Najnowsze

Najnowsze

Prezydent Chin w Wielkiej Brytanii. Pekin zainwestuje w brytyjski atom

To ma być początek złotej ery w relacjach brytyjsko-chińskich. Xi Jinping jest z wizytą na Wyspach. Politycy witają go po królewsku, ale część Brytyjczyków jest oburzona tak ciepłym przyjęciem prezydenta Chin. Bo jego wizyta nałożyła się w czasie z zapowiedziami zwolnień tysięcy pracowników brytyjskiego przemysłu – z powodu taniej chińskiej konkurencji. Premier David Cameron tłumaczy, że Xi przywiózł ze sobą umowy za kilkadziesiąt milionów dolarów. Pierwszą już podpisano. Chińczycy zainwestują w program budowy elektrowni jądrowej.

Toyota wezwie do warsztatów miliony samochodów. Także w Polsce

Ponad 6,5 mln aut Toyoty na świecie, a z tego 1,1 mln w Europie, zostanie wezwanych do serwisów na akcję kontrolną, podczas której będzie sprawdzone działanie zespołu elektrycznych sterowników szyb. Producent zapewnia, że badany problem nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Trwa narada OPEC. Ceny ropy wzrosną?

Członkowie organizacji OPEC zrzeszającej eksporterów ropy spotykają się dziś w Wiedniu na naradzie. Sytuacja na rynku zależy do tego, czy kartel będzie kontynuował dotychczasową politykę walki o udziały w rynku i ograniczania obecności na nim Stanów Zjednoczonych. Wzrost cen paliwa może być jedną z konsekwencji tego wyścigu o wpływy na rynku ropy.

8 partii, 100 minut. "Politycy nie wykorzystali swojej szansy"

Hasła czy wyborcze konkrety? Paweł Sołtys programu 3 Polskiego Radia uważa, że podczas debaty partyjnych liderów najbardziej zabrakło wskazania finansowania obietnic. Z kolei Piotr Semka z "Do Rzeczy" twierdzi, że swojej szansy nie wykorzystali Ryszard Petru i Barbara Nowacka.

Obietnice polityków. Kto da więcej?

Kto wyda więcej? Forum Obywatelskiego Rozwoju podliczyło festiwal przedwyborczych obietnic. Na liście najbardziej kosztownego programu pierwsze miejsca zajmują: Zjednoczona Lewica, Kukiz'15 i PiS.

Samochód zasilany ubraniami. "Powrót do Przyszłości" inspiracją dla przedsiębiorcy

Lewitująca deskorolka, interaktywne okulary, samo-sznurujące się buty, a przede wszystkim wehikuł czasu napędzany niestandardowym paliwem - takimi gadżetami posługiwali się bohaterowie filmu "Powrót do Przyszłości II". Pewien 51-letni japoński przedsiębiorca w najmniejszych szczegółach odtworzył wehikuł DeLorean z kultowego obrazu. Samochód częściowo napędzany jest bioetanolem, który właściciel produkuje ze zużytych bawełnianych ubrań.

JSW nadal bez prezesa. Był tylko jeden kandydat

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu bez wyłonienia kandydata - poinformowała spółka w środowym komunikacie. Nie wiadomo, dlaczego jedyny kandydat na to stanowisko nie został zaakceptowany.

Nowe porozumienie PGNiG z Katarczykami. Nasz gaz popłynie na inne rynki

PGNiG i Qatar Liquefied Gas Company Ltd podpisały nowe porozumienie do umowy sprzedaży skroplonego gazu LNG - podała w środę gazowa spółka. Podobnie jak w tym roku, Katarczycy w I poł. 2016 r. sprzedadzą zakontraktowany dla polskiego terminala gaz, na innych rynkach - wynika z porozumienia.

Volkswagen wstrzymał sprzedaż nowych samochodów

Afera spalinowa odbija się na niemieckim koncernie. Volkswagen wstrzymał sprzedaż nowych samochodów w Unii Europejskiej. Chodzi o auta wyposażone w oprogramowania manipulującego emisją spalin - poinformował w środę niemiecki producent.

Powrót do przyszłości: osiem szalonych idei. Co się udało, a co nie

To właśnie dziś przyszłość stanie się teraźniejszością. W filmowym przeboju z lat '80 Marty McFly i jego szalony towarzysz dr Emmett Brown przenoszą się do przyszłości, czyli do 21 października 2015 roku. My sprawdzamy, które z futurystycznych wizji z filmu w reżyserii Roberta Zemeckisa "Powrót do przyszłości 2", udało się przenieść do realnego życia, a na które wciąż musimy poczekać. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Młodym, starym, wszystkim. Przedwyborcza zabawa polityków z podatkami

Uproszczenie podatków, reforma służby zdrowia, obniżenie wieku emerytalnego - w trakcie kampanii mamy prawdziwy wysyp obietnic. Prawo i Sprawiedliwość z jednej strony kieruje ofertę do ludzi młodych, aby lepiej wdrożyć ich w rynek pracy. Proponuje także obniżenie wieku emerytalnego, ponadto, w trakcie kampanii Beata Szydło zapowiedziała obniżkę CIT-u do 15 proc. dla małych przedsiębiorstw. Tymczasem, rządząca Platforma Obywatelska proponuje obniżenie VAT-u, wprowadzenie jednolitego kontraktu zatrudnienia oraz dodatków na leki. W swojej ofercie skierowanej do wyborców nie próżnują także inne ugrupowania.

Rosja chce zrujnować Kijów. "Szantaż i bezczelna hucpa"

Nie wolno ustąpić wobec szantażu Rosji w sprawie długu Ukrainy; postępowanie Moskwy, która chce zrujnować Kijów, to "szantaż i bezczelna hucpa" i nie wolno na to pozwalać - pisze znany komentator "Financial Times" Martin Wolf w środowym wydaniu dziennika.

Roboty zamiast pracowników. Azjaci drżą o miejsca pracy

Azjaci mogą drżeć o miejsca pracy. Wszystko przez roboty, drukarki 3D i sieci inteligentnych chmur, które znacznie zredukują miejsca pracy - wynika z raportu przygotowanego przez Azjatycki Bank Rozwoju. Najbardziej zagrożeni mogą się czuć pracownicy w Tajlandii i Kazachstanie.

BCC: Polska może stracić do 20 mld zł unijnych funduszy

Jeśli nie przyspieszymy tempa wydawania pieniędzy UE na lata 2007-2013, to Polska może stracić od 12-20 mld zł - wynika z raportu BCC nt. wykorzystania funduszy UE. Za te pieniądze można wybudować np. 300-500 km autostrad - dodaje BCC. MIR odpowiada: nie ma ryzyka ich utraty.

Politico: Polska jest zbyt przywiązana do węgla

Kraje Unii Europejskiej debatują właśnie nad projektem unii energetycznej; Polska tymczasem zabiega o to, by nie zmuszano jej do zmniejszenia jej uzależnienia od energii pozyskiwanej z węgla i nie wykazuje entuzjazmu wobec nawoływania UE do zmniejszenia emisji CO2 - pisze publicysta Politico Andrew Kureth.