Najnowsze

Najnowsze

Banki chcą przeznaczyć miliony na pomoc dla "frankowiczów". Ale nie dla wszystkich

Utworzenie i współfinansowanie funduszu wsparcia restrukturyzacji kredytów hipotecznych - to główna propozycja, z jaką wyszedł dziś Związek Banków Polskich. Wsparcie zostanie skierowane zarówno do kredytobiorców złotowych, jak i walutowych. Dla "frankowiczów" przewidziano także stworzenie funduszy stabilizacyjnych, z których dopłacano by mniej zamożnym kredytobiorcom - ale dopiero po przekroczeniu przez kurs poziomu 5 zł za franka.

Nieczysta gra FIFA i przemówienie królowej. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

W środę w TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić wydarzenia w Szwajcarii, gdzie aresztowano sześciu wysokich rangą działaczy FIFA. Będziemy także w w brytyjskim parlamencie, gdzie Królowa Elżbieta II przedstawi program premiera Davida Camerona. Przyjrzymy się również pomysłom bankowców na rozwiązanie problemów osób zadłużonych we franku szwajcarskim.

Reserved i inne marki LPP wracają do kraju

LPP, największa polska firma odzieżowa, która w styczniu 2014 roku przeniosła prawa do swoich marek na Cypr, wraca ze swoimi znakami towarowymi do Polski - donosi "Gazeta Wyborcza". Spółka liczy, że zmiana wpłynie na poprawę wyniku finansowego i ociepli wizerunek firmy.

Bruksela nie odpuszcza Amazonowi

Komisja Europejska będzie kontynuować swoje dochodzenie w sprawie korzyści podatkowych, jakie otrzymywał internetowy koncern wysyłkowy Amazon, chociaż firma ogłosiła odejście od swych praktyk fiskalnych - poinformował rzecznik KE Ricardo Cardoso.

Rafał Hirsch: wybory, bezrobocie, Kukiz i prekariat

Takiej okazji nie można przepuścić. Jesteśmy tuż po wyborach prezydenckich, a GUS właśnie opublikował nowe dane na temat bezrobocia w podziale na powiaty. Aż się prosi, żeby sprawdzić, jak wyglądają wyniki wyborów, tam gdzie bezrobocia praktycznie nie ma i tam, gdzie jest ono największe w kraju. Czy różnice są drastyczne? Czy duże bezrobocie sprzyja głosowaniu na opozycję? A może na kandydata „antysystemowego”?

"Świat", 26.05

To duża kancelaria, w związku z tym trzeba się podzielić po prostu - powiedział w programie "Świat" Witold Waszczykowski pytany o gabinet Andrzeja Dudy. Gość Katarzyny Kolendy-Zaleskiej podkreślił, że "nie ma jeszcze żadnych ustaleń, a w tej chwili jest "grupa nieformalna, która pomaga prezydentowi elektowi".

Płaca minimalna. Niemcy już kontrolują polskie firmy transportowe?

Niemieccy celnicy zaczęli kontrole polskich firm transportowych - donosi RMF FM. Funkcjonariusze sprawdzają, czy przestrzegane są nowe przepisy o płacy minimalnej. Zgodnie z nimi, zagraniczni kierowcy ciężarówek przejeżdżający przez Niemcy tranzytem mają otrzymywać minimalne wynagrodzenie w wys. 8,5 euro za godzinę.

"Biznes dla Ludzi", 26.05

Jaki model skutera wybrać do miasta? Czy szewc to dobry zawód dla młodych ludzi? Jak anulować rezerwację w hotelu? Jak dokumentować transakcje w firmie? Na te pytania odpowiedzieliśmy w programie "Biznes dla ludzi".

Kupujemy skuter. Podpowiadamy, jaki model wybrać

Skutery to w dzisiejszych czasach najlepsza alternatywa zarówno dla zatłoczonych, dużych aglomeracji miejskich, jak i szybkiego oraz sprawnego przemieszczania się poza miastem, gdzie komunikacja miejska jest ograniczona. Jaki model skutera wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Reklama Rostilu zakazana. Lek, który nie leczy?

Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał zaprzestanie reklamy radiowej Rostilu. Zdaniem GIF reklama wprowadza odbiorców w błąd i zawiera informacje niezgodne z charakterystyką produktu leczniczego.

Grecy nadal bez porozumienia z UE. Opodatkują wypłaty z bankomatów?

Grecja nie porozumiała się z Unią Europejską na temat negocjacji Aten z ich kredytodawcami. Następne rozmowy wiceministrów finansów strefy euro w czwartek - poinformowali we wtorek anonimowi politycy UE. Tymczasem pojawiła się informacja, że Grecja szuka oszczędności i myśli o wprowadzeniu prowizji za wypłaty z bankomatów.

Rosjanie coraz biedniejsi. Tną wydatki na jedzenie

Ponad połowa Rosjan zmniejszyła wydatki na żywność i inne podstawowe artykuły konsumpcyjne, a prawie 20 proc. obywatelom nie zostaje w portfelach nic po po opłaceniu rachunków i zakupie żywności. Wysokość płacy realnej spadła w kwietniu w najszybszym tempie od 16 lat - poinformowała Federalna Służba Statystyczna Rosstat. A Bank Światowy ostrzega, że w tym roku dodatkowe 5 mln Rosjan może przekroczyć granicę ubóstwa.