Najnowsze

Najnowsze

Jedzenie na lotniskach kosztuje majątek? "Ruszyła promocja albumu Kayah"

Jedzenie na polskich lotniskach jest drogie? Tak twierdzi piosenkarka Kayah, która oburzyła się wysokością rachunku w restauracji na Lotnisku Chopina. Władze portu odpowiadają, że czekając na samolot możemy zjeść obiad nawet za 16,90 zł. Sprawdzamy, za ile można zjeść na lotniskach w Polsce i u naszych sąsiadów. Okazuje się też, że Kayah jest mistrzynią buzz marketingu.

Smutek, szok, złość. Facebook testuje nowe przyciski

Smutek, szok, złość - to emocje, które już niedługo będzie można graficznie wyrazić za pośrednictwem Facebooka. Serwis społecznościowy rozpoczyna bowiem testy nowej funkcji, które w swym rozwiązaniu mają przypominać przycisk "lubię to!".

Przeszukania w biurach Volkswagena. Trwa szukanie winnych

Prokuratura w Brunszwiku przeprowadziła w czwartek przeszukania w biurach Volkswagena. Celem przeszukań było zabezpieczenie dokumentów i nośników pamięci związanych z manipulowaniem przez koncern pomiarem emisji spalin w silnikach dieslowskich.

Widmo recesji wisi nad Niemcami. Najgorsze dane z eksportu od 6 lat

Słabe dane z Niemiec. Największa gospodarka Europy zanotowała w sierpniu największy spadek eksportu od 2009 roku. To znak, że skutki osłabienia światowego handlu dotknęły naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy są największym i najważniejszym partnerem handlowym Polski.

FIFA to maszynka do zarabiania pieniędzy. Sprawdź, skąd czerpie zyski

W 2014 roku przychody FIFA wyniosły 2,1 mld dolarów. Składają się na nie przede wszystkim prawa do transmisji i licencje marketingowe. Zyski organizacji to 141 mln dolarów. W czwartek Komisja Etyczna FIFA zawiesiła na 90 dni prezydenta Josepha Blattera oraz kandydata na jego sukcesora, szefa UEFA Michela Platiniego. Od kilku dni rezygnacji Szwajcara domagali się najważniejsi sponsorzy współpracujący z piłkarską federacją: Coca-Cola oraz McDonald's.

Paryż tonie w śmieciach. Z powodu strajku

W związku ze strajkiem pracowników służby oczyszczania miasta, na ulicach Paryża od poniedziałku piętrzą się cuchnące śmieci. Protestujący domagają się podwyżek i zagwarantowania możliwości awansu szeregowym pracownikom firmy.

Syryjska gra Moskwy. "Zachód już nie wierzy Putinowi"

Rosja bombarduje cele na terytorium Syrii już nie tylko z powietrza ale i z morza. Zdaniem gen. Marka Dukaczewskiego nie ma większych szans na współpracę na linii Rosja-USA, bo Zachód już nie wierzy w dobre intencje prezydenta Władimira Putina.

Jak wychować małego geniusza?

Jak wychować małego geniusza i poszerzać horyzonty naszego dziecka? Na te pytania w "Otwarciu Dnia" próbowały odpowiedzieć Małgorzata Krasowska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz psycholog dr Aleksandra Piotrowska.

Z Pyrzowic polecisz na Dominikanę. Dzięki nowej drodze startowej

W lipcu przyszłego roku jedno z biur podróży uruchomi wakacyjne bezpośrednie rejsy na Dominikanę z lotniska w podkatowickich Pyrzowicach. Będzie to pierwsze dalekodystansowe połączenie czarterowe z polskiego portu regionalnego realizowane samolotem szerokokadłubowym.

Kosiniak-Kamysz w TVN24 BiŚ: bezrobocie do końca roku poniżej 10 proc.

Dynamika spadku bezrobocia, która utrzymuje się od wielu miesięcy jest już tendencją trwałą. To jest bardzo dobra informacja dla polskich pracodawców i polskich pracowników. Przyszedł czas, gdzie najczęściej zadawanym pytaniem nie jest już: "Czy będzie praca?" tylko "Jaka będzie praca?". To pracownik zajmuje teraz dominującą pozycję na rynku pracy - mówił w "Otwarciu Dnia" minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Bilety do Disneylandu będą rekordowo drogie

Disney planuje kolejną podwyżkę cen wejściówek do swoich parków rozrywki. Wizyta w jednym z najszczęśliwszych miejsc na świecie może kosztować nawet 1000 dolarów w skali rocznego karnetu. Droższe bilety oznaczają też większe przywileje dla odwiedzających. Cena wejściówki obecnie obejmuje wejście do parku wodnego oraz na pole golfowe. Zwiększenie cen zapewni gościom „darmowe” zdjęcia z disnejowskimi postaciami. Do tej pory za jedną fotografię trzeba było zapłacić aż 199 dolarów. Tańsze karnety roczne będą możliwe w przypadku wybrania terminu wizyty poza weekendem. Na niższe ceny mogą również liczyć osoby mieszkające w pobliżu parku Disney’a.

Turcja straszy Rosję zerwaniem kontraktów. Za naruszenie przestrzeni powietrznej

Prezydent Turcji Recep Erdogan ostrzegł Moskwę, że Ankara może przestać kupować gaz od Rosji. Podkreślił także, że są inne kraje niż Rosja, które mogą zbudować w Turcji elektrownię jądrową. Rosyjskie samoloty w ciągu minionego weekendu dwukrotnie naruszyły turecką przestrzeń powietrzną przy granicy z Syrią. Ponadto turecka armia przekazała, że MiG-29 nieznanego pochodzenia w poniedziałek zakłócił lot patrolowy tureckich myśliwców F-16.

Miliard na nowe technologie. By poprawić środowisko

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przygotowuje program, który ma pomóc firmom wdrażać nowe technologie i produkować innowacyjne urządzenia związane z ochroną środowiska czy rozwiązaniami dla energetyki - poinformowała prezes funduszu Małgorzata Skucha. Budżet programu wyniesie 1 mld zł.

Ceny ropy w górę. Bo OPEC mówi o wyższym popycie na paliwa

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na komentarze OPEC o wyższym popycie na paliwa - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 48,99 USD, po zwyżce o 1,2 proc (dane z 8:50).

Unijny VAT uderza w małe polskie firmy

Niedawna nowelizacja unijnego prawa dotyczącego rozliczania VAT w międzynarodowym handlu usługami elektronicznymi, takimi jak e-booki czy aplikacje informatyczne, ogranicza rozwój małych i średnich firm z tego sektora. Wprowadza nieelastyczne terminy rozliczeń i obciąża firmy biurokracją - uważają eksperci.

Polacy chcą zarabiać więcej. "To problem"

Partia Ryszarda Petru "Nowoczesna" uważa, że droga do wyższych wynagrodzeń nie prowadzi przez podnoszenie płacy minimalnej. Jej zdaniem trzeba zerwać z zasadą najniższej ceny w publicznych przetargach, a także przestać ściągać do polski inwestorów z tanimi miejscami pracy. - To problem. Wzrost wynagrodzeń musi być związany z wydajnością pracy. Naszą słabą cechą jest to ile wytwarza przeciętny pracownik dla gospodarki - mówił prof. Jan Czekaj, były wiceminister finansów.

ZUS wyliczył przyszłe emerytury. Sprawdź, ile możesz dostać

Pracujący na umowach śmieciowych dostaną głodowe emerytury - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". A wnioski takie opiera na symulacji przyszłych świadczeń, które na prośbę redakcji przygotował Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Pozostali też nie mają powodów do radości - pisze gazeta.

Boom na przestępstwa gospodarcze

Liczba przestępstw gospodarczych raptownie wzrasta: średnio miesięcznie dochodzi do ponad 16 tys. takich nadużyć. To o 3 tys. więcej niż rok temu. Do sierpnia było ich w sumie 132 tys. – wynika z zestawienia KGP dla "Rzeczpospolitej".