Najnowsze

Najnowsze

Polskie lasy zabezpieczone przed prywatyzacją. Jest ustawa

Senat zaakceptował w czwartek nowelizację ustawy, która ma zabezpieczać lasy należące do Skarbu Państwa przed prywatyzacją. Nowela dopuszcza możliwość sprzedaży lasów, ale tylko w celu realizacji inwestycji publicznych, np. dróg. Przepadł wniosek PiS o odrzucenie tej nowelizacji.

Singapur walczy ze smogiem. Przez gigantyczne pożary

Singapur to symbol sukcesu - gospodarczego, technologicznego, finansowego i turystycznego. Ale teraz zmaga się z olbrzymim problemem smogu. Powodem są pożary lasów w Indonezji. Są one wywoływane głównie przez plantatorów pozyskujących olej palmowy.

Spędził 18 lat w celi śmierci. Na wyrok poczeka kolejny miesiąc

Egzekucja w Oklahomie wstrzymana. Mężczyzna, który spędził w celi śmierci 18 lat, jeszcze przynajmniej przez miesiąc będzie czekał na wyrok. Kara została odroczona, bo pojawia się coraz więcej wątpliwości nie tylko wobec winy skazanego, ale i środków, które miałyby mu zostać podane.

Na syryjskim niebie coraz tłoczniej

Latają tu Amerykanie, Francuzi, naloty rozpoczęli właśnie Rosjanie. Problemem stają się nie tylko różne cele poszczególnych sił lotniczych. Pojawia się bowiem coraz więcej głosów, że chaos na syryjskim niebie może doprowadzić do poważnych incydentów.

Rozporządzenie ws. aukcji LTE wchodzi w życie. Protesty

Rozporządzenie MAC, które ma zakończyć przeciągającą się aukcję na szybki internet LTE, wchodzi w życie w czwartek. Kilku uczestników aukcji złożyło jednak do premier Ewy Kopacz wnioski o uchylenie tego rozporządzenia i unieważnienie całej aukcji.

Komisarz UE: trzeba budować nowe źródła dostaw gazu

Nie można mówić o płynnym rynku gazu w Europie centralnej i wschodniej, gdy wszyscy jesteśmy uzależnieni od jednego ważnego dostawcy. Trzeba budować nowe źródła dostaw – powiedział w czwartek w Sopocie komisarz UE ds. unii energetycznej Maros Sefcovic.

Milionowa kara dla PGNiG. Nie usunął ograniczeń z umów

Na PGNiG nałożono karę finansową w wysokości ponad 10 mln zł. Powodem jest niewykonanie decyzji UOKiK zobowiązującej spółkę do usunięcia z umów z odbiorcami ograniczeń w zmniejszaniu ilości zamawianego gazu - poinformował Urząd w czwartkowym komunikacie.

Miliony Rosjan mogą ogłosić bankructwo. Jest nowe prawo

Miliony zadłużonych Rosjan zyska prawo do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, pierwszy raz w historii - podaje CNBC. Władze chcą w ten sposób złagodzić obciążenia zwykłych Rosjan, spowodowane głęboką recesją.

Volkswagen walczy o wizerunek. Nie planuje sprzedaży aktywów

Volkswagen walczy na każdym kroku o poprawę swojego wizerunku. Szefowie firmy obawiają się, że afera z fałszowaniem wyników testów spalin może odbić się na ich biznesie m.in. przez obniżenie raitingów kredytowych. Dlatego ogłosili, że nie zamierzają sprzedawać aktywów koncernu.

W tym kraju Volkswagenowi grożą wielomilionowe grzywny

Grzywna sięgająca 1,1 mln dolarów australijskich (687 tys. euro) grozi koncernowi Volkswagen za każdy silnik wyposażony w oprogramowanie fałszujące wyniki testów spalin sprzedany w Australii - ogłosił w czwartek australijski urząd ds. ochrony konkurencji (ACCC).

Rosja bombarduje Syrię. To nowa polityka Putina

Rosyjskie myśliwce na syryjskim niebie. Władimir Putin chce, by wszyscy uwierzyli w jego bajkę o włączeniu się Rosji do wspólnego frontu przeciwko islamistom. Jednak zdaniem gości programu "Otwarcie Dnia" cele rosyjskiego przywódcy są zupełnie inne.

Śledztwa przeciwko byłemu szefowi Volkswagena nie będzie

Prokuratura w Brunszwiku zdementowała w czwartek swoje własne informacje o wszczęciu śledztwa przeciwko byłemu prezesowi Volkswagena Martinowi Winterkornowi i zarzucaniu mu oszustwa w związku ze sfałszowanymi danymi o emisji spalin z samochodów.

Volkswagen ma kłopoty. Inne koncerny też będą się musiały tłumaczyć

Nowe samochody z silnikiem diesla od Renault, Nissana, Hyundaia, Citroena, Fiata, Volvo i innych producentów zostały uznane za takie, które emitują znacznie wyższy poziom zanieczyszczeń podczas badania w realnym ruchu - pisze „Business Insider”, powołując się na dane, do których dotarł „Guardian”.

Rząd rozda samochody i komputery. Ruszyła loteria paragonowa, sprawdź jak wygrać

Dzisiaj wystartowała Narodowa Loteria Paragonowa. Co zrobić by otrzymać jedną z nagród? Wystarczy na specjalnej stronie internetowej zarejestrować paragon, na którym widnieje transakcja na kwotę co najmniej 10 zł. Właściciele paragonów, które wezmą udział w loterii, będą mogli wygrać m.in. samochody, laptopy, tablety. - Do godz. 12.00 zarejestrowano ponad 3 tys. paragonów - poinformowała tvn24bis.pl rzeczniczka resortu Wiesława Dróżdż.

Ropa drożeje, bo stabilizuje się sytuacja Chin

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na sygnały, że gospodarka Chin stabilizuje się - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 45,77 dolarów.

Górnictwo w ogniu kampanii. "Musimy być bardziej konkurencyjni niż Chińczycy"

Mamy nową strukturę i kolejny strumień publicznych pieniędzy, które trafiają do górnictwa. Ale brakuje oszczędności i wzrostu efektywności. Poza tym, rząd nic nie może zrobić z rynkową rzeczywistością, czyli spadającymi cenami węgla - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Piotr Bujak, ekonomista PKO BP. Z kolei Przemysław Kwiecień, ekonomista X-Trade Brokers uważa, że jeśli chcemy przeżyć na globalnym rynku górnictwa to musimy być bardziej konkurencyjni od chińskich producentów. - Chiny zużywają i produkują ponad połowę globalnej produkcji węgla - tłumaczy. Goście programu "Wybory, pieniądze, obietnice" komentowali w ten sposób ratunkowy plan rządu dla Kompanii Węglowej.

Ten SUV to szansa dla Tesli. Cena też powala z nóg

Na ten moment świat motoryzacji czekał z niecierpliwością. Po kilku latach pracy Tesla zaprezentowała nowy model elektrycznego auta, które po sukcesie modelu S ma pomóc marce w odzyskaniu pozycji na rynku. Inwestorzy wiążą duże nadzieje z modelem X i liczą, że po latach strat nadejdą czasy liczenia zysków.

Niemieckie drogi płatne też dla lżejszych ciężarówek

Od dziś opłata za korzystanie z autostrad i niektórych dróg federalnych w Niemczech obowiązuje ciężarówki, których dopuszczalna masa wraz z przyczepą wynosi co najmniej 7,5 ton, a nie jak dotąd 12 ton - informuje agencja dpa.

Rozmowy ws. sprzedaży kopalni Brzeszcze zostały zawieszone

Zawieszono rozmowy pomiędzy SRK a RSG dotyczące umowy na sprzedaż kopalni Brzeszcze - poinformowało w środę wieczorem biuro prasowe Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Ta decyzja, jak dodano, ma umożliwić m.in. przeprowadzenie dodatkowych analiz ekonomicznych.