekt, który zgłosił prezydent dotyczy tylko wieku emerytalnego, a potrzebne jest szersze spojrzenie - uważa prof. Leokadia Orędziak ze Szkoły Głównej Handlowej.

ZUS zabije ochronę

Ozusowanie umów-zleceń podbije ceny usług ochroniarzy o 25 proc. – donosi "Rzeczpospolita".

Niemiecka giełda dostała w kość. Przez Volkswagena

Kłopoty koncernu Volkswagen w związku z przyznaniem się do manipulowania systemami oczyszczania spalin w silnikach Diesla silnie obciążyły we wtorek niemiecki rynek akcji, a indeks frankfurckiej giełdy DAX obniżył się w ciągu dnia o 3,80 proc., do 9570,66 punktów.

Rodzinnym firmom spada nastrój

Jak wynika z raportu KPMG, niestabilna sytuacja polityczna nie sprzyja planom rozwojowym firm rodzinnych – informuje "Puls Biznesu".

Spadki na Wall Street. Znów obawy o Fed

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Na rynkach utrzymuje się niepewność związana z przyszłością polityki Rezerwy Federalnej. Słabe nastroje na Wall Street to również efekt silnych spadków giełd europejskich.

"Świat", 22.09

Z punktu widzenia Polski próba wywrócenia reformy emerytalnej jest nieszczęściem - ocenił były prezydent Bronisław Komorowski. Odniósł się w ten sposób do przedstawionej przez obecnego prezydenta ustawy obniżającej wiek emerytalny.